Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
serkan_
12 yıl önce - Sal 26 Eyl 2006, 13:40
Ziraat Bankası da Ankara'dan taşınıyor


--ANKARA BİR SİMGESİNİ DAHA YİTİRİYOR..

    Ziraat Bankası, İstanbul'a taşınma için gerekli hazırlıklara başlarken, en geç 2009 yılında İstanbul'da olmayı hedefliyor.

   Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar, taşınma için bankanın çeşitli birimlerinde çalışanlardan bir komisyon oluşturduklarını söyledi.

   Çağlar, bu komisyonun, taşınılacak yerin büyüklüğünden, nerede olacağına, teknolojik alt yapıdan, iş süreçlerinin gözden geçirilmesine kadar birçok konuda karar vereceğini vurguladı.

   İstanbul'da ne kadar büyüklükte bir binaya ihtiyaç duyulacağının ortaya konmasının önemli olduğunu vurgulayan Çağlar, ''Bunun sonunda, örneğin (bize 10 bin metrekare yer lazım) gibi bir sonuç çıkacak, ardından buna göre yer aranmaya başlanacak. Bu mevcut bina ya da boş bir arsa olabilir'' dedi.

   Yeni binanın Levent civarında olacağını bildiren Çağlar, ''Zaten bizim orada bir yerimiz var. İş Bankası ve Yapı Kredi'nin tam karşısında 7 dönüm arsamız var. Onun imarla ilgili durumuna bakıyoruz, ihtiyaca cevap verecek mi? onu anlamaya çalışıyoruz''dedi.

   Çağlar, yeni bir yere taşınmanın iş süreçlerinin yeniden gözden geçirilmesine de imkan tanıyacağını belirterek, ''Bu açıdan taşınma bizim için bir fırsat olacak'' değerlendirmesinde bulundu.

   Taşınma ile birlikte personelin durumunun ne olacağına ilişkin de Çağlar, ''Kimseye (zorla gel) diyemeyiz, ama biraz daha özendirici yöntemlerle olur. İstanbul'u insanlar gözlerinde büyütüyor, hayat pahalı.Orada biraz daha özel sektör içinde olacağız. Oraya gidersek, kamu şemsiyesinin biraz daha dışına çıkarak, özel sektör şemsiyesinin altına girmek zorundayız''diye konuştu.

www.ankaradayim.com


ankara yavas yavas bosaltılıyorakif görgülü

12 yıl önce - Sal 26 Eyl 2006, 13:47

BU DURUMDAN KAÇIŞ YOK. FİNANS SEKTÖRÜ MECBURKENDİ ODAK NOKTASINDA TOPLANMAK ZORUNDA.
 ARTIK BU BİNADA MÜZE OLARAK ANILARDA KALIR


serkanen

12 yıl önce - Sal 26 Eyl 2006, 17:25

Evet , tam olarak anlamıyorum bu durumu. Türkiye denince akla İstanbul geliyor. Bu yüzden her şey oraya yapılıyor. Adaletsizlik bence.Erdal
12 yıl önce - Sal 26 Eyl 2006, 18:17

Tamamen Bilinçli yapılan bir hareket Cumhuriyet kazanımları teker teker yokedilmek isteniyor,

Ziraat Bankası tarihçesine bakarsanız Bizimkilerde zamanında ZB'yi İstanbul'dan Ankara'ya taşımıştı. Gerçi amaç farklı idi ama bir taşınma da vardı.Rövanş alınıyor.

http://www.ziraat.com.tr/default.asp?sayfa=tr/ban ...p=bankamiz

Alıntı:
1916
          Ziraat Bankası Kanunu çıkarıldı (23 Mart).
          Emil Kautz Genel Müdürlük görevine getirildi.
          Tarımsal işletmelere kredi, tahvil ve kefalet karşılığı avans kullandırılmaya başlandı.
          İlk devlet tahvili satışı yapıldı.
          Bugünkü Mevduat Sertifikası benzeri "Tevdiatı Nakdiye Senetleri" çıkarıldı.
          Zirai alacaklarda ilk toplu erteleme yapıldı.
          İlk tohumluk kredisi verildi.

1919

          İzmir'i işgal eden Yunanlılar burada ayrı bir Ziraat Bankası İdare Merkezi oluşturarak, işgalleri altına giren şube ve sandıkları bu merkeze bağladılar.
          Kurtuluş Savaşı sırasında oluşturulan Kuvayı Milliye müfrezelerinin giderlerinin karşılanabilmesi için Ziraat Bankası sandıklarından para alınıp askerlere teçhizat sağlandı.
          İşgal, Banka bünyesini olumsuz şekilde etkiledi.

1920

          Ankara'da TBMM'nin açılmasıyla birlikte, TBMM'nin nüfuzu altındaki topraklarda bulunan şube ve sandıkların idaresi görevi Ziraat Bankası Ankara Şubesi'ne verildi (23 Nisan).
          Böylece Ziraat Bankası Milli Mücadele'de yerini aldı.
          23.06.1920'de Ahmet Kemal ILGAZ, Genel Müdürlük görevine getirildi.
          06.12.1920'de Hüseyin Avni ŞUŞUD, Genel Müdürlük görevine getirildi.

1922

          İzmir teşkilatı Ankara'ya tabi oldu (9 Eylül). İstanbul teşkilatı Ankara'ya tabi oldu.
          Milli Mücadele'nin kazanılması ile Banka tekrar bütünlüğüne kavuştu (23 Ekim).


Osmanlı'nın en sevdiği iş istikbâli başkalarından öğrenmeye çalışmaktı.(+)


oaltay
12 yıl önce - Sal 26 Eyl 2006, 21:59

Alıntı:
BU DURUMDAN KAÇIŞ YOK. FİNANS SEKTÖRÜ MECBURKENDİ ODAK NOKTASINDA TOPLANMAK ZORUNDA.
ARTIK BU BİNADA MÜZE OLARAK ANILARDA KALIR


Böyle bir zorunluluk neden ileri geliyor, anlayabilmiş değilim. Şayet bankaların kendi aralarında ve diğer kurumlarla girecekleri iletişim düşünülüyorsa bu bilgi çağında insanların yüzyüze bir araya gelmelerini şart koşan günler çok geride kalmış durumda. Hem zaten bugün inanın hergün Ziraat veya Halk bankaları üst yöneticilerinin en az yarısını İstanbul'da bulabilirsiniz.

Eğer fiziki nakit alış verişi gibi faaliyetleri düşünüyorsanız, bunun için de zaten Merkez Bankası'nın Türkiye'nin çeşitli yerlerindeki şubeleri düşünülmüş ve onlar bu işi yürütmekte. Türkiye'de paranın önemli bir kısmı İstanbul'da dönüyor olabilir, ancak Türkiye de İstanbul'dan ibaret değil, ülkenin geri kalanının ihtiyaçları için de bir takım birimler diğer yerlerde etkin kalmayı sürdürmek zorunda kalacaktır.


farukaytac
12 yıl önce - Çrş 27 Eyl 2006, 14:58

Ziraat bankasının taşınması son derece normal çünki Ziraat'te eninde sonunda özel kuruluşun eline geçecek ve böylece merkezinin Ankarada olması zaten hayal olacak.Banka   Capitalizmin bir sonucudur böyle olunca tabiki paranın en çok olduğu yere taşınacaktır.Ankaradakiler bence buna alışmak zorundalar.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet