Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Alpaslan Gurkas
12 yıl önce - Çrş 10 May 2006, 01:24
Gaza Gelmeyelim


Ne kutsal topragimizin bir parcasini nede degerli vaktimizi Ermeni konusuyla bosa harcamayalim.

Bizi nasil oldurduler anitlari yerine kahramanlik, vatanseverlilik, butun ve ozgur Turkiye anitlari dikelim.

Biz 70 milyon onlar 3-3.5 milyon. Birakin yirtinsinlar. Olurda bir gun PKK kazayla Ermenistan tarafina kacarsa bizim askerlerde kazayla sicak takip davasiyla siniri sasirip Erivana falan girerler. Olur, dag daga benzer kazayla girersek belki kazayla birazda kalabiliriz. Iste gorun o zaman yaygarayi.

Nedersiniz Ankara veya Istanbul'da bir Canakkale veya Gelibolu kahramanlar anitina?

Bizlerde Ingilizlerin yaptigi gibi her onemli Istasyonun, meydanin adini eski zaferlerden almaliyiz.

Londra'ya gelenler bilir Waterloo tren istasyonunu,  Trafalgar meydanini, Nelson anitini vesaire.

Dusunun Turkiye'ye ayak basanlarin ilk karsilastigi anit, havaalani, tren istasyonu Gelibolu/Canakkale olsun.

Kalin saglicakla,

Alpaslan Gurkas


Necmettin K.

12 yıl önce - Sal 16 May 2006, 15:17

Değerli kardeşlerim,Türkiyenin içinde bulunduğu durumu,karşı karşıya kaldığı tehlikeleri bilmeden,geleceği temkinli olarak görmeden düşüncelerimizi ulu orta açıklamamalıyız.Unutmayalım ki bugünkü israil dün 350 kişilik bir uçak yolcusuydu,bugün arapların ve ortadoğunun başbelası durumundalar.Kazayla düşen bombalar falan sonunda kazayla yaşanacak krizler Brezilya ve Arjantin gibi içayaklanmalar daha kötüsü bugün pkk yarın Iraktaki gibi Şii,Sünni kavgaları.İsrail ve ABD savaşa herzaman kendisi gelmiyor ki.Bazen içinde bir hançer bazen de Kuşgribi gibi geliyor.Başka bir konuda yazdım kimse benim korkak olduğumu Türk Milletinin geleceğinden ümidimi kestiğimi çıkarmasın.Ama düşmanlarımı çok iyi tanıyorum.Hatta bize  "işte senin düşmanların bunlar "diyenler bize düşmanlık yaparak daha çok Türk kanının dökülmesini sağladılar.En küçük işaretleri ile doları fırlatanlar,borsayı zirve yaptıranlar Türkiye ile 10 yıllıkticaretten daha fazla parayı kısa sürede kazananların iyi tanınması gerekmektedir.Özelleştirmede hangi Türk çocuğu hangi Türk firmasını satın aldı?Almak istese alacak parası olan Türk çocuğu var mı?Varsa bile adı Türk,aslı kimbilir ermeni mi yoksa yahudimi bilemem.Yapacağınız hava limanları,Büyük eserleri yaptıracak önce MİLLİ iktidarı kuracak ve TÜRK gibi davranacaksın.Kahramanlık anıtları yapmak meseleyi halletmiyor.Yapılan anıtları sana yıktıracaklarsa ya da senin devletinin yetkilileri yapılmasına müsade ederse yaparsın.Rumlar dünyaya ajitasyon yaparak "pontusluların" soy kırıma uğradığı iddialarını anlatırlarsa ve bu iddialar dünyanın her tarafında ders kitaplarına girerse en fazla 20 yıl sonra senin çocukların bile pontuslu rumlara haksızlık ettiğimizi düşünecek ve kabul edeceklerdir.Bugün ermenilere haksızlık ettiğimizi düşünenler hatta soy kırımı kabul edenler yokmu?Dünya şunu iyi bilmeli ki,dünyanın neresinde bir iyilik ve yiğitlik adına ne varsa orada mutlaka Türk çocuğu vardır.Nerede bir mazlum varsa gözyaşını mutlaka bir TÜRK silmektedir Tarihte Japonya'da ,Kore'de,Bosna'da,Sudan'da ve daha nice ülkelerde yine halkın gözyaşını silenler,Pakistan'da ve Açe'deki felaketlere yardım elini uzatanlar Türk'ler olmuşlardır.

MehmetK
12 yıl önce - Sal 16 May 2006, 15:46

Bence böyle bir anıt İstanbul'a da dikilmeli turistlerin gözünün içine sokarcasına Sultanahmet gibi bir yere değil ama,
Şehir merkezinde bir yerde olabilir, "Türk soykırımı anıtı" bence bu Ermeni tezlerine karşı sözlü savunmayı destekleyecek yazılı bir cevap gibi olur, böyle bir anıt Kars tada var yanılmıyorsam ama onlar Fransa'da Kanada'da her yere anıt dikiyorsa bizim de davamızdan vaz geçmeyeceğimizi daha net göstermemiz olur bu , lobinin önemini azaltmaz , lobi faaliyetleri her zaman devam etmeli ama bu da destek olur.Tuna Yersu
12 yıl önce - Sal 16 May 2006, 23:38

bencede boyle bir anit dikilmeli..ASALA onlarca diplomatimizi Avrupada katletti,onlarin anisinada buyuk bit anit dikilmeli..bizim hatamiz karsilik vermememiz..hatirlayin bir ara Ege de orman yanginlari cikiyordu ve turistler Yunanistana kaciyordu, sonra bizimkilerde Yunanistanda ufak bir yangin cikarinca ulkemizdeki mechul yanginlar birden kesildi

cafer
12 yıl önce - Cmt 20 May 2006, 19:59

ben de bu fikirdeyim


Onur Ayran
12 yıl önce - Cmt 20 May 2006, 20:13

Adamlar işi Fransa'da meclisetaşımış biz buna karşı bir anıt bile dikmemişiz bence bizim diplomatlarımız ülkeler arası diplomasiyi beceremiyor.Yada hükümet ABsürecindeönüne engel çıkmasından korkuyor hoş ABye de girmek isteyip istemediğide şüpheli ya..
AMa böyle bir anıt yapılcaksa 1 tane değil hem İstanbul'a hem Ankarâ'ya hemde erzurum veya olay yerleri neresiyse oralar.
Çünkü Fransa'da bu yıl 10. sözde ermeni soykırımı anıtı dikildi bile....
Ne acı değil mi?Nazli Atak

12 yıl önce - Sal 18 Tem 2006, 01:38

Ermeni diyasporası dur durak bilmeden soykırım aldatmacasıyla bir çok devletin parlementosunda çirkin bir duygu sömürü yapmaktadır. Amaçları yeryüzündeki büyük-küçük her ülkede Türk düşmanlığını yaymak olan bu 2 yüzlüler böylece kendi yaptıkları insanlık dışı katliamlarıda maskelemeye çalışmaktadırlar.
Hiç vakit kaybetmeden hem Ankaraya , hem de İstanbul'a bu anıtlar mutlaka yapılmalıdır.


okan555
12 yıl önce - Pzr 24 Eyl 2006, 05:00
Anıt


Bence Anıta harcanacak para ile Ermeniler'in yaptığı mezalimi, bunların resimlerini, belgelerini 72 dile çevirip kitap haline getirilip bütün ülkelerdeki bilimadamları, siyasetçiler, sivil toplum örgütleri vs. gibi yerlere ücretsiz gönderilmelidir.

Ayrıca bununla da yetinmeyip TRT INT gibi kanallarda yada TURKSAT'a açılacak yeni bir kanalla tezlerimiz sadece Türkçe değil İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Portekizce, Flemekçe, Yunanca, Arapça ve hatta Ermenice olarak anlatılmalıdır. Bu konuda para harcamaktan çekinmemelidir.

Adamlar niçin "Ermeni Soykırımı Olmamıştır" demeyi suç haline getiriyorlar çünkü gerçeklerin bilinmesini istemiyorlar. Uzayda uydumuz var bir kanal açıp bu kanalda 72 dilden yayın yapıp soykırım yalanını anlatamaz mıyız ve bu bir, iki hatta üç anıt dikmekten daha faydalı olmaz mı?

Ankara'ya kaç Turist gelecek de bu anıtı ziyaret edecek? Hatta baştan önyargılı oldukları için  rastgele de olsa "Ermeni Mezalimi Anıtı" 'nı gören biri "Vay be! Adamlar soykırım yapmışlar da bir de ölümsüzleştirmek için anıtını bile dikmişler" diye bir de tersinden anlayacak. Bakın aşağıdaki alıntıya kanaldaki bir arkadaşımız bile yanlış anlamış.
Alıntı:
Alıntı:
Türkiye'ye Ermeni soykirimi anitini yapilmasini mi istiyorsunuz ben mi yanlis anliyorum

Alıntı:
Sanırım yanlış anlaşılıyor. Ermenilerce Türklere karşı yapılan katliam anıtı daha uygun olacak.


Vakti zamanında İngiliz propoganda amaçlı yalanlarla dolu Mavi Kitap adında bir kitap çıkarttı. Bu gün kitabın yazarı kitapta yazılanların doğru olmadığını itiraf etse bile insanlar hala o kitapta yazılanlara inanıyor çamur at izi kalsın misali.

Bizim elimizde o kadar belge, fotoğraf, toplu Müslüman Türk mezarları ve oradan çıkan kemikler varken niye tarihçilerimize kendi kitabımızı hazırlatıp bunu dünyanın bütün dillerne çevirtip dağımıyoruz? Soykırım yalanını anlatan çeşitli dillerde kitaplar ve CD'ler hazırlamak, bunları yurtdışındaki politikacılara, tarihçilere, bilim adamlarına dağıtmak bu kadar mı zor?

İçimizde 2-3 dil bilenler var bizler de tezlerimizi ve Soykırımın olmadığını anlatan belgeleri İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Portekizce, Flemekçe, Yunanca, Arapça ve Ermenice gibi dillere çevirip bu dillerde Web Siteleri açabiliriz.

Herkesin taşın altına elini sokması lazım, bu iş fedakarlık ister, herkesin zamanının bir kısmını bu işe ayırması, yabancı dil bilenlerin tezlerimizi internet kanalıyla duyurması lazım.


Nazli Atak

12 yıl önce - Sal 10 Ekm 2006, 15:14

Fransızların yaptığı sayısız katliam ya da soykırımı anlatmak için sadece Cezayir örneği vermeye gerek yoktur. Bu alçak Fransızlar daha düne kadar Anadolu topraklarını işgal edip diğer işgal unsurlarıyla birlikte topraklarımızı işgale kalkışmadı mı ?
Ben şahsen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanının samimiyetine inanmıyorum. Avrupa Birliği görüşmeleri için havai fişekler patlatıp Ankarada kutlama törenleri düzenleyen bir zihniyet şimdi Cezayir Soykırım Anıtı dikecekmiş ! Sayın Gökçek bırak dolaylı yoldan kınıyormuş gibi tavır almayı , sen önce Türklerin ermenilerce ve nasıl hunharca katledildiğini dünya aleme gösteren anıtı koy bakalım önce Ankaranın en işlek yerine görelim samimiyetini.


Alper Minaz
12 yıl önce - Sal 10 Ekm 2006, 18:09

Bu fransızların kraliçesi değilmiydi "Ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler" diyen? Bunlar eskiden postallarını çıkartıp kaynar suda haşlayıp kemire kemire yiyorlardı kemik sıyırır gibi şimdi karınları bakıyorum doymuş olmalı ki kendi yaptıkları "Gerçek Cezayir Soykırımı"nı unuıtmuşlar bir avuç oy uğruna bize sözde ermeni soykırımını yutturmaya çalışıyorlar. Anıt dikiyorlar kendilerine benzeyen cinsten.
Baktılar Türkiyeyi PKK yıkamıyor, bir de ASALA terörünü çıkardılar ama o daha organize olmadan paralandı. işte son numaraları Sözde soykırım yalanı. Buna da direnirsek halkım, o zaman neler çıkartacaklar önümüze bir bakalım.sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet