Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
_serhat

10 yıl önce - Cum 22 Arl 2006, 00:22
Gezelim Görelim

Sevgili Arkadaşlar
     Bursa Haberler ve sohpet bölümünde böyle bir başlığa ihtiyaç duydum.
     Amaç Bursa çevresindeki fazla bilinmeyen güzel yerleri birbirimizle paylaşıp bilmediğimiz yeni doğal güzellikleri keşfetmek. Cünkü Bursa nın çevresinde o kadar çok doğal güzelliği olan bakir yerler var ki,ben her yeri biliyorum diyen her halde yalan söyler.
     Ancak ben derimki, Mümkün olduğunca basma kalıp bilinen yerler dışındaki yerleri tanıtalım. Mesela,Abolyont, Trilye, Su uçtu şelalesi gibi.

Adını dahi bilmediğim bir yer tanıtarak başlamak istiyorum.
        Açık havada giderseniz aynı anda beş ilçe (Iznik,Yenişehir,Orhangazi,Gemlik,Mudanya)yı,iki büyük gölümüzü (Iznik,Abalyont) Gemlik Körfezi (Imralı adası dahil)ve tabiiki Bursayı gören harika bir yer tarif edeceğim.Inanması güç değilmi?
        Belirttiğim gibi bölgenin adını bende bilmiyorum.Nasıl gidiliyor ?Gemlik  Umurbeyi hepimiz biliriz;oradan Adliye köyüne geçiyoruz oradanda Güvenli Köyüne gidiyoruz, Köyün tam girişinden!! Köye girmeden!! sağ tarafa toprak yol ayrılıyor Toprak yoldan Yaklaşık 15-20 Km devam ettiğinizde zaten geldiğinizi anlıyorsunuz. Dikkat etmeniz gereken tek  yer toprak yol üzerinde bir ara yol ikiye ayrılıyor ,biz soldan devam edeceğiz  Sağ taraf Karsak köyü civarına iner.
       Kesinlikle görülmesi ve görüntü alınması gereken bir yer diyorum. Bu güne kadar üç kere gittim ancak oradan çekebildiğim fotoğraflar Maalesef Bursa da kaldı.
       Toprak yol biraz bozuk olduğundan gidilecek araç seçimini dikkatli yapmakta fayda var Kısa sorularımız olursa özelden mesajlaşa biliriz.        Sevgiler

Hakan Aydın

10 yıl önce - Cum 22 Arl 2006, 09:57

Buradan devam edebilirsiniz.

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet