Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
ads 1940
3 yıl önce - Cum 02 May 2014, 17:56

Ekşi sözlükte Gizem'le ilgili bi yazı gördüm aynen paylaşıyorum.

Alıntı:
tanım: insanlığın katilidir.

sözlükte ki çok tatlı hümanist arkadaşlarla bir oyun oynamak istiyorum, şimdi gözlerinizi kapatın ve hayal etmeye başlayın;

dünya tatlısı bir çocuğunuz olmuş, sizin gözünüzün içine bakarak mutlu oluyor, (bebekler ilk bir sene dünyayı sadece çevresindekilerden ibaret sanır yani onların tek dünyası anne ve babalarıdır) hayatta kalmak için size muhtaç olduğu bilinciyle, arada nefes alıyormu diye beşigine gittiğinizi, aglama şeklinden neresinin ağrıdığını bulmaya çalıştığınızı, hasta olduğu gecelerde sabaha kadar başında bekleyerek onun yerine sizin hasta olmanız için dua ettiğinizi...ilk adımlarını attığı an yaşadığınız sevinç ve tuhaf gururu, konuşmaya başladığı ve ilk "seni seviyorum" cümlesini onun agzından duyuduğunuz an yaşadığınız tarif edilmez mutluluğu hayal edin.

öpmeye doyamadığınız o tombul yanakları, koklamaya doyamadığınız ve bir gün uzak kalsanız burnunuzu sızlatan o her çocuğun kendine özgü büyüleyici kokusunu hayal edin.

sabah uyanıp sizin yanınıza usulca sokularak sizi öpucüklerle ve gülüşmelerle uyandırdığını hayal edin.

dizi yaralansa, parmağı kanasa onunla birlikte oturup ağladığınızı hayal edin.

parkta çocuklar oyun oynarken, yalniz kaldığını hissettiğiniz an içinizde kırılan bir şeyleri ve "çocuğumla da oynayabilirmisiniz lütfen" cümlesinde ki çaresizliği hayal edin.

sizi dünyanın en önemli ve kusursuz varlığı olarak gören küçük bir kalbi hayal edin.

hangi duygu durumunda olsanız bile onu görünce mutlu olduğunuzu hayal edin.

yaşaması uğruna 1 dakika bile tereddüt etmeden canınızı verebileceğiniz bir canlıyı hayal edin.

kişiliği oluşmuş, zevkleri, hobileri, korkuları, kaygıları ve menfaatsiz sınırsız bir sevgi gücü aynı zamanda küçücük elleri olan bir yaratık hayal edin.

şimdi çocuğunuz 1 saattir kayıp, 2 saat, 3 saat, 1 gün,,rahatsız olma hümanist arkadaşım hayal et sadece, o çocuk yok, kimbilir nerde, üşüyor mu? karnı aç mı? altı temiz mi? hayal et arkadaşım.

o çocuğu elinden tutup götürmüş, (belli ki ona güvenmiş), 5 lira vermiş bakkaldan çikolata alması için, nasılda mutlu olmuştur değil mi? (sen sağlığını düşündüğün için çikolata bile almıyorsun çocuğa), bagajda ki stepneyi dışarı çıkarmış çocuk sığsın diye (orda korkar ki o, karanlık). kıpırdamasın diye ellerini koli bandıyla bağlamış (elleri çok küçük, koli bandı acıtır), oyun olmadığını çoktan anladı ama bu amcanın ona neden kötülük yaptığını anlamadı, çok güvendiği anne ve babasının onu alması için ağlıyor ( neden gelmiyorlar ki?)

hayal et hümanist arkadaşım ellerin titremesin, hayal et sadece!

o küçük bedenini bıçaklamaya başladı, hemde defalarca, canı çok yanıyor, korkudan altını ıslattı anne babası hala gelip onu almadı, (yoksa onlar mükemmel değil mi?) amcadan özür dilesem beni bırakır mı? (özür dilerim amca bir daha altımı ıslatmıyacağım)

adam onu yakmaya başladı...üstelik hala canlı...hala hayal edebiliyormusun, hani geçen gün parmağının ucu yanmıştı da beraber oturup ağlamıştınız, hiç yanından ayırmadığı oyuncağı da yanında yok üstelik (onsuz uyuyamaz ki)...

ter bastımı, onunla beraber yandın mı, onun acısını yüreğinde hissettin mi çok sevgili hümanist kardeşim?

evet idam cezası cok kötü birşey, insan hakları bla bla...şimdi git bunu o çocugun annesinin gözlerinin içine bakarak anlat.

http://eksisozluk.com/entry/42388350

Musa Ardıç

3 yıl önce - Cum 02 May 2014, 18:19

Ads 1940

İdam edilmesi için, şeriatın gelmesi şart degil tabii ki
Yalnız şeriatın öcü gibi görüldügü ülkemde
İnsanların şeriate yaklaşım tarzı buna benzer adımlarla dogru oldugu benimsenebilir.

ads 1940
3 yıl önce - Cum 02 May 2014, 19:27

Musa Ardıç
Konumuz şeriat yada idam değil ''çocuk ölümleri'' konusu yani ben aslında ilk başta bu başlığı 6 yaşında katledilen Gizem Akdeniz için açmayı düşünüyordum fakat Manisa Akhisardaki 9 yaşındaki çocuğun da ölüm haberi üzerine bundan sonra ölen tüm çocukların haberlerinin forumda paylaşıldığı bi başlık halinde açmayı daha uygun gördüm ve o şekilde açtım ancak katil için herkes idam isteyince başlık da haliyle idam başlığı haline dönüşüverdi idam cezası uygulayan ülkelere şöyle bi baktığında hepsinin şeriatle yönetilen ülkeler olmadığını görürsün kaldıki ülkemizde de bi zamanlar idam cezası vardı hatta uygulanıyordu ama sonradan kaldırıldı.

Şeriat konusuna gelecek olursak şeriat ülkemiz için uygun bi yönetim biçimi değil şimdi sen diyorsundur ''ülkemiz şeriatle yönetilseydi o cani o yönetim şekli ve idam cezası varken korkudan o çocuğun kılına bile dokunamazdı dokunsaydı bile şimdi onun idam haberini izliyorduk'' diyorsundur evet şeriatin bu ceza şekli iyi gelebilir ama şeriatle ülke yönetilmeye kalkılsa ilk başta seninle burda latin alfabesiyle yazışamazdık yaşam şeklimiz bambaşka olurdu mesela Gizem belki 6 yaşında katledilmezdi ama 6 yıl sonra 12 yaşında sandalyeye oturtulunca ayakları yere değiyorsa eğer kendinden belkide 20 yaş büyük bi herifin 4. karısı olarak evlendirilebilir ve hayatının geri kalan bölümü katledilirdi.

Ha bide Medine Memi vardı bilirmisin? hangi zihniyet tarafından diri diri kümese gömüldü acaba?

http://www.khaber.com.tr/haber/medya/medine-memiy ...-3178.html
http://www.turandursun.com/404.shtml

Bu arada ''idam cezası'' başlığı da burası
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=20104& ...;start=730

Musa Ardıç

3 yıl önce - Cmt 03 May 2014, 01:33

Şeriat deyince, aklınıza yukarıdaki örneklerin verilmesi, şeriati tam anlamıyla bilmedigimiz anlamına gelir.

Şeriatin hükümleri, Kuran-ı Kerim'deki hükümlerin, hayatımıza ve yaşam tarzına uyarlanmış halidir.

Amerika veya idamın yapılabildigi başka bir ülke bile, şeriatın idama dair kısmını uyguluyorsa, şeriatden ötürü degil! Dogrusu oldugu içindir.

ibrahim eraybat

3 yıl önce - Cmt 03 May 2014, 01:42
Türkiye'de çocuk ölümleri

Bazı suçlar için idam getirilmeli, aslında kısas bir haktır...

Azim olan ALLAH, Bakara suresi 178. ayette demiş ki:
Ey iman edenler! Öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı. Hüre karşı hür, köleye karşı köle, kadına karşı kadın kısas edilir. Ancak öldüren kimse, kardeşi (öldürülenin vârisi, velisi) tarafından affedilirse, aklın ve dinin gereklerine uygun yol izlemek ve güzellikle diyet ödemek gerekir. Bu, Rabbinizden bir hafifletme ve rahmettir. Bundan sonra tecavüzde bulunana elem dolu bir azap vardır.

Azim olan ALLAH, Bakara suresi 179. ayette demiş ki:
Ey akıl sahipleri! Kısasta sizin için hayat vardır. Umulur ki (bu hükme uyarak) korunursunuz.

Alıntı:Diyanet İşleri

Dolayısıyla idam bazı suçlar için kaçınılmaz,

Ozden Yolagiden

3 yıl önce - Pts 05 May 2014, 16:07

Çocuk cinayetleri için teşhis, analiz ve yorum

http://www.haber3.com/turkiyede-cocuk-olmak-108019y.htm

ads 1940
3 yıl önce - Sal 06 May 2014, 09:47

3 çocuk ölümü daha,

Üç çocuk daha kaza kurbanı
Düzce, Şanlıurfa ve Sivas’ta gerçekleşen üç ayrı trafik kazasında dört, 5 ve dokuz yaşlarındaki 3 küçük çocuk vefat etti.
http://www.ajans34.com/guncel/uc-cocuk-daha-kaza- ...54322.html

ads 1940
2 yıl önce - Çrş 23 Tem 2014, 15:34

O şerefsiz ''güvenlik gerekçesiyle'' Manisa'da yargılanacakmış!! ben böyle adaletin ...! daha ne diyeyim ne var o iti Adana'da yargılasanız.

Alıntı:
Gizem'in katili Manisa'da yargılanacak

Adana'da 6 yaşındaki Gizem'i öldüren 25 yaşındaki Süleyman Akdeniz, kamu güvenliği nedeniyle Manisa'da yargılanacak.

ADANA'da evinin önünde oynarken kaçırdığı 6 yaşındaki Gizem Akdeniz'i bıçakladıktan sonra yakarak öldürdüğü suçlamasıyla tutuklanan güvenlik görevlisi 25 yaşındaki Süleyman Akdeniz'in, kamu güvenliği nedeniyle Manisa Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına karar verildi.

17 Nisan'da, merkez Seyhan İlçesi Tellidere Mahallesi'ndeki evlerinin bulunduğu sokakta oyun oynarken ortadan kaybolan Gizem Akdeniz'in 36 saat sonra işkence edilip, yakılmış cesedi bulundu. Yapılan araştırmada, ailenin akrabası olan Süleyman Akdeniz'in, Gizem'i, ablası Gamze Akdeniz ile evlenmesine izin verilmemesi üzerine intikam için tecavüz edip öldürdüğü belirlendi. Gözaltına alınan Süleyman Akdeniz, pikniğe götürme bahanesiyle kandırdığı minik kızı götürdüğü Kabasakal Mezarlığı arkasındaki Rüzgarlı Tepe'de karnından bıçaklandıktan sonra üzerine benzin döküp yaktığını itiraf etti. Cinayet şüphelisi, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Kürkçüler E Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

Cumhuriyet Savcısı'nın 'cinayet'ten ağırlaştırılmış ömür boyu, 'çocuğun istismarı ve hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından 33 yıla kadar hapis cezası talep ettiği iddianameyi kabul eden Adana 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi, davanın başka ilde görülmesine karar verdi. Mahkeme heyeti, Türkiye'yi sarsan korkunç cinayette olası yaşanabilecek olayları gözden geçirip, güvenlik gerekçesiyle başka ilde yargılamanın yapılması yönünde karar alıp, dosyayı Adalet Bakanlığı'na gönderdi. Dosyayı görüşen Yargıtay 5'inci Ceza Dairesi, kamu güvenliği nedeniyle davanın Manisa Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmesine karar verdi.

http://www.gercekgundem.com/guncel/58715/gizemin- ...rgilanacak

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET