Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
oki30
11 yıl önce - Cum 21 Nis 2006, 12:44
Karaköy'deki Yangının Yaraları Sarılıyor

Karaköy evlerinin projesi tamamlandı

Valilik, Karaköy'de çıkan yangında evlerini kaybeden vatandaşlar için yapılacak konutların projesini hazırlattı.  

Bayındırlık İskan ve İl Müdürlüğü'ne hazırlatılan ev projesi köy halkına sunulacak. 2 kattan oluşan evlerin zemin katı hayvanlara barınak olarak düşünülürken, dıştan verilen merdivenle çıkılan evler üst kat 3+1 olarak tasarlandı. Toplam 85 metrekareden oluşan evler bahçeli nizam ve soğuğa karşı izolasyonlu olarak tasarlandı. Hayvanlar için samanlık ve kümesler de bahçe içine yerleştirilecek.

Vali Nihat Canpolat, proje hazırlanırken her şeyin eksiksiz olarak düşünüldüğünü belirterek, "Projeyi köy halkına sunacağız. Vatandaşlar tarafından eksik görülen bir durum olursa, gelen talepleri projeye dahil edeceğiz. Yangında mal kaybına uğrayan vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için elimizden geleni yapacağız" dedi.

ALİ ÖZER

11 yıl önce - Cum 21 Nis 2006, 12:54

Bu haber beni yakından ilgilendiriyor.Çünkü geçen işten çıktım eve gittiğimde ne göreyim.Bizim evin girişinde bir yığın içleri dolu çuvallar poşetler falan. İlk önce ne oldu ki ya dedim sandım taşınıyoruz.Sonra eve girince anladım durumu.Annem bu köy olayını tv den seyretmiş ve mahallede bir organizasyon yapmış.Mahaleden  toparlamış ne bulduysa. Giyim eşyası yastık yorgan ayakkabı herkez elinden ne geldiyse vermiş.Epey de çok toplamışlar valla helal olsun bizim mahalleliye.Cumartesi veya pazar günüde bu eşyaların teslimi için enişteyle bu köye gidecez kısmetse. Annemle gurur duydum bu olaydan sonra.  O insanların acılarını paylaşmak çok güzel.

Ayrıca gerçekten yangının verdiği zarar çok büyükmüş. köy halkına büyük geçmiş olsun

Tolga KANDEMIR

11 yıl önce - Cum 21 Nis 2006, 13:08

(+)

Bizde Bursasporlu taraftarlar olarak bir kampanya başlatmış ve 2 günde büyük bir katılım sağladık...

Yardımda bulunan, Allah'tan dualarını esirgemeyen herkese teşekkür ederiz...Karaköylülerin üzüntüsü ama yanlız olmadıklarının da, gözlerine yansıyan pırıltılarını gördük çarşamba akşamı. Bu birlik, bu beraberliğin değil 250 km. 2500 km. yol dahi yaptıracağından eminim... Herkese katkılarından, desteklerinden ve dualarından dolayı tekrar tekrar teşekkürler....

[Wowturkey tuğralı resimler silindi. - alimemo - Cum 21 Nis 2006, 15:36 ]

Çağatay1
11 yıl önce - Cum 21 Nis 2006, 15:39

Bu ne hız, valiliği kutluyorum bu hzından dolayı umarım hemen inşaat başlanır.

SABRİ BİLGİN
11 yıl önce - Cum 21 Nis 2006, 16:59

Bu elim yangın sonrası Karaköy'e desteklerini esirgemeyen; kimi eşya gönderen kimi ise gidip onların acısını paylaşan,onlara yalnız olmadığını hissettiren herkese teşekkürü borç biliyorum.Bursa yardım organizasyonlarında her zaman çok aktif olmuş ve elinden geleni yapmıştır.Bir kez daha bunu görmenin mutluluğunu yaşıyorum.Basınından halkına ,kentin dinamiklerine kadar herkesi yardım telaşı içinde görmek beni çok duygulandırdı.Olması gereken de buydu.Tekrar herkese teşekkürler.

ALİ ÖZER

11 yıl önce - Pzr 23 Nis 2006, 13:52

Vee organizsayon çok şükür 23 nisan pazar sabahı mutlu bir tablo ile sona erdi..İnanın insanların o yüzündeki mutluluk tablosu görülmeye değermiş.Yardımlarını esirgemeyen mahalle halkımıza ve Bursa halkına sonsuz teşekkürlerr..

Akın Alan
11 yıl önce - Sal 25 Nis 2006, 19:52

BTSO'dan yangınzedeler için 10 ev

Mustafakemalpaşa'ya bağlı Karaköy'de çıkan yangının yaraları sarılıyor. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Celal Sönmez, sosyal sorumluluk gereği yangın sonucu zarar gören Karaköy'e 10 ev yaptıracaklarını söyledi.

BTSO Nisan ayı meclis toplantısı yapıldı. Nisan ayı faaliyetlerinin sunulduğu meclis, Mayıs ayında yapılacak programların hatırlatılmasından sonra sona erdi.

Toplantı sonunda basın mensuplarının sorularını cevaplayan Celal Sönmez, meydana gelen yangın sonucu 102 evin yandığı Karaköy'e yardım amacıyla valiliğin açmış olduğu hesaba 200 bin YTL yatıracaklarını açıkladı. Sönmez, bu parayla yaklaşık 10 evi BTSO olarak üstleneceklerini ifade etti.

oki30
10 yıl önce - Cum 22 Arl 2006, 18:25

Anadolu Ajansından köyün son durumuna ilişkin bir fotoğraf..

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet