Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Açıklanmamış Projeler

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Akın Alan
11 yıl önce - Çrş 15 Mar 2006, 01:40
Açıklanmamış Projeler

Tophane Yamaçlarını Güzelleştirme Projesi

Fabrika-ı Hümayun ve Romangalı İpek Fabrikası Rekreasyon Projesi

Ziraat Bölgesi Rekreasyon Çalışması

Ebru K.Türk
11 yıl önce - Çrş 15 Mar 2006, 01:56

Hepsi güzel de bunlardan önce şu başladıklarını bitirseler bile razıyım. Çok fazla işe başlandı ama benim de gözüm korkmaya başladı. Bursa tarihinde bu kadar çok projenin  değil yapılması, konuşulması bile zannedersem olmamıştır. Başladıktan sonra yarım bırakıp diğer seçim dönemine seçim malzemesi olmasın yeter.

Hem daha duyurulmadıysa vardır bir bildikleri  

Akın Alan
11 yıl önce - Çrş 15 Mar 2006, 02:02

Aslında elimde 3-5 tane daha var bunlardan ama biraz boyutlar ufak olduğu için yayınlamadım,dediğin doğru bu değirmenin suyu nerden geliyor ben çok merak ediyorum...

SABRİ BİLGİN
11 yıl önce - Çrş 15 Mar 2006, 14:45

Alıntı:
bu değirmenin suyu nerden geliyor ben çok merak ediyorum...

Merak etmeyin arkadaşlar kaynağın nereden geldiğini falan.Bu sene büyükşehir'in bütçesi 400 milyon YTL'den fazla.Ancak bazı projelere birkaç yıl geri ödemesiz şekilde ödeme planı çıkarıldığını düşünürseniz bu bütçenin çok üzerinde bir para yatırıma aktarılabilir.Sanırım"üzümünü ye bağını sorma" sözünü söylemenin en uygun olduğu yer burası.Yıllardır parasızlık bahane edilip hiçbir şey yapılmıyordu;böyle olması çok daha iyi.  

Batur

11 yıl önce - Çrş 15 Mar 2006, 15:06

Alıntı:
bu değirmenin suyu nerden geliyor ben çok merak ediyorum...

Bu başlıktaki mesajları sırasıyla okurken bu yazıyı görünce benim de aklıma ilk gelen Sabri arkadaşın dediği gibi "üzümü ye bağını sorma" olacaktı ama ben daha yeni okuma fırsatı buldum. Bursa'da ardı ardına bu kadar çok projenin oluşturulması çok güzel, umarım bu projeler tamamlanır. Şehrin bunlara ve daha fazlasına ihtiyacı var ve de hak ediyo

göKhaN

11 yıl önce - Çrş 15 Mar 2006, 16:37

Bursa yaşamaktan zevk alacağımız bir şehir olacak 2-3 sene içerisinde. Okulu bitirip Bursaya dönmek için can atacağım herhalde..

Akın Alan
11 yıl önce - Çrş 15 Mar 2006, 22:20

Umurbey Rekreasyon Projesi

Nilüfer Vadisi

Sosyal Tesisler

K.Oktar ARKIN
11 yıl önce - Prş 16 Mar 2006, 11:51
:)

Arkadaslar ne yalan atayim,en cok hosuma giden proje"Tophane yamaclarini guzellestirme"
ve "Fabrika-i Humayun rekreasyon" projeleri oldu.
Ama yetmez,daha cok yapacak is var.
Akin bu arada sanada tesekkurler haberdar ettigin icin bizi.

Akın Alan
11 yıl önce - Pzr 02 Nis 2006, 13:30

Emirsultan Külliyesi Çevre Düzenlemesi

Emirsultan Külliyesi Çevre Düzenlemesi
İnanç turizmi açısından kentimizin önemli noktalarından olan Emirsultan Camii çevresinin yeniden ele alınarak yerli ve yabancı ziyaretçiler ve mahalle halkının kullanımına yönelik kapalı otopark ve açık alan düzenlemesi yapılması hedeflenmektedir.

Projenin hayata geçirilmesiyle meydandaki park halindeki araç yoğunluğu engellenecek ve tüm alan çağdaş bir görünüme sahip olacaktır. Projelendirme çalışmalarına devam edilmektedir.

PROJE KAPSAMINDA YAPILACAK ÇALIŞMALAR:

-Emirbuhari İlköğretim Okulu yıkılarak elde edilecek alan, gerekli kamulaştırmalar yapılarak, zemin altı otopark, üstü yeşil alan olarak değerlendirilecektir.

-Emirsultan Şifa Hamamı Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından restore edilecektir.

-Emirsultan Camii önündeki taşıt yolu yeniden düzenlenecektir.

-Yola cepheli yapılarda cephe iyileştirme yapılacaktır.

Pınar Telgeren

10 yıl önce - Pzr 18 Şub 2007, 18:14

Bursa gerçekten değişmeye başladı.Bu çok güzel artık elinde fotoraf makinası dışarı çıktığında gözünüze bir çok güzellik çarpıyor.Örneğin Saltanat Kapı gibi bunların daha fazlalaşması çok güzel olur. Doğrusu ne yalan söyliyim İstanbul'da yaşıyanları o yüzden çok kıskanıyorum,her tarafları acayip güzelliklerle dolu gecesi ayrı gündüzü ayrı.Hem bu tarz projeler yapıldıkça gece aydınlatmasıda yapılacağından  şehirde bir ölçüde aydınlanacak.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet