Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
bora 2007

11 yıl önce - Pzr 18 Şub 2007, 15:01
herkese mrb

bursa tarihi yer ve simgeleri çok fazla olan bir şehir
bence bir özne çıkartılması gerekmez şöyle bir tarihi bursa kutusu adı verilen bir hediye paketi yapılabilir.
atıyorum kutuda bir yeşil türbe maketi uludağ maketine bağlanmış bir teleferik cumalıkızık eski köy evlerinin maketi kınalı karın çekildiği ev hariç  bir hacivat karagöz heykeli ve ulucami maketi olabilir diye düşünüyorum ve bunu da ekleyemeden geçemiycem tabiki ırgandı köprüsü

Barış Yeşil
11 yıl önce - Pzr 18 Şub 2007, 16:05
Bursa Deyince...

Bursa deyince benim aklıma  önce Uludağ geliyor. Sırasıyla Yeşil Türbe,Kestane Şekeri birde Rahmetli Sanatçımız Zeki Müren ve Ulucamii . Reklama girecek ama Bursa İskender Kebabı Bursa'ya isim katan ünleridir. Saygılar...

Serdarjr
11 yıl önce - Prş 22 Şub 2007, 14:17

Yeşil Türbe zaten Bursa'nın simgesidir;ikisi birbiriyle içiçe geçmiş,hem zamanın sonsuzluğunu hem de Bursa'nın yeşilliğini daha iyi vurgulayabilecek daha anlamlı bir imge yok diye düşünüyorum.

dilek_k
11 yıl önce - Cum 23 Şub 2007, 01:03

Bu seçeneklerin içinde en uygunu bence Hacivat Karagöz.Belki Yeşil türbede olabilir ama diyerlerinin uygun olduğunu düşünmüyorum.Hacivat ve Karagöz Bursayla,Bursada Hacivat Karagözle anılıyor.Gerçi Yunanlılar onada sahip çıktı ama Hacivat ve Karagöz bizimdir.Onlara gereken değeri verelim yoksa elimizden kaybedince çok üzülürüz.

A.Nibal
11 yıl önce - Cum 23 Şub 2007, 21:45

Hacivat-Karagöz anahtarlıkları güzel olurdu... Daha önce Yeşil Türbenin maket anahtarlıkları vardı piyasada...

Kastamonu'da nasıl hediyelik eşya gibi ev maketleri satılıyorsa... Bursa'da da bu tarz; görende ilk akla gelen Bursa olmalı...

Hakan Aydın

11 yıl önce - Cum 23 Şub 2007, 22:08

Bu arada bu yarışmanın afişinde ortada görülen Yeşil Türbe fotoğrafı 2005 Aralık ayı Ayın Fotoğrafı yarışması birincimiz. İl özel idaresinin web sitesinde tuğralı şekilde sergileniyor ayrıca.

Deniz.Ylçnky
11 yıl önce - Cum 23 Şub 2007, 23:50

Diğer kentlerde yaşayan yakınlarımıza hep Bursa gravürleri (yeşil türbe ulucami uludağ vb...) içeren Özdilek havluları hediye ederiz. Bursa'yı iyi temsil ettiğini düşünüyorum.

Vaay be! site gururumuz bir fotoğraf!

Mustafa Erdal

11 yıl önce - Cmt 24 Şub 2007, 00:16

Bende yarışmaya katılmaya karar verdim.Şuan bir çalışma yapmaktayım.
Umarım bir derece alır ve sizinlede paylaşırım.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet