Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Semtinizdeki Sorunlar.

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
onur35
11 yıl önce - Pts 20 Mar 2006, 13:49
Semtinizdeki Sorunlar.

Arkadaşlar ben Bostanlı'da oturuyorum. Malum büyük şehirlerdeki artan araç sayısı beraberinde otopark sorununda getirmekte. Özellikle Bostanlı'da yeterli otopark olmamasından dolayı araçlar semtin en işlek caddesindeki kaldırımlara park ediliyor. Bu durum semt sakinleri zor durumda bırakmakla beraber tehlikeli bir hal alıyor. Tamamen yaya kullanımına tahsis edilmiş geniş kaldırımların (ki tüm dünyada yayaya saygı medeniyettendir ve bir ülkede kaldırımlar ne kadar genişse bu durum o ülkenin gelişmişliğini gösterir) ihlal edilmesi ve bunun Türkiye'nin en batılı şehrinde olması beni üzüyor. Ayrıca yaz aylarında cadde kenarındaki cafelerin kaldırımlara 3-5 masa atması durumu daha da vahim kılıyor.

m.gökhan bölek
10 yıl önce - Pzr 21 Oca 2007, 16:16

kablolu tv izmirde bircok ilçede aktif hale gelemedi.en büyük sorundur bu bence

Fırat
10 yıl önce - Pzr 21 Oca 2007, 16:23

Evka-3'de oturuyorum.
Burada her dubleks,triblex evin ve her apartmanın bir veya iki köpeği var.Bu köpekler çok saldırgan oluyor ve nereden geldilerse sokak köpekleri de git gide çoğalıyor.
Muhtarlık duruma el koydu ama ne gelen var ne giden!!! Ayrıca son 1 yılda 20-30 kişi (ben dahil) bu köpeklerin saldırısına uğradı.
Umarım en kısa zamanda çözülür bu sorunumuz.Saygılar

cansu

10 yıl önce - Pts 22 Oca 2007, 11:37

İzmir'in her ilçesinin veya semtinin ortak sorunları olduğunu düşündüğüm konular :

1-Her yerin kazılıp kazılıp bir daha aylarca kapanmaması (özellikle doğalgaz çalışmalarının yapıldığı şu günlerde firmanın ayak bastığı her yer maalesef bu halde )
2-Kaldırım taşlarının sürekli sökülüp yerine takılması
3- Ve tabii her semtin olmazsa olmazlarından alt yapı ve mazgalların eksikliği.. yağmur yağınca göle dönen sokaklar..    

Bunların hepsini hemen her semtte ve de benim yaşadığım Gaziemir'de bulabilirsiniz

Ayhan
10 yıl önce - Pts 22 Oca 2007, 23:39

Cansu hanıma ek olarak;

4 - Elektrik direklerindeki kablolar bir gün Allah korusun başımıza düşecek hepsi. Hem kötü görüntü oluşturuyor hem de fotoğraf çekmeyi engelliyor.

5- Belediyelerin işi değil ama müteahhitlerin ruhsuz apartmanlar yapması bunların acayip renklere boyanması  

begum_begum

10 yıl önce - Pts 22 Oca 2007, 23:53

Karşıyaka'da tren yolundaki metro çalışmaları nedeniyle çıkan taş,toprak ne varsa kamyonlara yükleyip bizim evin önünden geçerek nereye götürüyorlarsa taşıyorlar durmadan. Tabi sabah olup da sokağa çıkıp park ettiğiniz aracınızı bulmaya kalktığınızda ve eğer parkettiğiniz yeri de hatırlamıyorsanız vay halinize. Toz-toprakla kaplanan arabaların arasından bulun bakalım kendinizinkini. Gerçi çalışmalar ilk başladığında durum daha vahimdi ama şimdi de çok iç açıcı olduğu söylenemez. Şu araba yıkatma masrafından ne zaman kurtuluruz acaba.

( Metromuza ya da adı her neyse ona kavuştuğumuz zaman, yani )

erhanthunder
10 yıl önce - Sal 23 Oca 2007, 10:22

Kendi sokağımda park edecek yer bulamam.Onuda geçtim bir sokağa 3 aracın yan yana park etmesi.
Bunuda geçtim benim sokağıma 3 sokak öteden gelip aracını bırakan insanların araçlarını 1 hafta aramamaları.
Çocukluğumun geçtiği POLİGON parkının tanınmayacak hale gelmesi.Altına oturduğumda dinlendiğim ağaçların bakımsılıktan birer birer çürümesi.
Sokağımda 5 senedir suyun akması ama her çağırmada gelen izsu ekibinin suyu daha da arttırıp gitmesi.
bayramdan önce ve bayram esnasında mahalledeki trafonun yetmeyip her akşam patlaması ama muhtarın bunu ancak bayramın 2. günü farketmesi.
Ana caddeye indiğimde (İNÖNÜ CADDESİ) kendimi merkezi bir yerden değilde varoşlardan otobüse biniyorgibi hissetmem.6 km ötedeki konağa gitmek yada alsancağa gitmek için 45 dakka otobüs beklemem.
100 mt ötemden geçmesi gereken metro varken hala balık istifi otobüslere binmek.
inönü caddesi yetersiz kaldığı için akşamları 123/1 sokağın ana cadde gibi işlek olması.
10 sene önce saat 12 lere kadar parkta otururken şimdi insanların can güvenliği için 8 de evlerine kapanması.Parkta ışıkların uzuuun süredir yanmaması işin acı tarafı muhtarın parkın içinde yerinin olması.
DAHA yazarım sinirim geçsin aklıma geldikçe deliriyorum

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet