Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bülent
12 yıl önce - Pts 30 Oca 2006, 20:21
Ege Girişim Bankası (Business Aegean Bank-BAB) kuruluyor


Alıntı:
Türk - Yunan Bankası Tanıtıldı...

Türkiye ile Yunanistan arasındaki ilişkileri geliştirmek için 10 yıldır yoğun olarak çalışan İzmir Ticaret Odası, Türk-Yunan Bankası'nı kurarak bu konuda dev bir adım atmaya hazırlanıyor. Konuyla ilgili olarak İzmir Ticaret Odası'nda düzenlenen toplantıya İzmirli iş adamları da büyük ilgi gösterdi.

Adı Ege Girişim Bankası (Business Aegean Bank-BAB) olacak banka, iki ülke arasındaki yatırım ve işbirliklerinin artırılması amacını taşıyor. En az 60 milyon Euro sermaye ve yüzde 50-yüzde 50 eşit ortaklıkla kurulacak Türk-Yunan Ortak Bankası; hem ticaret, hem de yatırım bankası olarak hizmet verecek. 10 bin Euro asgari katılım bedeli olan bankanın ilk şubeleri Atina ve İzmir'de olacak. Selanik ve İstanbul'da da şube açılması planlanan banka ile iki ülke arasındaki ticaretin 2 milyar dolardan 6-7 milyar dolara çıkarılması amaçlanıyor.


Türk-Yunan Ticaret Odası ile birlikte yürütülen banka projesinin 3 Aralık 2005 tarihinde Atina'da düzenlenen Money Show isimli toplantıyla Yunan kamuoyuna tanıtılmasının ardından, ikinci tanıtım atağı İzmir'de yapıldı. Türkiye ile Yunanistan arasındaki ticareti daha da arttırmak için kurulması planlanan Türk-Yunan Bankası için düzenlenen toplantı, bankaya ortak olmak isteyen iş adamlarını ve her iki ülkenin yatırımcılarını bir araya getirdi. Egeli yatırımcıların yanı sıra, Türk-Yunan Ticaret Odası Başkanı Panagiotis Koutsikos'un da başkanlığında bir heyetin katıldığı toplantıda konuşan İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Ege'nin iki yakası arasındaki ticareti ve dostluğu geliştirmek için yoğun çaba içinde olduklarını söyledi.

Ege'deki tüm yatırımcılara uygun buldukları takdirde bankaya ortak olmalarını önererek, Türk ve Yunan Dışişleri Bakanları'nın da bir bankanın kuruluşunu desteklediğini ifade eden Demirtaş, "Ege'nin iki kıyısında 6 zirve düzenledik. Yunanlı dostlarımızı sayısız kez odamızda ağırladık, pek çok kez Yunanistan'a gittik. Çabalarımız sonuçlarını verdi. 10 yılda iki ülke arasındaki dış ticaret hacmi 200 milyon dolardan 2 milyar dolara çıktı. Amacımız bu rakamı daha da artırmak" diye konuştu.

Türkiye ile Yunanistan arasındaki 2 milyar dolarlık dış ticaret hacmini yeterli bulmadıklarını belirten Demirtaş, iki ülke arasında 5 milyar dolarlık potansiyel bulunduğunu söyledi. Demirtaş, "Ama bu hedefe ulaşmak için bir 10 yıl daha beklemek istemiyoruz. Yani büyük bir sıçrama yapmamız gerekiyor. Bu nedenle iki ülke arasındaki ticaret ve ortak yatırımlara büyük sıçrama yaratacak bir proje olan Türk-Yunan Ortak Bankası kurulmasını kararlaştırdık" dedi. Ortak banka kurmanın temel hedefinin; iki ülke arasında hızla artan dış ticareti daha da arttırmak, ortak yatırımlara kaynak sağlamak olduğunu belirten Demirtaş, yüzde 50-yüzde 50 eşit ortaklıkla kurulacak bankanın hem ticaret hem de yatırım bankası olarak hizmet vermesinin planlandığını söyledi. Demirtaş, bankanın ilk şubelerinin İzmir, Atina, İstanbul ve Selanik'te açılacağını ve asgari sermayesinin 60 milyon Euro olacağını ifade etti.

Türk-Yunan Ticaret Odası Başkanı Panagiotis Koutsikos, bankanın kurulmasına ilişkin Yunanistan'da yaptıkları 12'den fazla tanıtım toplantısına 500'ün üzerinde iş adamı ve girişimcinin katıldığını dile getirerek, "Biz bankanın yarı hissesi olan 30 milyon Euro'luk kısmını toplamak üzere yola çıktık. Ancak Yunanlı iş adamlarından gelen olumlu tepkiler bu rakamın 45 milyon Euro'ya kadar çıkabileceğini gösterdi. Aynı ilginin Türk tarafında da oluşacağını umut ediyoruz" diye konuştu. Bugün gelinen noktanın Türk-Yunan iş adamları tarafından gösterilen gayretin ispatı olduğunu ifade eden Koutsikos, bankanın kurulması konusunda uzun yıllardır çalışma yapmalarına rağmen, politik problemler nedeniyle bu sürecin uzadığını kaydetti. Son 1 sene içinde iki ülke hükümetlerinin desteğini aldıklarını açıklayan Koutsikos, şunları söyledi:

"Her iki ülkenin başbakanı da banka kurulması fikrini büyük bir heyecan ile kabul etti. Bu yaratılacak olan banka iki ülke arasındaki ticaretin gelişimini sağlayacak. Dünyada küçük ülkeler büyük ülkelerin yanında bulunduğu zaman küçük ülke büyük ülke ile yüzde 50 civarında iş yapıyor. Ama bizim oranımız sadece yüzde 2'dir. Bu aradaki farkı banka ile kapatmayı amaçlıyoruz. İki ülke arasındaki toplam ticaret hacmi 2 milyar dolar seviyelerinde. Biz bunu 6-7 milyar dolara çıkarmak istiyoruz. Bizim eksiğimiz bir organımızın olmamasıydı. Bu ihtiyacı banka ile kapatacağız."

Yapılan açıklamada, bankanın İngilizce isminin Business Aegean Bank, Türkçe isminin ise Ege Girişim Bankası, merkezlerinin Atina ve İzmir, asgari sermayesinin 60 milyon Euro, minimum hisse sayısının ise 6 milyon hisse, azami sermayesinin 300 milyon Euro, nominal hisse değerinin 10 milyon Euro ve asgari iştirak bedelinin ise 10 bin Euro olacağı ifade edildi.

http://www.izto.org.tr/IZTO/TC/IZTO+Bilgi/E-Haber ...kyunan.htm


Alıntı:
200 milyon dolardan 7 milyar dolara doğru

Merkezi İzmir’de olan, Tarişbank, EGS Bank ve Tütünbank gibi birçok bankasını kaybeden İzmir, yeni bir bankaya ‘başkentlik’ yapmaya hazırlanıyor. İzmir Ticaret Odası’nın öncülüğünde kurulacak olan Türk - Yunan ortak bankası ile İzmir yıllar sonra bir bankanın merkezi olarak hizmet verecek. Komşu iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da geliştirilmesi, karşılıklı ticaretin arttırılması amacıyla kurulacak bankanın ismi “Ege Girişim Bankası” olacak. İki ülke girişimcisinin ortak hedefi ise ticaret hacmini 7 milyar dolara çıkarmak. Türk-Yunan Ticaret Odası Başkanı Panagiotis Koutsikos, iki ülke arasındaki ticaret hacminin 200 milyon dolardan, 2 milyar dolara çıktığını belirterek bunun kendileri için bir zamanlar hayal olduğunu söyledi. Türkiye ile Yunanistan arasındaki ticaret hacmini 2 milyar dolardan, 7 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini ifade eden Koutsikos, bu rakama ulaşmak için banka gibi bir organa ihtiyaçları olduğunu söyledi, “Kuracağımız ortak banka ile bu eksikliği gidereceğiz” dedi.

İLK HEDEF 45 MİLYON EURO

Bankanın kuruluşu için işadamlarının desteğine ihtiyaçları bulunduğunu ifade eden Koutsikos, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bankanın kuruluşu için ilk tanıtım toplantısını Yunanistan’da, Türkiye’den de işadamlarının katılımı ile gerçekleştirdik. 3 Aralık 2005’teki bu toplantıda Yunanlı işadamlarından 30 milyon Euro’nun üzerinde bir iştirak sağladık. Bu rakamın 45 milyon Euro’nun üzerine çıkacağına inanıyoruz. Eger Türkiye’de de böyle bir iştirak sağlanırsa bankanın sermayesi için çok iyi olur.”

İzmir’deki tanıtım toplantısının ardından 30 Ocak’ta İstanbullu iş adamlarına yönelik bir tanıtım toplantısı yapılacağını, bankanın ilk şubelerinin ise Atina ve İzmir’de açılacağını belirtenz Koutsikos, daha sonra da İstanbul ve Selanik’te şube açmayı düşündüklerini söyledi.

SERMAYENİN YARISI TÜRKİYE’DEN

İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş da, iki ülke arasındaki ilişkilerin artarak devam ettiğini ancak gelinen noktanın yeterli olmadığına işaret ederek, bunun daha da ileriye taşınması gerektiğini söyledi. Son on yılda iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin gelişimine katkı sağlanması amacıyla birçok girişimde bulunulduğunu ifade eden Demirtaş, iki ülke arasında 200 milyon dolar olan ticaret hacminin, 2005 yılında 2 milyar dolar seviyesine ulaştığına dikkat çekti. Gelişen ticari ilişkilerin yarattığı olumlu atmosferin, ortak bir Türk-Yunan bankasının kurulması projesinin yolunu açtığını belirten Demirtaş bankanın kuruluş aşamasında başlangıçta düşünülen 60 milyon euro sermayenin yarısının Türkiye tarafından toplanacağını söyledi.

http://www.aksam.com.tr/haber.asp?a=25469,203& ...29.01.2006


Bülent
12 yıl önce - Sal 07 Şub 2006, 13:00

Alıntı:
TÜRK-YUNAN BANKASI KURULMA AŞAMASINA GELDİ
İşadamları, ortak olmak için sırada

Türkiye ve Yunanistan arasındaki ticari ilişkileri katlamak için amacıyla kurulacak Türk-Yunan bankasıyla ilgili çalışmalar hız kazandı. İzmir Ticaret Odası (İTO) ve Türk-Yunan Ticaret Odası öncülüğünde kurulacak bankaya ortak olmak için her iki ülkeden çok sayıda işadamı büyük ilgi gösterdi.

Atina ve İzmir
Kuruluş çalışmaları Nisan 2005'te başlatılan banka, Atina'dan sonra geçtiğimiz ay sonunda İzmir ve İstanbul'da iş dünyasına tanıtıldı. Tanıtım toplantılarının büyük ilgi gördüğünü belirten İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, "Şu an gelinen noktada bankanın İngilizce isminin 'Business Aegean Bank', Türkçe isminin de 'Ege Girişim Bankası' olması kararlaştırıldı. Bankanın ilk şubelerinin Atina ve İzmir'de eşzamanlı açılması planlanıyor. Bir süre sonra İstanbul ve Selanik'te şubeler açılacak. Ardından diğer potansiyel illerde şubeler faaliyete sokulacak" dedi.
Her iki ülke işadamlarının bankaya ortak olmak için büyük ilgi gösterdiğini ve bir çok işadamının bu konudaki niyet mektuplarını imzalayarak kendilerine verdiğini ifade eden Demirtaş, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Sevgili dostum Yunan-Türk Ticaret Odası Başkanı Panagiotis Koutsios ve kuruluş aşamasında olan bankanın Yunanlı yetkililerinin katılımıyla 27 Ocak'ta odamızda düzenlediğimiz toplantıya, İzmir ve Ege Bölgesi'nden çok sayıda işadamı katıldı. Bu toplantıda birçok işadamı, bankaya ortak olma niyetini açıkça ifade etti. Bu da bizi gelecek adına umutlandırdı."

Köprü olacak
Ege Girişim Bankası'nın kuruluşunun, iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişimi için yıkılmaz bir köprü oluşturacağını vurgulayan Demirtaş, sözlerini şöyle sürdürdü:
"İki ülkenin mevcut ticaret potansiyelinin yeterince değerlendirilemediği ortadadır. Araştırmalarımız, iki ülke arasındaki ticaretin 5 milyar dolar seviyesinde olabileceğini göstermektedir. Ancak bunun için bir 10 yıl daha beklemek istemiyoruz. Bu büyük potansiyeli harekete geçirmek, daha üst düzeye çıkarmak için çalışıyoruz. İşte bu sıçramayı yapabilecek yolların karşılıklı olarak araştırılması, gelişen ticari ilişkilerin yarattığı olumlu atmosfer, ortak bir Türk Yunan bankasının kurulması projesinin yolunu açmıştır."

Sermayesi, 60 milyon euro
Kurulacak bankanın asgari kuruluş sermayesinin 60 milyon euro olmasının planlandığını belirten İTO Başkanı Ekrem Demirtaş, şu bilgileri verdi: "Minimum hisse sayısının 6 milyon, azami sermayesinin 300 milyon euro, nominal hisse değerinin 10 milyon euro ve asgari iştirak bedelinin 10 bin euro olması öngörüldü. Banka merkezi Yunanistan'da kurulacak. Gerekli izinlerin alınmasından sonra Türkiye şubeleri açılacak." Demirtaş, bu bankanın kurulması için gerekli olan siyasi desteğin, yolun daha başında sağlandığına dikkat çekti. İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Türkiye ve Yunanistan başbakanlarının onaylarının alınmasından sonra kuruluş çalışmalarına başlanan bankanın, en kısa zamanda faaliyete geçeceğini sözlerine ekledi.

http://www.yeniasir.com.tr/ya2006/02/07/index.php ...lum=gunluk


Alıntı:
BUSINESS AEGEAN BANK


BUSINESS AEGEAN BANK120 yaşındaki Türkiye'nin en köklü kurumlarından biri olan Odamız, bütün tarihi boyunca ülkemizin dış ticaretinin geliştirilmesi yönünde çalışmalar yapmayı kendisine misyon edinmiştir. Bu kapsamda özellikle komşu ülkelerle ticaretin geliştirilmesine her zaman için büyük önem verdik.

Yunanistan ile ticari ilişkilerin geliştirilmesi yolunda yaptığımız çalışmalar ise Odamız yurt dışı faaliyetlerinde her zaman için önemli bir yere sahip olmuştur. Zira Yunanistan ile ekonomik ve ticari anlamda yapılacak işbirliğinin kuşkusuz, iki ülke arasındaki siyasi diyalogun gelişimine büyük katkısı olmaktadır. Hedefimiz, Ege Denizi'nin bizi ayıran değil birleştiren bir deniz olmasıdır. İki ülke arasında kurulacak en önemli köprülerden birisi de kuşkusuz ticaret köprüsü olacaktır.

Bu hedef doğrultusunda son 10 yılda Yunanistan ile ilişkilerin geliştirilmesi yolundaki çalışmalarımızı arttırarak devam ettik. Ege'nin iki kıyısında sonuncusu Atina'da olmak üzere 6 kez düzenlenen "Türkiye Ege Kıyıları ve Yunanistan Ege Adaları Zirve"leri, sayısız karşılıklı ziyaret, toplantılar ve ortak projelerin ardından 1994 yılında iki ülke arasında 273 milyon dolar olan ticaret hacmi, 2005 yılında 2 milyar dolar seviyesine ulaşmıştır.

Ancak iki ülkenin birbirlerine olan coğrafi yakınlığı, birbirini tamamlayabilecek ürün desenleri göz önüne alındığı zaman mevcut ticaret potansiyelinin yeterince değerlendirilemediği ortaya çıkmaktadır. Araştırmalarımız, iki ülke arasındaki ticaretin 5 milyar dolar seviyesinde olabileceğini göstermektedir. Ancak, bunun için bir 10 yıl daha beklemek istemiyoruz çünkü 10 yılda dünyada yaşanabilecek hızlı değişimleri göz önünde bulundurursak, bölgesel işbirliklerinin acilen güçlendirilmesi gerekmektedir.

İki ülke arasındaki ticari potansiyelin hayata geçirilmesi için işbirliğinin daha hızlı geliştirilmesi ve özellikle Türk ve Yunanlı işadamlarının daha sık temaslarda bulunması gerekmektedir. Ticaretin yanı sıra, Ege'nin iki yakasındaki ortak yatırımlara da hız vermemiz gerekmektedir.

Bu büyük potansiyelin istenilen noktaya getirilmesi için artık koşmak değil, büyük bir sıçrama gerçekleştirmek gerekmektedir. İşte bu sıçramayı yapılabilecek yolların karşılıklı olarak araştırılması ve gelişen ticari ilişkilerin yarattığı olumlu atmosfer, ortak bir Türk-Yunan bankasının kurulması projesinin yolunu açmıştır.

Böyle bir bankanın kurulması için gerekli olan siyasi destek, yolun en başında sağlanmıştır. Ortak bir Türk-Yunan bankası kurulmasıyla ilgili proje ilk olarak Türkiye ve Yunanistan Başbakanlarının onayını almıştır. Yunanistan Dışişleri Bakanı Petros Moliviyatis'in, Nisan 2005'de gerçekleştirdiği Türkiye ziyareti sırasında da banka konusuna değinilmiş iki ülke Dışişleri Bakanlarının aldığı ortak kararla proje üzerinde çalışmalar başlamıştır.

Bu aşamadan sonra birçok görüşme yapılmış, toplantılar gerçekleştirilmiş ve fikir alışverişinde bulunulmuştur. İki ülkeden uzmanların katılımıyla banka projesinin verimliliği incelenmiş, karşılıklı beklentiler değerlendirilmiştir. Yunanistan tarafından proje çalışmalarını Yunan - Türk Ticaret Odası, Türkiye tarafında ise İzmir Ticaret Odası yürütmektedir.

Bu kapsamda söz konusu projeye ilişkin ilk bilgilendirme toplantısı 3-4 Aralık 2005 tarihleri'nde Atina'da düzenlenen Money Show organizasyonu kapsamında gerçekleştirilmiştir. Toplantıda, Yunan kamuoyu banka projesine hakkında bilgilendirilmiş ve Yunanlı işadamları projeye katılmaya davet edilmiştir.  Odamızdan da kalabalık bir heyetin katıldığı toplantıya, Yunanistanlı işadamları da büyük ilgi göstermiştir.

Bahsi geçen toplantıya Yunanistan Turizm Bakanı Dimitris Avramopulos da katılarak, Yunan hükümeti olarak bankayı desteklediklerini bildirmiş ve Yunanlı girişimcilere bankaya ortak olma çağrısı yapmıştır.  Bu çağrı ile projenin arkasında yer alan siyasi destek bir kez daha ortaya konulmuştur.

Atina'daki bilgilendirme toplantısından sonra, Odamız detaylı enformasyonun verildiği ikinci bir bilgilendirme toplantısı düzenlemiştir.  Yunan Türk Ticaret Odası Başkanı Panagiotis Koutsikos ve kuruluş aşamasında olan bankanın Yunanlı yetkililerinin katılımıyla 27 Ocak 2006 tarihinde Odamızda gerçekleştirilen banka tanıtım toplantısına İzmir ve Ege Bölgesi'nden çok sayıda işadamı ilgi göstermiş, birçok işadamı bankaya ortak olma niyetini ifade etmiştir. Hemen ardından, Koutsikos ile birlikte 30 Ocak 2006'da da İstanbul'da işadamlarımıza banka hakkında bilgi aktarılmıştır.

Şu an gelinen noktada, bankanın İngilizce isminin "Business Aegean Bank", Türkçe isminin ise "Ege Girişim Bankası" olması kararlaştırılmıştır. Bankanın ilk şubelerinin Atina ve İzmir'de eş zamanlı açılması planlanmaktadır. Daha sonraki şubeler ise en başta İstanbul ve Selanik olmak üzere diğer potansiyel illerde açılacaktır.

Diğer yandan bankanın asgari sermayesinin 60 milyon Euro, minimum hisse sayısının 6 milyon hisse, azami sermayesinin 300 milyon Euro, nominal hisse değerinin 10 milyon Euro ve asgari iştirak bedelinin 10 bin Euro olması öngörülmektedir.  Banka, merkezi Yunanistan'da kurulacak ardından gerekli izinlerin alınmasından sonra Türkiye şubeleri açılacaktır.

Gerek Atina'da, gerekse Türkiye'de gerçekleştirilen tanıtım toplantılarında işadamlarının bankaya yoğun ilgi gösterdiği görülmüştür. Pek çok işadamı, ortak olma isteklerini gösteren niyet mektuplarını imzalayarak, tarafımıza vermişlerdir.

Bu bankanın kuruluşunun, iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişimi için yıkılmaz bir köprü oluşturacağına inanmaktayız.


Ekrem DEMİRTAŞ
Yönetim Kurulu Başkanı

http://www.izto.org.tr/IZTO/TC/IZTO+Bilgi/E-Haber ...n+bank.htm


En son Bülent tarafından Çrş 08 Şub 2006, 17:36 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Yiğit NALBANT

12 yıl önce - Sal 07 Şub 2006, 14:08

Geç bile kalındı. İnşallah Ege'nin iki komşusu için bu tip adımlar daha çok atılır ilerleyen zamanlarda!Bülent
12 yıl önce - Cmt 25 Şub 2006, 15:27

Bankanin amblemide hazirlanmis (maalesef haberde resimi yok). Amblemde antik döneme ait bir gemi ve iki yunus bulunuyor, geminin yelkenlerinde yunanca "Ege" yaziyormus.

Alıntı:
Türk-Yunan Ortak Bankası

Yunanİstan’In İzmir Konsolosu George Katapodis, Muğla Valisi Temel Koçaklar’ı ziyaret etti.

Vali Koçaklar, iki ülke arasındaki dostluğun uzun geçmişi olduğunu belirterek, bu dostluğun gelecekte de ekonomik ve kültürel anlamda devam etmesini diledi. İki ülke arasında ortak kültürün de bulunduğunu ifade eden Koçaklar, ‘’Ege Denizi bizi birbirimizden ayırmamalı. Bizim politikamız ‘yurtta sulh cihanda sulh’tur. İki ülke arasında her anlamda ilişkiler kurulabilir’’ dedi.

Konsolos Katapodis ise Vali Koçaklar’ın dileklerine katıldığını belirterek, şunları kaydetti:

“İki ülke arasında ticari ve ekonomik anlamda ne gerekliyse yapmaya hazırız. Gelecek yıllarda, ülkelerimiz arasındaki ticari ilişkiler sonucunda yüksek düzeyde gelir bekliyoruz. İzmir ve Atina ticaret odalarının işbirliğiyle kurulan Türk-Yunan Ortak Bankası da faaliyete geçirilecek. İlişkilerin geliştirilmesi için ne gerekliyse konsolosluk olarak yapmaya hazırız.’’

MERKEZİ ATİNA

Atina merkezli olarak iki ülkenin eşit katılımıyla 60 milyon avro sermayeyle kurulacak “Ege Girişim Bankası’’ adlı bankaya, asgari iştirak bedelinin 10 bin euro olarak belirlendiği bildirildi.

Bankanın ilk şubelerinin Atina ve İzmir’de açılacağı, daha sonra Selanik ve İstanbul şubelerinin hizmete gireceği öğrenildi. Girişim Bankası felsefesiyle kurulan bankanın isminin, iki kıyıyı birleştiren Ege Denizi, ambleminin de iki kıyı arasındaki ticaretin en eski aracı olan gemilerden esinlenerek oluşturulduğu belirtildi.

Bankanın ambleminde, yelkeninde Yunanca “Ege’’ ibaresi bulunan antik döneme ait gemi ve 2 yunus balığı tasvir ediliyor. Bankanın iki ülke arasındaki projeleri desteklemesinin yanında, öğrencilerin eğitimine destekte bulunacağı, öğrencilere ücretsiz seyahat imkanı tanıyacağı ve özel seminerler düzenleyeceği kaydedildi.

http://www.aksam.com.tr/haber.asp?a=29449,203


Bülent
11 yıl önce - Pts 01 Oca 2007, 14:40

Bankanin kurulus sermayesi Amerikalilarin katilimiyla 60 milyondan 100 milyona yükseldi, üc ülkenin payi böylece yüzde 33 oldu. Suan BBDK'dan izin bekleniyor, ayrica Yunanistan Merkez bankasindanda basvuru yapildi.

Bu bankanin hedefi kücük isletmelere destek olmak ve Türkiye-Yunanistan arasinda ticareti arttirmak.

haber:
"Ege’nin bankasına artık izin verin"cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet