Ana Sayfa  

Ankara Balgat
Sayfa: Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
cevap yaz Ana Sayfa -> ANKARA
ahmet_güllü

Cum 02 Şub 2007, 11:11   ankara balgat temmuz 2006

bu fotograflari sayistay binasinin 11. katindan çektim, ankara balgat temmuz 2006

(+)

(+)

(+)

mesajı beğendiniz mi?
M.Ali Sade

Pts 25 Oca 2010, 01:04  

Balgat civarı..

(+)

(+)

mesajı beğendiniz mi?
SERDAR587

Prş 11 Mar 2010, 00:27  

80'li yılların başında 100.yıl işçi sitesinde oturuyorduk.Balgat şu anki halinden çok farklıydı.Resimleri görünce eski halinden bahsedip,biraz geçmişe gideyim istedim.Konya yoluna bakan kısmı tamamen barakalardan oluşan tamirhaneler,lastikçiler ve yağcılar vardı,tam karşıda yer alan Çukuranbar'ında pek farklı hali yoktu.Konya yolu gidiş geliş ikişer şeritti,bırakın bugünkü yoğunluğu 100.yıla gitmeye otobüs bulamazdık,Gölbaşı otobüslerine biner yolda inip yürürdük.Anap genel merkezinin bulunduğu arsa maç sahamızdı ve balgatla olan ''mahalle maçları'' orada yapılırdı.Balgat'ın tam ortasından tek şeritli bir yol geçerdi.Cevizli derenin pis kokusu dillere destandı.Bir köyden farkı yoktu.Şu anki hali inanılmaz.Çok güzel bir muhit olmuş.

mesajı beğendiniz mi?
oocan

Prş 11 Mar 2010, 13:51  

Balgat işçi blokları yeni yapıldığı zamanlar, Yıldız Bloklarda anneannem otururdu , çevresi tamamen tarlaydı ,buğday başakları boyumu geçer içlerine girdiğim zaman kaybolurdum oralarda , Şimdi koca bir şehir olmuş oralar.

mesajı beğendiniz mi?
SERDAR587

Cum 12 Mar 2010, 01:20  

Evet,yıldız blokları da aynen dediğiniz gibiydi.Tarlanın ortasındaydı.Çok severdim o blokları,içinde a,b ve c kanatlar vardı,farklıydı.Ben de ozamanlar girne bloklarında oturuyordum.

mesajı beğendiniz mi?
Mesajları seç: