Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bilecik - Abbaslık Köyü

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
HTC34
6 yıl önce - Pts 20 Arl 2010, 12:47
Bilecik - Abbaslık Köyü

Abbaslık Köyü:

Bilecik merkezine 5 km uzaklıkta olup Merkez İlçesi'ne bağlı bir köydür. Köyün iklimi, Marmara iklimi etki alanı içerisindedir. Osmangazi döneminde dışarıdan gelebilecek saldırıları önlemek için uç beylerini görevlendirdiği Erenköy, Ulupınar ile beraber Abbaslık üçlü saç ayağını oluşturmaktadır.

Köyde eski mağaralar ve şelale bulunmaktadır. Etrafı yüksek dağlarla çevrilidir. Özellikle D.Öküz dağı güzergahı yürüyüş sporu için en ideal mekandır. Merkeze 7 km. uzaklıkta olup yüksekliği 900 metredir. Harika manzarası ile ideal bir yürüyüş parkurudur. Ayrıca doğası dağ bisikletçiliğine de uygundur

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa ve odunculuğa dayalıdır.

Köyde, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi, sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

(Fotoğraflar şahsıma ait olup mesajda yer alan bilgiler ise; Özgür ansiklopedi, Vikipedi, Yerel Net' ten alıntıdır.

(+)

(+)

(+)

Mustafa DİNÇ
6 yıl önce - Pts 20 Arl 2010, 13:56

çok güzel hocam çok güzel ..
ne tarafta bu köy Yenişehir dönemecindemi,Gülümbe tarafındamı,Bozüyük yolundamı Söğüt yolundamı yani o tarafı biraz bilirim merak ettim.

Misafir 304

2 yıl önce - Sal 03 Şub 2015, 13:47

Ben bilecik abbaslık köyünden herkese selam yolluyorum.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler