Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Akın Alan
15 yıl önce - Prş 14 Arl 2006, 02:52
BUR » A7.35. Nilüfer İlçesi: Geçici Yolcu Aktarım İstasyonu
Nilüfer Geçiçi Yolcu Aktarım İstasyonu

Şehirlerarası otobüsler halen indi-bindi için Yılvar Sitesi önündeki alanı kullanmaktadırlar. Burası 3 tane yolun kesiştiği mahalle içine giren araçların da kullandığı yol olduğu için otobüs bekleyen yolcu ve yolcu yakınları olumsuz hava şartlarına maruz kaldıkları gibi can güvenlikleri açısından da tehdit altında kalmaktadırlar.

Belediyemizce bu sorunun çözümlenmesi için öncelikle Bursaray düzenlemesi çerçevesinde otobüslerindi bindi yapmasına müsait bir cep oluşturulmuştur. Bu cebin arkasında yaklaşık 9800 m2lik alanda geniş yeşil alanlarla içinde oturma ,dinlenme, havuzcuk ve çocuk oyun alanlarıyla doğa parkı olarak projelendirilen arazinin ön bölümünde Şehirlerarası otobüsler için bilet satış noktası niteliğinde içinde yolcuların beklemesine müsait bir alanla, WC ve çay ocağının bulunduğu ‘Geçici Yolcu Aktarma İstasyonu’ oluşturulmuştur.  

Bu binada, insan sirkülasyonu dikkate alınarak yolcuların Nilüfer içindeki gidecekleri yerlere rehberlik edebilmek (hayatı kolaylaştırabilmek adına) için öncelikle ‘Kent Rehberi Haritasının’ yayınlanacağı ve Belediyenin etkinlikleri ile duyurularının yapılacağı ilk KİOSK makinamız da burada yer almaktadır.


 

Kaynak:Nilüfer Belediyesi


En son Akın Alan tarafından Prş 14 Arl 2006, 02:54 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


erincar
15 yıl önce - Prş 14 Arl 2006, 10:07

Güzel bir uygulama olmuş ama benim bildiğim gelen otobüsler Bursa şehir içine sokulmuyor, yeni açılan çevre yolunu kullanarak otogar'a gitmeleri mecburi tutuluyor,  giden otobüsler de hemen çevre yoluna giriyor. Bu uygulama değişti mi?

Batur

15 yıl önce - Prş 14 Arl 2006, 12:43

Alıntı:
Bu uygulama değişti mi?


Hayır değişmedi, otobüsler şehir içine giremediğinden bu terminale uğrayamıyorlar ama Kamil Koç, Nilüfer ve Metro Turizmin bilet satış büroları faaliyetlerine devam ediyor.


oki30
15 yıl önce - Prş 14 Arl 2006, 19:47

Otobüsler geceleri şehir içinden geçebiliyorlar. Dolayısıyla gece saatlerinde batı yakası için indirme bindirme buradan yapılıyor. Sırf bu yüzden gece yolculuğu yapanlar var. Daha kolay oluyor tabi.

Salih Kuş

15 yıl önce - Prş 14 Arl 2006, 22:47

Alıntı:
Otobüsler geceleri şehir içinden geçebiliyorlar. Dolayısıyla gece saatlerinde batı yakası için indirme bindirme buradan yapılıyor. Sırf bu yüzden gece yolculuğu yapanlar var. Daha kolay oluyor tabi.


Kamil Koç firması gece seferlerinde Nilüfer'den yolcu transferine izin veriyor.bu terminal yapılırken burasının aktif olacağını düşünüyordum ancak yeni çevre yolunun açılması ile malesef burasının pek önemi kalmadı gibi.şuan bilet satışı yapılan ofisler var.artık internetten bilet almakta yaygınlaşmaya başladığı için bu tür yerlerin yavaş yavaş kullanırlığı azalmaya başlıyor.yinede görünüş ve modernliği ile Bursanın yeni yüzü Nilüfer'e çok yakışıyor.


adnan mahmut taslı

15 yıl önce - Cum 15 Arl 2006, 19:34

Yılvardaki karışıklığa bir son vermişdi bu yer ama ömrü kısa oldu.Otobüs firmaları buradan servis kaldırsalar  çevre yolu girişine çok güzel olur aslında.ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara