Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
Figen
site denetçisi

10 yıl önce - Sal 13 Şub 2007, 02:59

Alıntı:
Izmir ilerici , cagdas modern bir kent

Evet Izmir i ben de çok severim.  Fakat ilerici, çağdaş, modern Izmir i savunurken, kos koca başkentimize, Ankara ve Ankaralılara böyle sıfatlar takmak, pek modern, ilerici ve çağdaş bir tutum gibi gelmiyor bana...

En son Figen tarafından Sal 13 Şub 2007, 03:48 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

muratx
10 yıl önce - Sal 13 Şub 2007, 03:04

Sifat takmiyorum Ankara ve Ankaralilar gerici demedim.Sadece bazi sehirlerde bu tur insanlar var dedim iyi okursaniz.

Kisacasi :

Talibanlar'da Afganistan'da ki dev Buda heykellerini dinamitlemislerdi.

Hadi iyi geceler ,Bol Hitit Günesli Günler  

Osman Yavuz
10 yıl önce - Sal 13 Şub 2007, 03:07

Alıntı:
Izmir Turkiyenin en ilerici , aydin,Ataturkçu illerinin basinda gelir.Ankara'da da yasadim Izmir'de de.Izmir'de ne idigi belirsiz Arapca'dan gelme sokak isimleri bulamazsiniz,takkeli,çarsafli bi karis sakalla dolasan kendilerini Turklukten cok Araplara yakistiran gericileri pek göremezsiniz,ramazan'da kimse size sandwic yiyorsunuz diye hakaret etmez....

Izmir ilerici , cagdas modern bir kent.Keske tüm illerimiz onun gibi olsa.

Ne yazik ki bu mesajinizla ne kadar basmakalip fikirlere sahip bir insan oldugunuzu cok acik ve net bir sekilde gostermis oldunuz. Bir sehri ovup diger bir sehri bos niyetler, yalan yanlis bilgiler ve de kafa yikanmis bir tabir ile yerden yere vururken, sizin bos dusunceleriniz icerisinde olanlar da Izmir hakkinda ileri geri konusuyorlar. Unutmayin Izmir'in de bir cok adi var, Izmir'lilerin hic ama hic hosuna gitmeyen. Simdi sizin ne farkiniz var Izmir hakkinda ileri geri konusan okuz zihniyetten, siz de ayni sekilde Ankara hakkinda ileri geri konusarak pek bir farkinizin olmadigini acik ve net bir sekilde gostermis oldunuz. Galiba gorunen o ki hangi sehirden olursa olsun eninde sonunda her yerde belli basli bos laf eden insan bulunuyor problemsizce.

muratx
10 yıl önce - Sal 13 Şub 2007, 03:21

Sagdan soldan topladigin eskicag psikoloji artiklaridan cikardigin analizini ancak Gine'de ki kabilelere anlatirsin , bana degil.

şükrü
10 yıl önce - Sal 13 Şub 2007, 04:45

Simge ile ilgili bazı şeyleri okurken çok şaşırdığımı söylemeden edemiyeceğim. Araplık, Türklük, Anadoluluk vs, vs... Bazı arkadaşlarımızı anlıyorum milliyetçi duygularla yaklaşmaya çalışıyor olaya ama bence simgenin milliyetçilikle alakası yok, her neyse bu konunun biteceği de yok. Ama burda Türkolog adayı olan arkadaşımız bazı konularda biraz iddialı,  örneğin Sümerlerin, Hititlerin vb. bazı medeniyetlerin Türk oldukları hakkında ortaya atılan görüşleri eleştirmiş, bu görüşler emin ol herkesi Türk yapmak için atılmış fikirler değildir. Bu fikirler ortaya atılmadan önce çok ciddi araştırmalar yapılmış ve ortaya çıkan veriler Türk olabilecekleri sonucunu doğurmuştur. Eğer ki buna kanıt istiyorsanız Orta Asya'da belirli bölgelerde yapılmış kazılarla Sümer kentlerinde yapılan kazılarda en alt tabakada çıkan buluntulara bakmanızı öneririm.

alimemo
10 yıl önce - Sal 13 Şub 2007, 06:09

["Su kaynatan motor durdurulmaz" kuralı tartışmalar için geçerli olmadığından şimdilik bir kilit vuralım, temizlikten sonra açılabilir günün ilerleyen saatlerinde. - alimemo - Sal 13 Şub 2007, 05:08 ]

sayfa 8
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet