Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
mimarokan
12 yıl önce - Sal 05 Eyl 2006, 14:09

Anıl ın verdigi cevap dogrudur

Eski inanların yerine simdi Levent Loft yapilyor

Gecici olarak yapılan pvc doğramalar bu aralar kaldırıdı

Bu da inşaatın hızlanacağı izlenimini doğuruyor


Farmir
12 yıl önce - Pzr 12 Ksm 2006, 23:13

Meraklananlar icin.
Projenin yeni web sitesi hizmete girdi. Ilave bilgiler icin http://www.leventloft.com


Farmir
12 yıl önce - Pzr 12 Ksm 2006, 23:36

kaynak http://www.yenimimar.com/general/news.asp?contID=1091
"Tabanlıoğlu imzalı Levent Loft projesi.
Eski fabrika ve depo binalarının yaşam mekanına dönüşüm projesi olan “Loft” konseptinin Türkiye’deki ilk örneği Levent Loft, Akfen GYO ve Sağlam İnşaat ortaklığında hayata geçiriliyor.  

Tüm mimari konsepti ve detay projesi Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından gerçekleştirilen Levent Loft’un 2007 yılının ilk yarısında bitirilmesi hedefleniyor.
Levent Loft basın lansmanı Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Hamdi Akın, Sağlam İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Serdar İnan ve Tabanlıoğlu Mimarlık Şirket Ortağı Sn. Melkan Gürsel Tabanlıoğlu’nun katılımıyla Levent Loft Satış ve Pazarlama Ofisi’nde 21 Eylül 2006 Perşembe günü gerçekleştirildi.
Mevcut beton karkas korunarak konut olarak yeniden tasarlanan,  yüksek tavanları ve iç tasarımdaki ferah çözümleriyle içinde yaşayan bireylerin karakterini ve kişisel seçimlerini yaşadığı ortama yansıtabilmesini sağlayan Levent Loft, sakinlerine İstanbul’un merkezinde; pratik, dinamik, ferah ve özgün bir ev hayatı sunuyor.
30.159m² inşaat alanına sahip Levent Loft’ta 105-215 m² arasında değişen 21 farklı tip loft seçeneği ile toplam 144 adet ünite bulunuyor.
LOFT Konsepti.
Ticari ve endüstriyel yerleşimin değişimi Amerika'da loft kavramının ortaya çıkmasına neden oldu ve günümüzde tüm dünyaya hızla yayılan bir trend oldu. Bu fenomen 1970’li yıllarda evsizlik sorununa çözüm alternatifi olarak Amerikalı sanatçıların önderliğinde başlatıldı. New York'ta yaşayan bazı sanatçılar daha önceden endüstriyel amaçlı kullanılan binalara yerleşmesiyle başladılar. Yaşama ve çalışma alanlarını bir arada çözen bu konsept günümüzde kentli kültürün, muteber bir yaşam tarzının yansıması olmakla kalmamış aynı zamanda çağdaş mimari için de bir referans noktası oluşturmuştur. Açık, sabit bölmelerle dayatılmamış, endüstriyel çağrışımlı bu mekanlar yaşam-iş-yaratıcılık işlevlerini aynı alanda çözümleyip, iç-dış ilişkisine bir esneklik getirmektedir.
Loft yaşamı, endüstriyel kullanım için inşa edilmiş alanları yaşam mekanlarına dönüştürmeye yönelik bir faaliyettir. Her loft’un kendine has özellikleri vardır. Türkiye için çok yeni bir anlayış olan Loft konsepti, her ihtiyaca aynı çözümü öneren toplu konut uygulamalarının aksine, ihtiyaca göre mekan tasarlamaya yöneliktir".

kaynak http://www.arkitera.com/project.php?action=displa ...mp;aID=735
"Levent Loft
Proje Ana Sayfa

Loft kavramı 1970’lerde Amerikalı sanatçıların mekan arayışıyla ortaya çıkan, günümüzde kentli kültürün, muteber bir yaşam tarzının yansıması olmakla kalmayan aynı zamanda çağdaş mimari için de bir referans noktası oluşturmaktadır. Açık, sabit bölmelerle dayatılmamış, endüstriyel çağrışımlı bu mekanlar yaşam – iş - yaratıcılık işlevlerini aynı alanda çözümler, iç - dış ilişkisine bir esneklik getiriyor.
İstanbul’da, son 10 yılda kentin yeni işmerkezi olarak gelişen Maslak - Levent aksında, Deva ve Fako İlaç fabrikaları arasında bulunan arsada Büyükdere Caddesi’ne dik konumda, ofis binası olarak inşaatına başlanmış olan bina Levent Loft konseptiyle konut yerleşimi olarak yeniden tasarlanıyor.
Proje Hakkında.  
Binayı her iki yandaki fabrikalardan ayıran mevcut duvar “yeşil duvar” olarak bahçe düzenlemeleri ile birlikte manzaraya kazandırılıyor ve oluşturulan zen bahçeleriyle binayı çevreleyen doğal bir atmosfer yaratılıyor.

Sadece bir konut bloku olarak değil aynı zamanda üst düzey nitelikte sosyal bir yaşam alanı olarak planlanan ve ana giriş, geniş bir lobiden sağlanarak ilk buluşma noktası oluşturulan toplantı salonları, sağlık merkezi, cafe - lokantalar gibi ortak mekanlar tasarımı tamamlıyor. Yapı, son on yıldır kent dışına taşınan seçkin yerleşkelere alternatif olarak kentin merkezinde düzenli, sakin ve kaliteli bir yaşama biçimini modern standartlarda sunuyor. Geniş bir otopark, depolar, merkezi havalandırma - ısıtma ve güvenlik sistemleriyle donatılan, aynı zamanda “akıllı ev” sistemiyle erişim ve kullanım kolaylığı sağlanıyor. Çağdaş teknoloji desteği ve servis yönetim kapasitesiyle yeni bir yaşam biçimi öneriliyor.
Tamamı 3870 m ² arsa üzerinde uzun ince bir planda yerleşmiş olan yapı ön blokta zemin + 11 katlı, arka blokta zemin + 7 katlı. Dublekslerin de seçenek olarak sunulduğu 68-182 m ² arasında değişen çeşitli büyüklük ve tiplerde loft konutlarda ayrıca bireysel olarak değerlendirilebilecek teras ve bahçeler gibi açık hava / peyzaj mekanları oluşturuyor.
Cephede farklı kutular olarak algılanan dış yüzeyde, ayrıca iç mekanlarda kullanılan perde sistemi sayesinde, farklı renklerin ve ışığın yansımasıyla özgün partisyonların dışardan ayırt edilmesi ve böylelikle işlevin estetik bir değer olarak kazandırılması temin ediliyor.
Projeden Örnekler.
Balkon Görünüşü

Perspektif

Terastan Görünüş
sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet