Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
serkan_
11 yıl önce - Cmt 27 Oca 2007, 15:21
Milletvekili lojmanları satılamayınca yıkılıyor...


Milletvekili lojmanları satılamayınca yıkılıyor...


Ankara'nın Or-An semtinde bulunan ve yaklaşık 5 yıldır kullanılmayan milletvekili lojmanları yıkılıyor.
Toplam 370 adet dubleks binanın bulunduğu lojman kampüsünde yıkım çalışmaları bugün başladı. İşçiler, lojmanların çatı, pencere ve kapılarını sökerek yıkımı sürdürüyor. Sokak köpekleri ve kedilerin barınağı haline gelen milletvekili lojmanlarında bulunan çeşitli malzemelerin büyük kısmının yağmalandığı da ortaya çıktı.

Uzun yıllar Türkiye gündemini meşgul eden milletvekili lojmanları için nihayet 'yıkım' kararı çıktı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla AK Parti milletvekillerinin kullanmamayı tercih ettiği milletvekili lojmanları, uzun bir aradan sonra bugün yıkılmaya başlandı. 370 lojmanın yıkım işlerini üstlenen firmanın sahibi Yamaç Çomoğlu, binaların içindeki malzemeleri söktükten sonra 5 iş makinesi ve 20 kamyon ile yıkımı tamamlayıp lojmanların enkazını 3 ay içerisinde kaldıracaklarını söyledi. Çomoğlu, "Mesa-Aktürk inşaat ve TOKİ ortaklığı ile sanırım büyük bir iş merkezi ve 2 bin konut yapılacak.

Biz sıfır kotuna kadar binaları yıktıktan sonra anlaşma yaptığımız şirkete teslim edeceğiz. Alan tümüyle boşaltılacak. 370 adet bina sökülecek, yıkılacak ve alan boş halde teslim edilecek. Türkiye'nin en büyük alış-veriş merkezi yapılacağını duydum" diye konuştu.
Bu arada, çevredeki başı boş kedi ve köpeklerin barınağı haline gelen lojmanlardaki inanılmaz yağmalama ise yıkım yapan işçileri bile dehşete düşürdü. Yıkımdan sorumlu ustabaşı Abdullah Kara, lojmanlardan geriye yağmalamada götürülemeyen malzemelerin kaldığını hayretler içerisinde anlattı. Lojmanlardaki tüm lamba, kapı kolu, mobilya kapılar, camlar ve musluklar çalınmış. Bununla birlikte balkon kapıları açık kaldığı için rüzgar ve yağmur nedeniyle odalardaki parkeler de kabarmış.

www.ankarahaber.com


Murat Caner
11 yıl önce - Cmt 27 Oca 2007, 23:18

Ya bu ülkede doğru dürüst bir iş yapılamayacak mı? Bari öğrenci yurdu yapsalardı.

denisk
11 yıl önce - Pzr 28 Oca 2007, 12:46

Haber başlığı biraz yanlış olmuş bence. yıkıp öylece bırakılmayacak yerine alışveriş merkezi yapılacak. ancak burda merak ettiğim arazi tamamen satıldı mı? fiyatı ne oldu? maliye burdan ne kadar gelir elde etti? bu konularda bilgisi olan var mı acaba?Tuna Yersu
11 yıl önce - Pts 29 Oca 2007, 13:26

Alışveriş merkezi çılgınlığı ne zaman bitecek Ankara'da bilemiyorum..Oraya bir açıkhava müzesi yada kültürel etkinliklerin sergilendiği bir kültür park yapılabilirdi..Hem madem o kadar villa yapıldı neden yıkılıyor, milli servet bunlar..ne kadar yanlış işler yapılıyor, gerçekten üzücü..

ozantugbas
11 yıl önce - Pts 29 Oca 2007, 13:35

Oraların satılamadığı gerekçesiyle yıkılıp yerine alışveriş merkezi yapılacağı çok komik.Bu resmen milli servetin boşa gitmesi demek.Bari ne diyelim meclis hesap yapıp da böyle bir karar almıştır diyelim ne diyelim.Belki de bu alışveriş merkezinin getirisinin lojmanların satışının getrisinden daha fazla olduğunu umalım.Yoksa zararına yapılıyorsa bu iş tek kelime ile skandal olur milli servetin heba edilmesi demektir bu.Kötü düşünceleri aklıma bile getirmek istemiyorum mesela arazinin peşkeş çekilmesi gibi.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet