Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Oktay Kasman

11 yıl önce - Pzr 17 Arl 2006, 16:20
Elmadağ'daki 'İstanbul Radyosu' Binası Müze Yapılamaz mı?


TRT, Tepebaşı ve Ulus ta iki tane muhteşem binaya sahipken, 1950 li yıllarda yapılmış olan Elmadağdaki Muhteşem Binanın özel Radyo İstasyonlarının fazlaca arttığı bu zamanda artık çokça bir işlevi kalmadığını düşünüyorum.Bu binayı ilgililerin Devlet Resim Müzesi adı altında Türk Resim Sanatının hizmetine açmalarının zamanı gelmiştir kanımca.Turistik Merkez olan Taksime çok yakın oluşu,Binanın Formu,İhtişamı ,çevre açıklığı ve Mimarisinin uygun olması ile Müze için ideal bir yapıdır.

erkmen se

11 yıl önce - Pzr 17 Arl 2006, 17:39

Sayın Oktay KASMAN'ın önerisine katılıyorum,çok büyük görkemli bir binadır,tavanları yüksektir,yeni gerekli düzenlemelerle eski ismini de yaşatarak Devlet Resim ve Heykel müzesi işlevi hatta,bir Modern Sanatlar Müzesine dönüştürülebilir.Bu bina konum olarak hem kent merkezindedir,çevre düzenlemesi de dünyadaki tüm çağdaş müzelerde olduğu gibi yapılmalıdır.

Mine-Myra

11 yıl önce - Pts 18 Arl 2006, 00:46

yanlış bilmiyorsam içinde müze gibi bir bölüm var zaten..yarın radyocu arkadaşlardan iyice araştıracağım.fertaskan
11 yıl önce - Çrş 27 Arl 2006, 21:06

O semte ruhunu veren çok beğendiğim bir yapı. Şu anda radyo olarak zaten kullanılıyor, boşaltılması mı söz konusu? Aslında orası müthiş bir opera binası olur ama içini yeniden yapmak gerekeceği için müsade etmezler sanırım.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet