Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
sword2193

3 yıl önce - Pts 07 Nis 2014, 15:21

Tramvay, metrobüs gereksiz bence. Yapılması gereken tek şey şu: Son durak olarak otogara giden otobüsler için üniversitede bir alan yapılması lazım. Böylece üniversite sorunu çözülmüş olur. Diğer hatlarda bir sorun yok zaten.

eyup58
3 yıl önce - Pts 07 Nis 2014, 23:48

Bir çözüm de ben önereyim:Öncelikli olarak hastane ve üniversite otobüslerinin hatlarının ayrılmasının gündeme gelmesi gerektiğini düşünüyorum...Hastane ve üniversite otobüsleri ayrılırsa öğrenci şikayetleri de bir nebze olsun azalacaktır...Öğrencilik yıllarımda Erzurum Atatürk Üniversitesinde bu tür uygulamaya şahit olmuştum..O yıllarda bu sistem Erzurum'da çok iyi işliyordu;umarım Sivas'ta da bu tür bir sistem ve hatların ayrılması geçici de olsa bir rahatlama sağlayacaktır.....

ahmet icem
3 yıl önce - Sal 08 Nis 2014, 12:58

Tramvaya, Metrobüse gereksiz diyen arkadaşım bu otobüslerle üst üste gidiyoruz bilmiyorum farkında mısın?? küçücük otobüslerin nesi iyi bunlar artık çoğu şehirde kullanılmıyor bile.. yazın sıcağında kliması zaten yok kalabalık içinde yolculuk ettin mi?? Sivas insanının nasıl bir zihniyeti var anlamadım gerilikten bir türlü kurtulamıyoruz!! Zihniyet geri malesef!! nerdeyse at arabası var zaten ne gerek var otobüse diyecek bir geri zihniyet var!!

ahmet icem
3 yıl önce - Sal 08 Nis 2014, 13:00

Bence bir soförün de bir eğitimden geçmiş olması iletişim problemleri olmayan insanlığı öğrenmiş bir şahsiyetin olması şehrimizin imajı açısından da önemlidir. malum bazı olaylarla haberlere çıkmıştık insanlık eğitimi şart!!

mcht68

3 yıl önce - Sal 08 Nis 2014, 13:14

tramvay şart ve gerekliliktir!...avrupaya bakın 150-200 bin nüfuslu şehirlerde bile var...

sword2193

3 yıl önce - Çrş 09 Nis 2014, 14:53

Cumhuriyet Üniversitesi'nde okuyorum ve her zaman otobüse binmek zorundayım merak etme. Herkesin fikrine saygı duymak lazım. Bence tramvay gereksiz arkadaşım. Tramvay şehrin trafiğini felç ediyor. Hele ki 2 şeritli bir caddeleri olan Sivas'ta çok ama çok mantıksız olur bence. Hatta ben genel anlamda tramvay mantığına karşıyım. Yapılacaksa metro yapılsın. Hem daha kalıcı bir çözüm olur. Otobüslerin küçük olduğu konusunda hemfikirim seninle. Değişmeleri lazım.

Ha bu arada kendinle aynı fikirde olmayanlara gerici diyosan, sen benden de gericisin. Hala ortaçağ zihniyetindesiniz. Seninle aynı fikirde olmak zorunda değilim ve sen de bana saygı duymak zorundasın. Size kalsaydı dünya hala düzdü zaten

NOT: Bu Sivas başlığına son yorumum, senin gibilerle aynı yerde yazamam ben...

sahinok
3 yıl önce - Çrş 09 Nis 2014, 16:27

Metrobüse hiç gerek yok. Kümbetten Meydana oradan Üniversiteye bir tramvay yapılırsa süper olur. Daha sonra da Meydandan bir kol Alibabaya, Aksunun ordan da bir kol Kılavuz tarafına tramvay yapılırsa en az 20 yıl Sivasta toplu ulaşım problemi olmaz.

burak5866

3 yıl önce - Çrş 09 Nis 2014, 17:46

arkadaşlar sivasta tramvay bence de hayal olur. en mantıklısı otobüslerin ve otobüs hatlarının düzenlenmesi. tramvay trafiği daha da felç edeceğini düşünüyorum. metro olabilir ama onu yapacak güçte değil belediyemiz. alternatif çözümlerde değerlendirilebilir.

ahmet icem
3 yıl önce - Cum 11 Nis 2014, 13:48

Eskişehirin yolları bizim yollardan daha dar olmasına ragmen orada her tarafta tramvay var avrupada da öyle.. yolların dar olması sadece Sivas ile sınırlı değildir.. önemli olan bu böyle diye olmaz deyip kestirip atmak değil çözüm üretebilmektir.. Japonya 4 katlı yol yaptı çözüm üretti, İstanbul'da denizin altından tren geçiyor arkadaşlar verdiğim örnekler basit bir tünelden çok daha fazlasıdır. bizim belediyeden beklentimiz yolların dar olan kısımlarının tünelle tramvay hattının oluşturulmasıdır çözümü aslında çok basit..Her alana da konulsun demiyoruz başlangıç olarak belli pilot bölgeler seçilip uygulamanın başlaması gerektiğini düşünüyorum.

recepsivas
3 yıl önce - Cum 11 Nis 2014, 16:11

Ulaşım Master Planı yapılmalı,100 adet mercedes conecto veya dava fazla alınsa
Yenişehir - Üniversite ve Stadyuma Tramvay veya Metrobüs yapılsa Sivas için yeterli olur şehir büyüdükce ve genişledikce yeni hatlar eklenir

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET