Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
HÜSEYİN UYAR
11 yıl önce - Prş 01 Şub 2007, 04:41
Ulucanlar İçin Düş Kurma Vakti


Mimarlar Odası Ankara Şubesi ile Ankara Barosu Temmuz ayında boşaltılan Ulucanlar Merkez Kapalı ceza evi için Kent Düşleri 1 adı altında bir fikir yarışması düzenleyecek.Yarışma  cezaevinin ileride nasıl bir yer olacağına ilişkin projelerin oluşmasında önderlik edecek.Kent merkezindeki tarihi yapının  rant uğruna kaybedilmemesi için bir kamuoyu oluşturmak ve en güzel şekilde  şehre katkıda bulunmayı amaçladıkları açıklandı.Projelerin son teslim tarihi 13 Nisan.Tüm Üniversite öğrencilerine açık.Ancak ekibin başında  mutlaka bir mimarlık fakültesi lisans yada  yüksek lisans ögrencisi olması gerekli.

Yiğit cas
11 yıl önce - Cmt 03 Şub 2007, 17:59

Kent Düşleri 1
Güzel isimmiş ama projenin de durumunu açıkca belirtiyor. Melih Gökçek yıllar önce Mimarlar Odası tarafından yapılmış Ulus Projesi'ne, AKM çevresine bile kulak asmazken ve kendi çıkarlarına göre buraları değiştirirken(Ulus'taki Kiler binası ve Ulus Tarihi Meydanı tabi canım) bu yarışmanın da "düş" olarak kalmasına şaşmam.

Tabi umarız bir gün gelir de, "her projeye karşı çıkılıyor"culara karşı "işin eğitimi almış insanlar yapsın"cılar baskın gelir. Hayırlısı...cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet