Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
2014 Sonrası Kayseri'de Uygulanacak Mega Projeler
« önceki   123 ... 222324 ... 444546   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 23
Nazmi
6 yıl önce - Pzr 16 Şub 2014, 14:43

Alıntı:
nazmi bey 10 yıl sonra kayseride kaç km raylı sistem hattı olur birde banliyo hatları olacak sarıoğlan -yeşilhisar arası büyükşehir bel.çalıştıracak bu hattı bakanlıkla son görüşmeler detaylar görüşülüyor kayseri 2020 de 2024 de kaç km raylı sistem ve banliyo hattına kavuşacak?(doğu bölgesi bünyana kadar gidecekmiş raylı sistem hattı)

Valla 10 yıl sonra kaç km olur hat bilemiyeceğim,ama şu anda 31 km hatta sahibiz.2018 yerel seçimlerine kadar rahat 50 km'yi bulacağını düşünüyorum Faruk kardeş.Banliyo hattını da dahil edersek 60 km olur sanırım 4 yıl sonra


Emre19071907
6 yıl önce - Pzr 16 Şub 2014, 21:07

Arkadaslar affederseniz çok lüzumsuz yorumlar yapılmış en çok dikkatimi çeken 27 Dk tren yolculuğunu kim kaldıracak felan bunlar çok çocukça şehirler arası trenle yıllardır yolculuk yapmış biri olarak söylüyorum ray bakımı ihmal edilmedikçe hiç bir sıkıntı olmaz sallantı olmasın mideniz kaldırırHamza Koçak
6 yıl önce - Pzr 16 Şub 2014, 21:33(+)


Bu konusmanin ayrintilarini nerde bulabilirim?


faruk gorez
6 yıl önce - Pts 17 Şub 2014, 16:32
kocasinan 2014 projeleri


Mustafa Çelik, yeni dönemde Kocasinan'ın çehresini değiştirecek projelerini 14 başlık altında açıkladı. Mustafa Çelik, "Erkilet-Bahçeşehir, Kentsel Dönüşüm, Harika Park, Orta Yol, Raylı Sistem, Mis Kokulu Bahçe, Yeni Baraj Yolu, Baraj Sahil Şeridi, Keykubat Kent Ormanı, Organik Bahçe ve Pazarı, Kadın Gelişim Merkezi, Mahalle Evleri, Kırtasiye Yardımı, Meslek Akademisi, Yurt Dışı Bilim Müzesi Gezileri, Modern Semt Pazarları, Ticari Mekanlar, Otomobil Sporları ve Gençlik Merkezi başlığı altında yapmayı planladığı hizmet projelerini anlattı.

Murat Y
6 yıl önce - Sal 25 Şub 2014, 13:25

Yıkılan stadın yerine yapılacak projeyi sözde halka soracak olan Haseki, o dönemde henüz kullanıma açılmayan meydan tramvay durağında bir rakete 3 tane aday projeyi koymuş, bir haftalık bir oylama sonrasında, oylamaya açılan projelerle hiçbir alakası olmayan başka bir projeyle Forum Kayseri yapılmıştı.

Şimdi yine Haseki milletle dalga geçer gibi yeni yapılacak valilik binasını halka soracağız, en çok hangi proje istenirse onu yapacağız diyor.

Stadın yıkılıp yıkılmamasını halka sordunuz mu? Şehri ortadan ikiye bölen ve trafiği alt üst eden tramvayı yaparken halka sordunuz mu?Nazmi
6 yıl önce - Sal 25 Şub 2014, 14:57

Kocasinan Belediyesi Başkan Adayı Mustafa Çelik'in seçim sonrası için güzel projeleri var.Normalde Kayseri'de ilçe belediyelerinde bu tür projeleri göremeyiz.Mustafa Çelik'in Kocasinan için düşündüğü projeler fena değil.

Bakalım Melikgazi ve Talas belediyelerinde büyük denilebilecek projeler çıkacak mı.

Yamula Barajı'nda hali hazırda sahil yolunun büyük bir kısmı tamamlandı.Yeme içme mekanları mevcut ve ağaçlandırma çalışmaları yapıldı.Villa tarzı evler yapıldı ve yapılmaya devam ediyor.Belirtilen sahil şeridi projesi hayata geçtiğinde Yamula baraj gölü tam manasıyla Kayseri'nin denizi ve cazibe merkezi olacaktır.Kamp ve konaklama alanları iyide,keşke o bölgeye aqua park yada güvenli bir de plaj yapılsa halkın yararlanabileceği,çok daha bütün olurdu.

Alıntı:


Baraj Sahil Şeridi boyunca 7’den 70’e herkesin hoş vakit geçirebileceği, doğa ile iç içe ortamlar oluşturulacaktır. Yürüyüş yollarından piknik alanlarına, bisiklet parkurlarından kamp alanlarına kadar ailenizin keyifle faydalanabileceği birçok sosyal aktivite bir arada bulunacaktır.

[ ! ]Çeşitli spor aktivitelerinin yapılabileceği,spor köyü.İçerisinde formula pisti,skate park ve aqua park da mevcut.Bu formula pistinde her türlü motor sporlarının yapılabileceği gibi,şehrimizde motor sporları organizasyonları da düzenlenmeye başlanacaktır,başkan adayı da buna işaret ediyor zaten.

Alıntı:
Bu proje kapsamında birden fazla etkinliğin yapılabileceği sportif, sosyal ve eğitim amaçlı tesisler kurulacaktır. Bu alanlarda belirtilen aktivitelerin yanı sıra konserler ve benzeri etkinliklerde yapılacaktır. Bu alanlar sayesinde Türkiye çapında yapılacak spor ve yarış müsabakaları şehrimize getirilerek esnafımıza ve şehrin ekonomisine katkı sağlanacaktır.

Açık tekerlekli Formula araçları ile yapılan otomobil yarışıdır. F3 pistlerinde kullanılacak araçlar 0-100 km hıza 3 saniyede çıkabilen teknik özelliklere sahiptir.

Hız tutkunları, pistimizde eğitim aldıktan sonra keyifli ve güvenli bir şekilde sürüş yapabileceklerdir.

Yetişkinlere hızlı ve değişen hava şartlarında araç kullanmayla ilgili tecrübe kazandırılacaktır. Hızın, insan hayatını riske atarak gerçek trafikte değil, yalnızca pistlerde yapılabileceği gösterilecektir. Böylece sürücüler bilinçlendirilerek trafik canavarlığına bir son verilecektir.

Merkez içerisinde; kahvaltı salonları, kafeteryalar, her yaş grubundan gençlerin yararlanabileceği karting, trafik eğitim pisti, Formula 3 Pisti, doğal yürüyüş ve koşu parkuru, bisiklet pisti, tırmanma duvarları, uzaktan kumandalı model araç yarışları için alanlar oluşturulacaktır. Haftanın her günü faal olarak çalışan bir tesis olacaktır.
[ ! ]


sezai ali
6 yıl önce - Çrş 26 Şub 2014, 15:03

Kayseri'nin Central Park'ı Talas'a kurulacak!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Talas ilçesini ziyaret etti. Burada Bahçelievler Mahallesi Zeybek Sitesi'nde vatandaşlarla biraraya geldi. Özhaseki, Talas'ın yeşil alan ve sosyal tesis ihtiyacı olduğunu belirtti..


Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Talas ilçesini ziyaret etti. Burada Bahçelievler Mahallesi Zeybek Sitesi'nde vatandaşlarla biraraya geldi. Talas'ın yeşil alan ve sosyal tesis ihtiyacı olduğunu belirterek, 20 yıl önceki planlamadan doğan sıkıntıları dile getirdi.

Buluşmaya katılan AK Parti Talas Belediye başkan adayı Mustafa Palancıoğlu da ilçeyle ilgili projelerini açıkladı. Başkan Özhaseki ile birlikte Talas'ın ihtiyacı olan hizmetleri yapacaklarını söyleyen Palancıoğlu, gelecek 50 yılını en iyi şekilde planlayacaklarını ifade etti. Kapalı pazaryeri, kapalı çocuk parkları, 24 saat açık kütüphane, evlilik merkezi gibi projelerini anlattı. Özhaseki ise 2002 yılının Türkiye, 1994 yılının da belediyecilikte Kayseri için bir milat olduğunu ifade ederek, hizmetlerinden bahsetti. Bugüne kadar yapılanların yanısıra önümüzdeki günlerde başlayacak birçok önemli proje bulunduğunu belirterek, bunlardan biri olan Hava İkmal Şehir Parkı ilgili bilgi verdi: "Hava İkmal'in fabrikaları 1926'da yapıldı. Fabrika binaları yetersiz kalıyor. Komutanlarımızla görüştük. onlar çok geniş hangarlar istiyor. Fabrikanın da Erkilet'teki tesislere taşınması gündemde. Taşınma işinin hepsini üstleniyorum dedim. Buraya, yurtdışında central park denen şehir parkı yapacağız. 3 milyon metrekarelik bir arazi burası. Prensipte anlaştık ve yazışmalar devam ediyor."

Talas'la ilgili düşüncelerini de dile getiren Özhaseki, "En büyük sıkıntı planlama. 20 yıl önceki planlamada kütleler konuldu. Özellikle Anayurt tarafında yoğunluk söz konusu. 20 yıl önce yapılan planlamada yeşil alanlar, sosyal ve spor mekanları düşünülmemiş. Planlar yapılmış, kütlelerin sahipleri var, dolayısıyla kaldıramıyorsunuz. Talas adayımız Mustafa Palancıoğlu haritacı. Bizim Büyükşehir Belediyesi'nde de bir süre danışmanlık yaptı. Şu an Talas'ın derdine derman olacak bir isim." şeklinde konuştu. Başkan Özhaseki, Talas'la ilgili başta raylı sistem olmak üzere projelerini açıkladı ve vatandaşların sorularını cevapladı.


sezai ali
6 yıl önce - Çrş 26 Şub 2014, 15:06

projeler güzel en çokta patenci kaykaycı gençler sevinecek olması gereken projelerdi bunlar zaten umarım gerçekleştirirler

onurnazliaka
6 yıl önce - Çrş 26 Şub 2014, 19:09

Kocasinan'a kim gelirse gelsin, Bekir Yıldız'dan çok daha başarılı olacağı kesin. Sokaklara döktüğü asfaltı ''İşte Mevlana Mahallesi 3. Cadde'ye asfaltınızı döktük, şu kadara da mal oldu, hayırlı olsun'' diyen bir belediyeden pek hayır gelmezdi zaten. Bereket ki kendisi aday adayı olmadı. Olsa bile aday gösterileceği muammaydı. 30 Mart 2014 öncesini esas alarak belirtirsek büyükşehir merkez ilçe belediyeleri arasında Melikgazi'de Memduh Büyükkılıç, İncesu'da da Zekeriya Karayol çalıştı. Özellikle İncesu büyükşehire katılmasının hakkını verdi. Talas ve özellikle Kocasinan'ın yatış halini hepimiz biliyoruz, Hacılar'sa bağlık bahçelik yer olduğundan burası için kesin bir şey söylenemez. Kocasinan adına sevincim, bu yatış halinin her halükarda bitecek olması. Seçim kazanmaya yakın adaylar mutlaka daha iyi işler yapacaklardır.

Kocasinan'da Yamula Barajı ve civarındaki projeler ortaya çıkıyor. Ama bunlar tüm şehre hitabeden projeler. Kuşkusuz ki yapılmalı. Ancak daha ziyade nolacak bu ilçenin hali sorusunu terse çevirecek projeler önemli. Kocasinan'ı Kocasinan Bulvarı ve Sivas Caddesi arasından ibaret sayan zihniyet son bulmalı artık. Kocasinan Belediyesi'nin Erkilet Bulvarı'nın ileri kesimlerindeki mahallelerde, Argıncık'ta, Bağdat Caddesi'nin sol kesiminde artık dönüşümü desteklemesi gerek. Burası müteahhitler eliyle dönüşüme açılmalı ki hem gecekonduda oturan arsa sahipleri dairelerine kavuşsun hem de oluşacak binalardan yüksek pay alsınlar. Toki eliyle dönüşümlerde kentsel dönüşüm yasası devlete müthiş avantajlar getiriyorken arsa sahiplerini hiçe sayıyor, bu açıdan özel sektörün bu işe el atması orada oturanlar açısından çok daha olumlu olur. Bu dönüşümün örnekleri yavaş yavaş görülüyor. Mithatpaşa Mahallesi, Zümrüt'ün Havalimanı'na bakan kısımları buna bir örnek. İşte bunların çok daha hızlı olması lazım. Geniş yollar yapabilecek, çok katlı binaları boğmayacak alanlar var, ilçe belediyesinin büyükşehir belediyesinin desteğiyle bu dönüşüme hız vermesi gerekiyor. Zaten imar planları v.s. yıllar önceden hazırdır, artık bunlar uygulamaya geçmeli. Geçmeli ki ilçe düzgün bir hal alsın.

Kocasinan'ın görünmeyen yüzü de köylerdir. Ülkemizde 2004-2014 yılları arası uygulanan büyükşehir yasası ele alındığında kırsal alanı en geniş büyükşehir ilçelerindendir Kocasinan. 44 köy ne demek? Yozgat, Nevşehir komşu olan bir ilçe yani. Köy ve mahallelerin de beklentilerini karşılamak gerek.


Nazmi
6 yıl önce - Prş 27 Şub 2014, 14:07

Bekir Yıldız aday olmak istese her halükarda aday yapılırdı Onurcum,partisinin Kayseri teşkilatında büyük bir ağırlığı var,öyle ki Haseki başkan bile 'ağabey' diye hitap eder Bekir Yıldız'a.Evet çok iyi bir belediye başkanı olduğu söylenemez,vizyonu geniş bir insan olduğu da söylenemez ama koltuğa yapışmadı ve başkalarının önünü açtı.Ülkemizde günümüz şartlarında pek olağan bir durum olmadığı için kutlamak gerekir Bekir başkanı.

Hükümetin Kocasinan belediye başkan adayı (ki büyük bir ihtimal Kocasinan'ın yeni başkanı) Mustafa Çelik'in kentsel dönüşüm projeleri de mevcut.Yamula sahil şeridi ve spor köyü projesini daha önemli gördüğüm için onları paylaşmıştım,bunları da paylaşalım o zaman.

Alıntı:
Kocasinan’ın yeni imar vizyonu*

Kocasinan Belediyesi; insan odaklı, çevreye duyarlı, çağdaş kentleşme kriterlerine uygun planlamalar yapacaktır. Yeni planlanacak alanlarda, dikey yapılaşma yerine yatay yapılaşmaya ve az katlı projelere yer verilecektir. Kent kimliği korunacak, şehrin silüetini bozacak yapılaşmaya izin verilmeyecektir. Park, yol, sosyal tesis, ibadet, eğitim ve sağlık alanları dünya standartlarına uygun bir seviyede tutulacak.

Bu projeyle birlikte Kayseri’de yaşam yeniden tanımlanacak*

Ahi Evran Mahallesi’nde Yapılacak Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında, 370.000 m2 ‘lik alanın %80’i yeşil alan olacaktır. Bu yeni yaşam konseptinde; teras evlerde bahçe keyfi ya da yüksek binalarda rezidans konforu yaşayacaksınız. Harika Park Meydanı’nda hem alışveriş yapacak hem de birbirinden farklı mekanlarda eşsiz lezzetler tadacaksınız.

Bu proje Kocasinan’a yeni bir vizyon olacak,Kayseri’nin marka değeri artacak…
Harika Park görsel ve işlevsel zenginliğinin yanı sıra, Kocasinan’ın ve dolayısıyla Kayseri’nin sosyo-kültürel dokusuna da ayrı bir değer katarak şehrimizin marka değerini artıracak.
Ayrıca;Erkilet* bölgesi için de dönüşüme gidileceği gibi,Boztepe,Sancaktepe,Yeşil mahalle,Yavuzlar,Gazi Osman paşa,Yunus Emre,Ahi evran ve Argıncık'ta,kentsel dönüşüm projelerine başlanacağı belirtilmekte*sayfa 23
« önceki   123 ... 222324 ... 444546   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET