Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
simon

11 yıl önce - Pts 05 Şub 2007, 23:45
[İST-A1.194] - İETT Duraklarında İdareyi Tanıtan Afişler

Çok değil birkaç yıl önce neredeyse bütün otobüs duraklarında İETT'nin Fotoğraflarla Dünden Bugüne tarzı bir reklamı vardı. Şimdi bu reklam çok nadirde olsa bazı duraklarda mevcut. Ancak fotoda görüldüğü gibi solmuş.

Nostalji içinde, nostalji anlayacağınız.

(+)

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Pts 05 Şub 2007, 23:57

Bu mavi (!)   afişlerin son örneği, Vezneciler'e giderken Şehzadebaşı durağındaydı. Açık olan durağın üzerinde asılıydı. Güneşi hergün göre göre masmavi olmuşlardı (Marslıların reklamları gibi   ) Sonra kaldırdılar. Keşke araklasa idim birini oradan...  

Akın KURTOĞLU

erolc
11 yıl önce - Sal 06 Şub 2007, 08:55

Mavi afiş, sarımsı-yeşilimsi olarak  55 hattın  hat amirliğinde hala asılı.

yılmaz büktel

11 yıl önce - Prş 08 Şub 2007, 14:33

Akın kurtoğlu demiş ki
Alıntı:
Bu mavi (!)   afişlerin son örneği, Vezneciler'e giderken Şehzadebaşı durağındaydı. Açık olan durağın üzerinde asılıydı. Güneşi hergün göre göre masmavi olmuşlardı (Marslıların reklamları gibi   ) Sonra kaldırdılar. Keşke araklasa idim birini oradan.

böyle diyeceğimize iett ye sorsak ya asılmayan bir yığın afiş bir köşede belki bizim gibi ulaşım sevdalıları için duruyordur, hem de mavi değil kendi renkleriyle. ve bende bir tane istiyorum.

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Prş 08 Şub 2007, 22:29

Alıntı:
böyle diyeceğimize iett ye sorsak ya asılmayan bir yığın afiş bir köşede belki bizim gibi ulaşım sevdalıları için duruyordur

Bence de... Muhakkak bizler için 3-5 tane ayırmışlardır. Belki günün birinde birkaç deli! çıkar da, bizlerden eski afişlerimizden isterler düşüncesiyle, rulo halinde bekletiyorlardır.  

Yok be üstadım... Hiç zannetmem.   Kesinlikle bu afişler yokolup gitmişlerdir. Bize de -sağolsun- Simon'un fotoğrafıyla yâdigâr kaldılar sadece...

Akın KURTOĞLU

alabay

11 yıl önce - Cum 09 Şub 2007, 01:46

Alıntı:
Kesinlikle bu afişler yokolup gitmişlerdir.

İyi güzel de afişlerin filmleri belki vardır? Herhalde baskı için yapılanlar bir arşifte, en azından bir kilerde raftadır. Pat diye afiş olmaz ki, bunu çizeceksin, ayırıp ışınla filme geçireceksin ...

Ben de bir tane istiyorum!

B. Alabay

Hayır ... İKİ tane!  

yılmaz büktel

11 yıl önce - Cum 09 Şub 2007, 01:59

evet akın üstat
maalesef kaçış yok, bunu araştırabilecek en yetkili kişi sensin. Talepler daha artmadan bizim afişleri ayarla. zaten uzaktayız kalabalıkta bize sıra gelmez falan.
bu seni çok kızdıracak biliyorum ama bir sorsan ne olur be abi eline mi yapışır

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Cum 09 Şub 2007, 02:09

Afişteki resimlerin yalnızca birisi hariç, tamamının bir kopyası bende var (Olmayan da, o ardarda sıralanan troleybüsler) Hatta 9 tanesi, bizim bu Ulaşım forumları içindeki başlıklarda muhtelif yerlerde mevcutlar...

Akın KURTOĞLU

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM