Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
serkan_
11 yıl önce - Cum 02 Şub 2007, 21:17

Ankaranın nufusu su an en az 5 mılyon zaten kecıören ve cankaya 1 mılyonun uzerınde nufusa sahıp,yenımahalle ve sıncan 700 bın cıvarında mamak altındag 600 bın cıvarında bunlara etımesgut ve golbasınıda eklersek en az merkez nufusu 5 mılyon ankaranın dıger ılcalerı de sayarsak 5.5 mılyon cıvarında

cem1907
11 yıl önce - Cmt 03 Şub 2007, 00:59

Sana katiliyorum serkan benim demek istedigim de bu zaten. Ortada gercekler var. Cevrenize bir bakin yapimi devam eden binlerce konut var, bu konutlar kimin icin yapiliyor. Ankara Buyuksehir sinirlarinda nufusun 5 milyondan az olmasi mumkun degil.

calperen
11 yıl önce - Sal 06 Şub 2007, 12:24

Su aboneliği bence de bizi yanıltır diye düşünüyorum. Şöyle ki ben Eryamanda oturuyorum. Oturduğum bina halen kooperatif statüsünde ve bizlere geçici iskanla oturma izni verilmiş durumda. BEDAŞ ve Ankara B.B. nin bir kuruluşu olan EGO geçici iskanla abonelik yaparken ASKİ yapmıyor. Yani 44 daireli sitemizde halen şantiye suyu kullanmaktayız. Eryamanda bizim gibi olan pek çok site var buyrun siz burdan hesap edin.

Not: Bu arada Haneler için suyun metreküpü 1,6 YTL iken şantiyelerde 4,0 YTL iki kişilik suya aylık 50 Ytl veriyorum ASKİyi Allaha havale ediyorum başka bir şey demiyorum

cem1907
11 yıl önce - Sal 06 Şub 2007, 21:42

Calperen bun dan 2 onceki yazimda ayni seylerden bahsetmistim. Kagit ustundeki 1. 130.000 konut su abonesini hane halki ortalamsi ile carpip Ankara'nin nufusu en fazla 4.5 milyon diyen arkadasa da cevap olarak yazmistim. Gercek rakam santiye suyu kullananlar, kuyu suyu kullananlar ve kacak kullananlar ile bundan daha fazla. Burdaki amac saglikli bir nufus sayisina ulasmak degildi, ortalama bir rakam bulmak ve sehir merkezi nufusunun kabaca 5 milyondan fazla oldugunu ispat etmekti. Ben de sizin gibi bir sure yeni yapilan apartmanimizda santiye suyu kullanmis ve gelen bir faturayi daire sayisina bolerek odemistik. O donemi hatirliyorum her ay yuklu miktar su faturasi oderdik. Size kolay gelsin umarim kisa surede suyunuz baglanir.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet