Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
serkan_
12 yıl önce - Cmt 23 Eyl 2006, 21:00
Lösemili çocuklar konağı açıldı

Çankaya Uğur Mumcu'nun Sokağı'nda yer alan binanın açılışı nedeniyle bir tören düzenlendi.  

Ankara'ya lösemili çocuklarının tedavisi için gelen ailelerin olumsuz konaklama şartlarına düzeltmek için harekete geçen Lösemili Çocukları Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV), her türlü konforun düşünüldüğü "Lösemili Çocuklar Konağı"nı hizmete açtı.

LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hüsnü Ezer de konser veren çocukların yüzlerindeki coşkunun verdiği azimle daha büyük işler yapmak için çalıştıklarını vurgulayarak, "Hiçbir yerin taklitlerini yapmıyoruz. Bu alanda Avrupa ülkelerinin bile önündeyiz" ifadelerini kullandı. Ezer, LÖSEV'in bugün 10 bin metrekarelik kurula alana sahip olduğunu ve yaklaşık 3 bine ulaşan kayıtlı hastası ve aileleriyle birlikte 'kocaman bir aile' haline geldiğine işaret etti. Hizmete giren konukevinin 40 yataklı olduğunu ve sıcak su, bilgisayar, oyun odaları, atölyeler, mutfak gibi ailelerin her türlü ihtiyacına uygun olarak düzenlendiğini belirten Ezer, çocukların tedavi gördüğü hastanelerle konukevi arasında da servis hizmeti verileceğini de sözlerine ekledi.
Konuşmaların ardından konukevinin açılışı yapıldı. Ezer, gazetecilere konukevini gezdirerek, yürütülen faaliyetler hakkında bilgi verdi.

www.ankarahaber.com

nazime21
12 yıl önce - Cmt 23 Eyl 2006, 23:01

Bunlar güzel gelişmeler...Bu tür faaliyetlerin daha da yaygınlaştırılması gerek...

Nazli Atak

12 yıl önce - Çrş 27 Eyl 2006, 15:00

Gerçekten çok isabetli bir hizmet , tüm emeği geçenleri canı yürekten kutluyorum. İnsan için sağlıktan kıymetli ne var ki ? Allah bütün hastalarımıza şifa versin şu mübarek Ramazan'da.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet