Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
mustafa esenduran
11 yıl önce - Sal 28 Ksm 2006, 18:43

Bu işten memnun olan yok aslında..
Özel tiyatrolar bu uygulamanın haksız rekabete yol açacağını savunuyorlar..
Tiyatrocular ise seyirci kalitesinin bu uygulama ile birlikte düşeceğini iddia ediyorlar. .
Bazılarda bu uygulamanın kesinlikle başarıya ulaşamayacağını tiyatroyu sevdirmenin sadece bilet parasıyla ve geçici bir zaman diliminde uygulanan indirimle olmayacağını vurguluyorlar..
Bence bu uygulama tamamen reklam amaçlı... Zaten çok kısa bir süreliğine yapılan bir uygulama.. Başarılı oalcağına dair ümidim yok..


Aylin

11 yıl önce - Cum 22 Arl 2006, 04:26

Hem sevindim hem üzüldüm(Küçük bebeğim olduğu için Bilet bulsam bile ne yazıkki gidemem ama gidenlere bol bol eğlenceler dilerim.
Tiyatro hiç birşeyle kıyaslanamaz oradaki hava o kadar farklıki hekersin bu Kampanyadan faydalanması gerekir. Sinema gibi olmuyor örneğin bazen oyuncular sözlerini unutyor ve doğaçlama yapmaya başlıyor eğer oyunu daha önce izlemediyseniz ve profesiyonelce yapılıyorsa farkına bile varmıyorsunuz.
Neden Türkiyede Tiyatro eskisi gibi sevilmiyor dersek herkes bir ağızdan TV ve Sinema diye bağırır sanırım. Fakat şunu unutmamalıyızki TV de izlediğimiz çoğu diziyi Tiyatro sanatçıları ayakta tutuyor. O başrollerdeki şarkıcılar mankenler yanlız başlarına oynasalardı raiting listelerinde yer alamazlardı ve Tiyatro oyuncularına bölüm başı 500 YTL-2000 YTL arası ödenirken onlar 15000-30000YTL ile ceplerini dolduramazlardı. Bu kampanyaya Destek vermek için bence gidin veya Bilet alıp gitmeyen arkadaşlarınıza hediye edin. Bundan daha güzel bayram veya Yılbaşı hediyesi olmaz


Yiğit cas
11 yıl önce - Pzr 24 Arl 2006, 17:53

Zaten normal fiyatları çok pahalıymış gibi böyle bir uygulama çok saçma. Sinema ile aynı fiyata tiyatro sunmak pek kolay bir iş değil. Hele Ankara'da fiyat 4 YTL'ye kadar düşüyor. Bence tiyatrolara okul gezileri düzenlenerek ya da genel olarak reklam yapılarak talep arttırılabilir. Ki zaten talep oldukça yüksek, Salonlar hep dolu Ankara'da.

Ama bu 1 YTL'ye düşürme olayı ile Şehir Tiyatrolarının iyice borca batacağı açık, zaten normal koşullarda zarar ediyorlar. Nerden bakarsan bak, tiyatroya hizmet etmeyen insanların; kendilerini büyük hizmet etmiş gibi gösterme çabası. O tiyatroları ayakta tutan, oyuncusu, yönetmeni, rejisörüdür; tepeden atanan yöneticileri değil.hturann
11 yıl önce - Pts 25 Arl 2006, 10:47

"Halk tiyatrolara hücum etti, vatandaş bilet bulamadı."
Şehir tiyatroları bu yıl Kağıthane, Üsküdar ve Ümraniye'de yeni salonlar açtı. Bu semtlerdeki halkı çekmek için bir promosyon olabilir.sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet