Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Akın Alan
11 yıl önce - Sal 10 Ekm 2006, 13:34
Yıldırım'a 6 hayrat çeşme

Yıldırım’a 6 hayrat çeşme

Yeni yapılacak ve Yıldırım'ın en hareketli noktalarını süsleyecek çeşmeler mimari güzelliğinin yanı sıra teknolojik donanımlı olacak.

Yıldırım Belediyesi, ilçeye ilk etapta 6 hayrat çeşme yaptıracak. İlçenin en hareketli yerlerinde kurulacak olan çeşmelerin şık mimari projelerinin yanı sıra, fotoselli musluk, arıtma sistemleri ile teknolojik özellikler de bulunacak. Yıldırım Belediye Meclisi'nde, Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi'ne 6 noktada hayrat çeşme için su aboneliği yapılması konusunda karar onaylandı. İleride 4 ilave nokta ile mimari teknolojik hayrat çeşme sayısının 10’a çıkması planlanıyor. GÜMÇED'in de desteklediği ve öncülük ettiği hayrat çeşme projesinde Yıldırım'ın yaya trafiği açısından en hareketli noktaları da tespit ediliyor.

YERLER BELLİ

İlk olarak, Siteler Meydanı, Barış Manço Kültür Merkezi karşısı, Selçukbey Mahalle Muhtarlığı yanı, 152 Evler Su Deposu yanı, Yüksek İhtisas Hastanesi girişi ile Yıldırım Kaymakamlığı'nın taşınacağı Eğitim Fakültesi Binası'nın ana girişinde yapılacak olan hayrat çeşmelerine eğer hayırseverler çeşme yapımını üstlenirse isimleri de verilebilecek. Yıldırım Belediyesi'nin yaptırdığı 5 farklı mimari proje bölgelerine göre seçilerek konulacak. Çeşmelerde reverosmos arıtma sisteminin uygulanması da araştırılıyor. Bu sistemle şebeke suyu filtre edilip arıtıralarak kaynak suyu kalitesinde çeşmelerden akıtılabiliyor.

GÜMÇED'DEN DESTEK

Mesken'de Yıldırım Tıp Merkezi'nin köşesine merkezde çalışan doktorların katkıları ile Şevket Yılmaz Hastanesi'nin bahçesine de hastane yönetimi tarafından yaptırılması planlanan hayrat çeşmelerle Yıldırımlılar su ihtiyaçlarını teknolojik çeşmelerden karşılayabilecekler.
GÜMÇED Genel Sekreteri Nazım Vatan, Yıldırım Belediyesi'nin tekliflerine sıcak bakarak, bu konuda çalışma yapmasını Yıldırım halkı adına mutlulukla karşıladıklarını belirterek, Osmangazi'de de Bursa Devlet Hastanesi’nin bahçe girişinde yapılacak hayrat çeşmeye, Bursa Eski eserlerinin restorasyonlarını yapan merhum Kazım Baykal isminin verilmesini istediklerini bildirdi.
Bütün hastanelerin ana giriş kapılarında hayrat çeşme olmasını arzuladıklarını belirten Nazım Vatan, bu konuda Bursalı hayırseverleri duyarlı olmaya çağırdı. Vatan, Yıldırım ve Osmangazi belediyelerinde tarihi ve kültürel doku ile uyumlu olarak hazırlanan ve kuruldan onaylı çeşme projeleri olduğunu da sözlerine ekledi.

egersin
11 yıl önce - Sal 10 Ekm 2006, 15:03

bu çeşmeler ii olur taraftarıyım zaten böyle güzel işler ancak burs ve istanbulda oluyo benim bildiğim şu an eğitimim için izmirde bulunmaktayım yazın burda o sıcakta elini yüzünü yıkayıp rahatlayacağın bi çeşme bulamadım ve bursamın kıymetini anladım gerek tarihi çeşmeler olsun gerek yeni çesmler olsun oldukça ii bi sayıdalar ben bursayı özledimmmmm

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet