Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Hakan Aydın

6 yıl önce - Sal 15 Mar 2011, 15:14
Siirt'te bir köy okulundan yardım talebi

Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği olarak Siirt'ten bir yardım talebi aldık. Belki siz değerli arkadaşlar da katkıda bulunabilirsiniz diye yeni başlık açtım.

Derneğimizden arkadaşlar ismi geçen öğretmenle irtibata geçti. Yani herhangi bir şüphe duymaya gerek yok.

Alıntı:

Merhaba Arkadaşlar,
Biz Siirt/Pervari/Gümüşören İlköğretim Okulu öğretmenleri olarak bir kampanya başlatmış bulunmaktayız.Okulumuzun ve öğrencilerimizin durumu çok kötü.Her türlü kırtasiye ve okul malzemesine ihtiyacımız var.Bir kısmını kendimiz hallediyoruz ama siz duyarlı arkadaşlarımızdan da destek bekliyoruz.
Öyle bir yer ki,yağmur dahi yağdığında yolumuz kapanıyor,ilçeye bile ulaşamıyoruz.Sömestr tatili dönüşümüzde yol kapalı olduğu için köy yakınında karakolda kaldık.Karakolla köy arasını eşekler eşliğinde uçurumdan yürüyerek geldik.Biz kendimizi mesleğimize adamış üç bayan öğretmeniz.Bunları da hiçbir şekilde huzursuzluk duyarak yapmıyoruz.Onların dilinden ne kadar anlayamasak da bizim çok sevdiğimiz 150 çocuğumuz var.
Şu an çocuklarımızın yarısının önlüğü yok,olanların da zaten ya sobadan yanmış ya da küçük gelmekte.Derste yazı yazdıktan sonra defteri bitecek diye eve gitmeden yazdıklarını silen,bizim aldığımız kalemleri kullanmaya kıyamayıp 5 cm’lik kalemlerini tercih eden, bir defteri bütün derslere kullanan,resim dersinde boya kullanamayan öğrencilerimiz küçük şeylerden mutlu olurlar.Sizler de onları mutlu etmek ister misiniz?

Mehtap Kaya
Gümüşören İlköğretim Okulu
Pervari/SİİRT

Not: Sadece PTT Kargo'nun köye kadar servisi var. O nedenle kargo gönderecek arkadaşlar bunu dikkate alabilirseniz seviniriz. İletişim için mail adresimiz moon198519@hotmail.com, telefon numaramız ise 0541 313 34 42

Dernekten arkadaşımızın öğretmen arkadaşla yazışması şöyle:

Alıntı:

Arkadaşlar Mehtap hanımla yazışma aşağıdadır.
Merhaba Mehtap hanım,

Ekteki yazınız BUFSAD Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği kanalıyla en az 1000 kişiye ulaştı.
Benim gibi başka mail gruplarında paylaşanlar ile sayı daha da artacaktır.
Benim sizden ricam, ihtiyaç duyduğunuz malzemelerin öncelikli listesi lütfen.
Sevgi ve dostlukla.
Ünal Özfuçucu

Merhabalar,
İlk olarak duyarlılığınızdan dolayı kendim,arkadaşlarım ve cocuklarım adına çok teşekkür ederim.Kampanyamızın sızın gıbı arkadaslar sayesınde cok sevındırıcı netıcelere ulasacagından daha da umut ediyorum.
listemize gelınce belirli bir liste tam olusturmamıstık ama ben sıralayım:
-Kursun ve kırmızı kalem
-defter çeşitleri
-çanta
-silgi
-kalemtraş
-boya çeşitleri
-boya fırçası
-fon kartonu
-flüt
-cetvel takımı
-türkçe sözlük
-atlas(cografya-tarih)
-hikaye kitapları
-test kitapları
-önlük
-sıralarına örtü
kıyafet -ayakkabı

Ben bunları sıraladım ama hepsının yeni olmasına gerek yok.Tekrardan teşekkürler BUFSAD Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği'ne

Cemoli D18
6 yıl önce - Sal 15 Mar 2011, 15:21

ilgisiz kalmamalı buraya.... site olarak ulaşıp yardım etmeli her şeyi devletten beklememeli ve biz de elimizi taşın altına koymalıyız...

En son Cemoli D18 tarafından Sal 15 Mar 2011, 15:32 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

mimar m. karakoç

6 yıl önce - Sal 15 Mar 2011, 15:55

Hakan, başlık için teşekkür ederim.
Herkes kendi mi göndersin yoksa, bir grup oluşturarak koordineli mi yapalım.

Cemoli D18
6 yıl önce - Sal 15 Mar 2011, 15:56

bireysel de gönderelim gurup olarakta.. nakdi yardımda olur mu acaba?

Hakan Aydın

6 yıl önce - Sal 15 Mar 2011, 21:49

Bursa'daki arkadaşlar verecekleri malzemeleri Irgandı Köprüsü'nün içerideki ayağında bulunan BUFSAD merkezine bırakabilirler. Açık adres:

Gurabahane-i Laklakan Kültür Merkezi

Selçuk Hatun Sk. No: 9 Setbaşı BURSA
Tel / Fax: 0224 225 5150

Cemoli D18
3 yıl önce - Cum 14 Ksm 2014, 21:00

Vay be şu başlığı görünce duygularım depreşti.
Üniversite de bu okul için yardım göndermiştik...

Öğretmeninin evinin bir odası sadece yardımdan gelen malzeme ile dolup taşmıştı...

Cemoli D18
2 yıl önce - Cum 02 Oca 2015, 08:29
Sosyal Medyanın faydalı tarafı

Bizim sitemizde de paylaşılmıştı buna benzer bir davranış

Alıntı:
Köy okulunun tek öğretmeni olan öğrencilerin ihtiyaçlarının giderilmesi için çaba gösteren Alev Turgut'un sosyal medya üzerinden başlattığı "Çocuklar Üşümesin" kampanyası, kısa sürede meyvesini verdi.

(+)

http://www.ensonhaber.com/alev-hocanin-yardim-cag ...01-01.html

Güven Hoca

2 yıl önce - Cum 02 Oca 2015, 09:35

Geçen yıl bizim okulumuzdan da Van'a yardım kolileri bir ihtiyaç sahibi okula gönderilmişti.Bunlar güzel şeyler.
Bende doğuya ilk gittiğimde okulların açıldığı gün "hadi çocuklar çıkarın malzemeleri, yazıyoruz." dediğimde hepsi boş boş bana bakıyorlardı.Birde ne bakayım kimsede malzeme yok.İş başa düştü.O hafta çarşıya ilk çıktığımda hepsine yeterli defter,kalem,silgi aldım.Pazartesi herkes rahat etti.Bazen öğretmenlere de iş düşüyor bu konuda.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET