Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3

Istanbulun en iyi alışveriş merkezi hangisi?
Cevahir İstanbul 23.2%  23.2%  [54]
Carrefour - İçerenköy 6.9%  6.9%  [16]
Carrefour - Maltepe 0.0%  0.0%  [0]
Olivium 3.0%  3.0%  [7]
Tepe Nautilus 5.2%  5.2%  [12]
Flyinn 1.3%  1.3%  [3]
Akmerkez 16.7%  16.7%  [39]
Galleria 2.1%  2.1%  [5]
Metrocity 9.4%  9.4%  [22]
Town Center 0.4%  0.4%  [1]
Carousel 3.9%  3.9%  [9]
Capitol 4.7%  4.7%  [11]
Migros Alışveriş Merkezi 1.3%  1.3%  [3]
Profilo 4.3%  4.3%  [10]
Atrium 0.9%  0.9%  [2]
Mayadrom 0.0%  0.0%  [0]
İş Bankası Kule Çarşı 0.4%  0.4%  [1]
Kanyon 16.3%  16.3%  [38]
Toplam Oy : 233

orhans
11 yıl önce - Sal 12 Eyl 2006, 14:18

Cevahir :
Şüphesiz en büyük. Hatta biraz fazla büyük.
Her marka var. Bir şey aramak için uygun.
Fastfood kısmı büyük, ama pek samimi görünmüyor.
Otoparkı süreden bağımsız 5 YTL.
Önceden 1 saate kadar ücretsizdi.
O zamanlarda Migros'a alışveriş yapmaya bile giderdik.
Otopark zammından sonra işimiz varsa gidiyoruz.

Akmerkez :
Artık çok kuvvetli rakipleri olsa da,
herşeye rağmen Akmerkez Akmerkezdir.
Ama son zamanlarda çok kan kaybetti.
Otoparkı 5 YTL. Aynı zamanda park yeri bulmak da bir dert.

Metrocity :
Herşeye en kolay ulaşılabilecek alışveriş merkezi.
Ne büyük ne küçük.
Sürekli bir konu ve faaliyet var.
Fastfood kısmı tam bir felaket.
Sineması yok.
Otopark ücretsiz.
Sık sık giderim.

Kanyon :
Kesinlikle son derece estetik.
Her gidişimde aynı keyfi alıyorum.
Bence prestij olarak Akmerkezin biraz üzerinde.
Başka yerde olmayan ürünler ve mağaza dizaynları var.
Bazen fazla esiyor. Hatta yaz ayında bile.
Biraz pahalı.
Otopark ücretsiz.

Tercihe gelirse :
Birşey lazımsa hemen Metrocity,
Kafa dağıtmak, birşeyler yemek içmek için Kanyon,
Giyim için birşeyler arıyorsam, o mağaza başka yerde yoksa Akmerkez ve Cevahir.

abdullah37

11 yıl önce - Cum 15 Eyl 2006, 00:31

cevahir en iyisi diyebileceğim bir yer ama büyüklüğünden dolayı biraz fazla yoruluyosunuz alışveriş için pek keyif verici bir yer değil.Metrocity çok düzenli çok rahat bir mekan istediğiniz her mağazayı kolaylıkla bulabiliyosunuz.Kanyon çok estetik bir mekan tasarımıyla müthiş bir yer.Nautilus ise anadolu yakasının en prestijli yeri ve marmaray projesi hayata geçirildiğinde çok büyük önem kazanıcak bir yer olucak.

Kazandibi
11 yıl önce - Cum 15 Eyl 2006, 00:45

Kanyon, Akmerkez, Mayadrom Uptown, Mayadrom Akatlar.

Bina kalitesi olarak, insan kalitesi olarak, dükkanların/cafélerin kalitesi olarak.

Diğerlerine zaten gitmiyorum.

Uğur Taşkın
11 yıl önce - Cum 15 Eyl 2006, 00:57

Ucuzlukta olivium un ustune tanımam zaten outlet.  Dİzayn bakımından tabiki kanyon, akmerkezi sevmiorum bana oldum olasi soguk geliyor. Metro city vasat. Herseye ragmen profilo favorimdir daha sıcak gelir bana

Güray Noyan
11 yıl önce - Cum 15 Eyl 2006, 17:15

Bence Carrefour-İçerenköy.Nerdeyse aradığımız herşeyi bulmak mümkün.

delgadosalim
11 yıl önce - Çrş 20 Eyl 2006, 14:29

galleria ve migros gittiğim en iyi alışveriş merkezleri

merveizmist
11 yıl önce - Cmt 23 Eyl 2006, 20:14

Metrocity benim için en kullanışlı, ulaşımı en kolay yer olduğu için çok sevmekle beraber alışveriş yapmak için pek de çeşitli mağaza bulunduğunu düşünmüyorum. Lakin yemek için en sık gittiğim yerdir. En güzeli de sürekli değişik tasarımlar ve sunumlarla karşımıza çıkması. Ortama renk katıyor ve gerçekten hoş bir olay.

Cevahir çok büyük ve insanı yoran bir yer. Nerde ne olduğunu öğrenene kadar hayli yoruyor insanı ama öğrendikten sonra alışveriş yapmak için ideal bence. Mimari açıdan da hoş olduğunu düşünüyorum. Ama ne olursa olsun bir denemeden sonra hiç bir güç beni pazar günü Cevahir'e götüremez! Allahım o ne kalabalık Bir de yiyecek bölümü çok yetersiz. O büyüklükte biralışveriş merkezine daha çok sandalye, masa vs. gerekir!

Kanyon'un mimarisi muhteşem, insanı büyülüyor gerçekten de... Ama bana biraz kalburüstü geldiği için pek sıcak gelmiyor. Metrocity'e bu kadar yakınken Kanyon'a sadece gözüm gönlüm açılsın diye gidebilirim

Bence Metrocity'miş, ben de yeni farkettim  

Alperen_dt
11 yıl önce - Pzr 24 Eyl 2006, 14:16

KAPALI CARSISI!

Tum Istanbulda, Turkiyede ve Dunyada bilinen efsane carsimiz, gordugum en guzel, en tarihi, en kulturlu, en muthis havasi olan, en cok sevilen tum cihanin her tarafindan gelenlerin gormek istedigi alis-veris merkezimiz.

Listede yer almadigi icin uzuldum

UtkU 86-003
11 yıl önce - Pzr 24 Eyl 2006, 16:29

Kanyon mimari açıdan çok güzel hem de Türkiye'de bir ilk.Yarı açık olması nedeniyle çok ferah.Ancak çok pahalı,elit kesime hitap ediyor.Cevahir ise cidden büyük gez gez bitmiyor ama denildiği gibi yeme içme kısmı yetersiz.Profilo alışveriş merkezi de güzeldir beğenir ve severim ayrıca sık sık giderim ama fabrikadan bozma olduğu için katlar çok basık insanı biraz sıkıyor.En sevdiğim yeri yeme içme kısmı Bir de oyun salonun olması çok iyi. Akmerkez ve Metrocity bence pek iç açıcı değiller;dar koridorları beni boğuyor.Pek gitmem.Galleria da ilklerden biridir ama biraz eskidi.Evime uzak olduğundan pek sık gitmiyorum.Ucuzluk konusunda Olivum'un eline kimse su dökemez    O da evime uzak ama vakit buldukça gitmeye çalışyorum.Olivum'un da en sevdiğim kısımları oyun salonu ve yemek bölümü.Capitol'e ilk açıldığı zaman gitmiştim bir daha da gidemedim    Burada yazılanlardan sonra en çok Tepe Nautilus'u merak ediyorum.

©taner©
11 yıl önce - Prş 28 Eyl 2006, 12:32

Her ne kadar cevahir çok popüler görünsede değişik mimarisiyle bence kanyon..

Daha önce açılan ve daha çok seçeneği olan şu başlığa oy veriniz :http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=3835

sayfa 3
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet