Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Çukurhan Kiralık


ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
serkancirak
12 yıl önce - Cmt 02 Eyl 2006, 13:10
Çukurhan Kiralık


-ÇUKURHAN KİRAYA VERİLECEK
-ALTINDAĞ'DA BULUNAN ÇUKURHAN, 29 YIL SÜRE İLE
RESTORE ET, İŞLET DEVRET MODELİYLE İHALEYE ÇIKARILDI
   
   Ankara Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Altındağ'da bulunan Çukurhan'ı restore et-işlet-devret modeline göre kiraya vermek üzere ihale açtı.
   Altındağ İlçesi Alpaslan Mahallesi 13 parselde kayıtlı bin 671 metrekare alanlı Çukurhan, 29 yıl süre ile kiraya verilecek.
   Muhammen onarım bedeli 6 milyon 158 bin 619 YTL olarak belirlenen ihalede katılımcılardan 184 bin 758 YTL tutarında geçici teminat bedeli alınacak.
   İhale, 12 Eylül 2006 tarihinde saat 14.30'da ''kapalı teklif usulü'' ile
Ankara Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nde toplanacak komisyon tarafından
gerçekleştirilecek.
   Kira ihalesine katılmak isteyenler teknik şartnameyi mesai saatleri içinde, Ankara'da Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nden bedelsiz olarak görebilecekleri gibi, bedeli mukabili aynı yerden temin edebilecekler.
   Teknik şartnameye göre hazırlanacak olan teklif mektupları ise ihale günü ihale saatine kadar Ankara'da Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne verilecek.
   Çukurhan, turistik otel, turizm, ticaret ve kültürel faaliyetleri kapsayacak şekilde çok amaçlı fonksiyon verilmek üzere rölöve projelerinin güncelleştirilmesi, restitüsyon, restorasyon ve çevre tanzimini de içerecek şekilde projelendirilecek.

www.ankaradayim.com


HÜSEYİN UYAR
11 yıl önce - Sal 09 Oca 2007, 03:13
Çukurhan kurtuluyor.


Çukurhan restore et -işlet-devret modeli ile 29 yıllığına kiralayan Koç Gurubu, hanı butik otel olarak restore ederek turizme kazandıracak.Çengelhandan sonra çukurhanda Ankaranın tarihi bir mekanı olarak tekrar hayata geçirilecek.Çalışmalar kısa sürede başlayacakmış.Özel sektörün bunun gibi tarihi yerleri tekrar hayata geçirebilmesi çok güzel devamını bekliyoruz.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet