Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Atilla DÜNDAR
12 yıl önce - Prş 05 Ekm 2006, 10:11
4. Ankara Kültür ve Sanat Günleri


Ankara Kültür ve Sanat Günleri  Ankara Klübü Derneği tarafından çeşitli etkinliklerle başlatılacak. İlk başlangıç yine Anıtkabir olacak. İşte 13 Ekim'e kadar sürecek olan bu etkinlikler ile ilgili haber ve detaylar. ( Kaynak : Sabah Ankara )

Ankara Klübü Derneği, Atatürk'ün Ankara hemşehriliğini kabulünü ve Ankara'nın başkent oluşunu, 13 Ekim'e kadar sürecek "4.Ankara Kültür ve Sanat Günleri" ile kutlayacak. Atatürk'ün Ankara Hemşehriliğinin 84 ncü yıldönümü nedeniyle bugün saat 11.00'de Anıtkabir ziyaret edilecek. Etkinlikler, 7 Ekim'de Abidinpaşa Köşkü'nde saat 14.00'de başlayıp, "Ankaralı Şairlerden Şiirler" dinletisiyle devam edecek.

Kutlamalar çerçevesinde 8 Ekim'de Polatlı'daki Kurtuluş Savaşı'nın önemli mücadele noktalarından Alagöz Karargahı, Polatlı Şehitliği ile Duatepe ve Frig Krallığı'nın başkenti Gordion Antik Kenti ziyaret edilecek. Gezi için saat 09.30'da Abidinpaşa Köşkü'nden hareket edilecek.

Ankara'nın başkent oluşunun 83. yıldönümü olan 13 Ekim'de ise Devlet Tiyatroları Çayyolu Sahnesinde saat 20.00'de senaryosu Refik Erduran'a ait "Elele" oyununu, Ankara Valiliği himayesinde sahneleyecek.  Salı günü Milli Piyango İdaresi Talih Kuşu Sanat Galerisi'nde açılan "11. Ankaralı Ressamlar ve Ankara Resimleri Sergisi" ise 13 Ekim'e kadar Başkentliler'in izlenimlerine sunulacak.


İşte bu değerli etkinliklerin Ankara Klübü Derneği tarafından her yıl düzenli olarak yerine getirilmesi anıların yaşatılmasına en büyük katkıyı sağlamaktadır.


cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet