Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Manisa - Spor Toto Akhisar Belediye Stadyumu
« önceki   123 ... 8910 ... 128129130   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 9
sbulut066689
4 yıl önce - Cmt 01 Mar 2014, 23:41

yeni akhisar stadı 9 ayda tamamlanacakmış

Slmn28

4 yıl önce - Pzr 02 Mar 2014, 00:06

E artık yapsınlar dokuz ayda millet 45 bin kişilik stadı yapıyo bu da bitsin yani

siempre35
4 yıl önce - Cum 07 Mar 2014, 23:12

Alıntı:
Akhisar Arena'nın temeli atıldı

Akhisar Belediyespor, yeni stadına kavuşuyor.


Spor Toto Süper Lig'e çıktığından beri maçlarını Manisa 19 Mayıs Stadı'nda oynayan Akhisar Belediyespor, yeni stadına kavuşuyor. Akhisar Arena Stadı'nın temeli törenle atıldı. Törene, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da katıldı.

İçinde 13 bin kişilik stat ve 2 bin kişilik spor salonu olan kompleks, 30 milyon liraya mal olacak. Stadın yapılacağı 37 bin metrekarelik alanın Spor Genel Müdürlüğü'ne devri dolayısıyla ilçe merkezinde bulunan Akhisar İlçe Stadı'nın kullanım hakları Akhisar Belediyesi'ne geçecek. Stadın 2014-2015 futbol sezonu ikinci devresine yetiştirilmesi planlanıyor.

Temel atma töreninde konuşan Bakan Kılıç, söz konusu projenin Akhisar ve Manisa için çok önemli olduğunu söyledi. Futbolculuk hayatında birçok başarı elde eden Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu'nun, çalıştırdığı Akhisar Belediyespor'u bu statta daha büyük başarılara taşıyacağına inandığını kaydetti. Takımın fiziki altyapı çalışmalarına destek vereceklerini ifade ederek, "AK Parti hükümetleri döneminde temel atmalar, tarih verilerek taçlandırılmıştır. Biz iki üç kere açılış töreni yapılıp hizmete girmeyen yatırımlardan yana olmadık. Bundan sonra da hizmetlerin, atılan temellerin açılışlarında birlikte olacağız. Bugün temel atma törenine katıldığımız Muradiye'deki spor salonunun açılışı için 29 Ekim'e söz aldık. Sizin de adı gibi hızlı bir belediye başkanınız var, bu konuda yüklenici firmaya bir ricası olduğunu biliyorum. Stadımızın inşası noktasında belli bir süre var ama ben inanıyorum ki yüklenici firma bu süreyi kısaltacak." dedi. Törene katılan sporculara da seslenen Bakan Akif Kılıç, "Yaptığınız sporu, çalışmaları, doğal ve ahlâklı yollardan yapın. Gazi Mustafa Kemal ne demişti, 'Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlâklısını severim.' Sizler ahlâklı olacaksınız, elde ettiğiniz başarıları kendi çabalarınızla elde edeceksiniz." şeklinde konuştu.

Törene Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, diğer protokol üyeleri, Akhisar Belediyespor Futbol ve Basketbol takımlarıyla diğer branşlardaki sporcular, taraftarlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Milliyet
cato_writer
4 yıl önce - Cmt 08 Mar 2014, 15:49

Stadyum yeni sezona yetişecekmi ?

Fatih52

4 yıl önce - Cmt 08 Mar 2014, 18:14

Hayırlı olsun

eyup58
4 yıl önce - Pzr 09 Mar 2014, 03:42

Akhisar'a ve Türk Sporuna Hayırlı Olsun!gökhanmert
4 yıl önce - Pts 17 Mar 2014, 21:05

     

umutmue
4 yıl önce - Sal 18 Mar 2014, 14:47

ilk resimleri gördük sıra tamamında hadi hayırlısı

gökhanmert
4 yıl önce - Çrş 02 Nis 2014, 19:03
bakandan açıklama


Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Spor Toto Süper Lig'de mücadele veren Akhisar Belediyespor'un gelecek yıl maçlarını yapması beklenen Akhisar Arena Stadyumu'nun temelini attı.

Bakan Kılıç, temel atma töreninde yaptığı konuşmada, bu törenin sadece bir stadyum temeli atma töreni olmadığına değinerek, hem Akhisar hem de Manisa için tarihi bir gün yaşandığını söyledi.

Akhisar Belediyespor'un teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu'nun bundan yıllar evvel Avrupa'da çok büyük başarılar elde ettiğini hatırlatarak, "Akhisar'ın Avrupa'da temsili noktasında ümit ediyorum ki kendisi gibi takımını da başarılara taşıyacak ve Akhisar'ı Avrupa'da da ülkemizi temsil etme noktasında en üst seviyede başarıya ulaştıracak" ifadelerini kullandı.

"BİTİŞ TARİHİNİ VEREREK TEMEL ATIYORUZ"
Bakan Kılıç, AK Parti hükümetleri döneminde temel atmaların, bitiş tarihinin verilerek gerçekleştirildiğinin altını çizerek, şöyle devam etti:
"Bizler hiçbir zaman , aynı temel atma törenini birkaç kez yapıp ondan sonra açılışı yapılmayan yatırımlardan yana olmadık. Burada yapılan hizmetlerin atılan temellerinin de açılışlarını inşallah söylediğimiz tarihte birlikte yapacağız. Stadımızın inşası noktasında tabi ki belli bir süre var, ama ben inanıyorum ki yüklenici firma bu süreyi kısaltacaktır."

İstanbul'da Atatürk Olimpiyat Stadı'nın son durumuna ilişkin de açıklamalarda bulunan Bakan Kılıç, "1999 yılında başlayan bu yatırım şuan bitmiş ve çalışıyor durumda. Fakat borcunu bitirmek AK Parti hükümetine nasip oldu. 2015 yılında o yatırımın da borcu bitmiş olacak. 1999 yılında başlayan o yatırım çok uzun sürdü. Artık temel atma törenlerine yetişemiyoruz. Dolayısıyla Manisa ve Akhisar'da en hızlı şekilde ümit ediyorum ki açılışa geleceğiz." şeklinde konuştu.

AKHİSAR ARENA STADYUMU HAKKINDA
Temeli atılan Akhisar Arena Stadyumu, 13 bin seyirci kapasiteli. Stadyumun yanında ayrıca 2 bin seyirci kapasiteli spor salonu da bulunuyor. Yapının kullanım alanları ve tribünler betonarme sistem olarak tasarlanmış olup, tribün çatı örtüsü çelik konstrüksiyon ve membranla kompoze edilmiştir. Çelik konstrüksiyon strüktürü ve formu Akhisar'ın simgesi sayılan zeytin ağacının yaprak formundan hareketle yaprak biçimli çelik modüllerin yan yana gelmesiyle şekillendirilmiştir.

http://gsb.gov.tr/HaberDetaylari/1/7048/akhisar-a ...tildi.aspx


Deniz Çağdaş
4 yıl önce - Prş 03 Nis 2014, 19:53

Alıntı:
AKHİSAR ARENA STADI HIZLA İLERLİYOR

Akhisar Belediyesi tarafından yapılan ve 6 Mart 2014 günü Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın katılımı ile temel atma töreni yapılan Akhisar Arena Stadyum yapımı hızla ilerliyor.

İller Bankasından alınan kredi desteği ile yapılan Akhisar Arena Stadyumu 13 Bin seyirci kapasiteli olup, Spor Toto Süper Lig’de mücadele veren Akhisar Belediyespor gelecek sezonun ikinci devresinden itibaren maçlarını burada yapması bekleniyor. Ayrıca stadyumun yanında 2 Bin seyirci kapasiteli spor salonu da bulunuyor.
30 Milyon TL’ye mal olacak olan stadyumu yapan Akhisar Belediyesi, bitimin ardından Akhisar Arena Stadyumunu Gençlik ve Spor Bakanlığına devredecek ve yaklaşık 37 Bin metrekare alana sahip şehir içerisinde bulunan eski stadyum ve spor alanının kullanım hakkına sahip olacak.
Öte yandan yeni yapılacak olan Akhisar Arena Stadyumu yanında bulunan Akhisar Belediyespor Yılmaz Atabarut Tesislerinin de Gençlik ve Spor Bakanlığının destekleri ile gelecek sezon, aynı bulunduğu alanda yeniden inşaa edileceği bildirildi.


kaynak: http://www.manisahaberleri.com/haber/spor/akhisar ...liyor.html

Çalışmalar hızlanmış.sayfa 9
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 8910 ... 128129130   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET