Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Kürşat BAŞBUĞ
5 yıl önce - Cum 19 Tem 2013, 14:04

Merakla soranla olmuş ama kimse paylaşmamış. Ben paylaşmak istedim 7 Mart 2013 tarihli haber olsada.

Alıntı:
Kananatlı Denizatı Broşu Türkiye'de


Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Almanya'dan iadesi sağlanan Kanatlı Denizatı Broşu'nu Türkiye'ye getirdi.

İSTANBUL

Almanya'daki temaslarını tamamlayan Bakan Çelik, THY'nin tarifeli uçağıyla yurda döndü.

Çelik'i, Atatürk Havalimanı'nda, İstanbul Vali Yardımcısı Günay Özdemir ile İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili karşıladı.

Bakan Çelik, Karun Hazineleri'nin en önemli parçalarından biri olan ve Alman makamları tarafından Türk yetkililere teslim edilen Kanatlı Denizatı Broşu'nu da beraberinde getirdi.

Havalimanında gazetecilere açıklama yapan Bakan Çelik, broşun çok önemli bir kültürel miras olduğunu belirterek, ''Anavatanı Anadolu. Biraz Anadolu'dan uzak kaldı, gurbetteydi, şimdi beraberimizde getirdik. Denizatı Broşu'na 'memleketine hoş geldin, Anadolu'ya hoş geldin' diyoruz. Birazdan arkadaşlarıma teslim edeceğim ve müzede sergilenmeye başlanacak. Hepiniz de göreceksiniz'' diye konuştu.

Gazetecilerin broşu görmek istemeleri üzerine Bakan Çelik, mühürlü çantadan şu anda çıkarmalarının mümkün olmadığını söyledi.

Kanatlı Denizatı Broşu

Karun Hazineleri'nin en önemli parçası olan ve 2005 yılında Uşak Arkeoloji Müzesi'nden çalınan Kanatlı Denizatı Broşu, Almanya'da bulunmuş ve iadesi istenmişti.

Alman makamları geçen günlerde, som altından ve üstü mücevherlerle kaplı broşu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Osman Murat Süslü'ye teslim etmişti.http://www.aa.com.tr/tr/haberler/140936--kanatli- ...-turkiyede


İnş sahtesini teslim etmemişlerdir.Misafir edf

3 yıl önce - Pts 29 Hzr 2015, 04:15

beyefendi esas suç devletle sen yabancı arkeologlara kazdırıyon çoğunu onlar kaçırıyor.onlarda masum değil. neyin nerde olduğunu en iyi o yöredeki köylü bilir.işbirliği yapmazsan hep çıkanları kodamanlara peşkeş çekersen herkes illegal olarak yapar.bunun arkası kesilmez.sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler