Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
serkan_
11 yıl önce - Çrş 20 Eyl 2006, 15:48
KİCK BOKS HEYECANI KEÇİÖREN'DE.

Dünyada ilgiyle seyredilen kick boks müsabakaları Keçiören'e taşınıyor. Tarık Solak organizasyonuyla 32 sporcuyla başlayan A1 Dünya Kick Boks Şampiyonası'nın Keçiören ayağı 21 Eylül Perşembe günü saat 20:00'da Keçiören Belediyesi önünde yapılacak. Antalya'da yapılan karşılaşmalarla 16'ya inen sporcu sayısı Keçiören'deki müsabakaların ardından 12'ye inecek. Son maçında alnından yaralanarak sakatlanan ünlü kick bokscu Gürkan Özkan da sakatlığına rağmen Ankaralıların karşısına çıkacak. 4'ü turnuva, 3'ü özel olmak üzere toplam 7 müsabakanın yapılacağı Keçiören ayağında Cezayir'den Ferit Vien Kongo'lu Edis Saban ile, İran'dan Prens Amir Fransız Vohan Lidon ile,Senegal'li Abdullah Mabel Arnavutluk'tan Dasha Valon ile, Mali'den Chieck Sidibe Moritanya'dan Jonathan Camara ile mücadele edecek. Özel Maçlarda ise Kamerun'lu .Abdurrahman Penda Türkiye'den Gürkan Özkan ile, İran'dan Taygar Abbas Türkiye'den Şenol Kızıltaş ile, Kongo'dan Moussa Konate Portekizli Reis Joze ile karşılaşacak. Sporseverler karşılaşmaları ücretsiz olarak izleyebilecek. Karşılaşmalar özel bir televizyon kanalından da canlı olarak yayınlanacak.

televizyondan buyuk bır heyecanla ızledıgımız bu macları sımdı canlı olarak ızleyecegız

Necmettin K.

11 yıl önce - Çrş 20 Eyl 2006, 16:17

Kick Boks maçlarının Keçiören de yapılması büyük bir şanstır.

Televizyon kanallarında seyrettiğimiz sporcularımızı canlı olarak seyretmek bizim için mutluluk kaynağıdır.

Halkımızın sınırlı imkanları ile spor müsabakaları seyretme imkanı bulamamasına karşılık böyle bir organizasyon bir ilk olacak ve heyecan fırtınası yaratacaktır.

Tüm sporcu kardeşlerimize başarılar diler,Keçiören halkına ayrıca mutluluklar ve bu tür organizasyonların devamının sağlanmasını arzularım.

Heyecanlı ve aktif bir akşam dileklerimle,saygılar sunarım.

Hasan18

11 yıl önce - Cum 22 Eyl 2006, 16:11
Keçiören Belediyesinden tuhaf bir sponsorluk

Belediyelerin şarkıcı , türkücü getirip patlattığı hava fişeklere illet oluyorum. Belediyelerin halka hizmet görevi dışında "halkı eğlendirmek" gibi bir görevi yoktur. Ama gelin görünki protokol adıyla ön sıraları dolduran zevat eşliğinde bu israf sürüp gitmektedir.
Dün Keçiörende yapılan Kickboks gösterisine Keçiören Belediyesinin sponsor olduğunu duyunca şok oldum. Böyle bir şeyi aklım almıyor ! Okullar yeni açıldı belediye eğitim açısından bir destek sağlasa öğrencilere veya okullara eyvallah ama kickboks gibi tekmeli , tokatlı , kanlı bir gösteriye (spor demiyorum) bir belediye nasıl sponsor olur.
Bir başka şaşkınlığımda sponsorun kelime anlamı herhalde ben yanlış biliyorum. Yani şimdi belediye bu işi hangi bütçeyle karşılayacak ?

Halide

11 yıl önce - Cum 22 Eyl 2006, 17:47

Arkadaşım söylediklerine yürekten katılıyorum. Keçiören'de oturan bir vatandaş olarak bu haberi ilk duyduğumda şaşkınlıktan ağzım açık kaldı. İşin en acı tarafı şu ki etrafımdaki hemen herkes bu işe pek memnun oldu, neymiş efendim belediyemiz hizmetlerine son sürat devam ediyormuş. Durum böyle olunca ben de onların arasında kendimi uzaylı gibi hissettim bir ben miyim bu olayı alkışlamayan, belediyenin şakşakçılığını yapmayan diye.

Belediyemiz sağa sola park dikip şelale yapmak, yerli yersiz konser düzenlemek gibi luzumsuz işlere para akıtacağına öncelikle insanların temel ihtiyaçlarına yönelik uygulamalar yapmalıdır çünkü çöpten ekmek toplayan, pazarlarda bedava diye çürük sebze-meyve peşinde koşan insanlar olduğuna bizzat kendim şahidim. Bunun yanı sıra umudunu belediyeden alacağı bursa bağlayıp sonra ortada kalan ve okula devam edemeyen öğrenciler olduğunu; buna karşılık maddi durumu çok iyi olup da burs almaya hak kazananlar olduğunu biliyorum. Arada tek tük göstermelik sözde yardımlar yapılıyor, bana göre bu yardım değil belediyenin kendi reklamını yapmak için uyguladığı bir etkinliktir. Mesela az sayıda öğrenciye okul çantası dağıtılmış ancak bu çocukların rencide olup olmayacağı düşünülmeksizin kocaman harflerle "Keçiören Belediyesi" yazıp amblemlerini koymuşlar, söyleyin arkadaşlar bu reklam değil midir?

Bu son kickboks sponsorluğu da bu sorumsuzluğun üzerine tüy dikmiştir. Bu nedenle devlet büyüklerimizi (!) asıl görevlerini yapmaya ve sağduyulu olmaya davet ediyorum.

Atilla DÜNDAR
11 yıl önce - Cum 22 Eyl 2006, 19:52

Sayın Hasan arkadaşımızın da dediği gibi adına spor bile denmeyen, kin, nefret ve kan kokan bu gösteriyi sahiplenmek ve bundan nemalanmak adına bir belediyenin sponsor olması ne yazık ki takdir yerine öfke almıştır.

Bir Ankara'lı olarak başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere diğer ilçe belediyelerince bu yaz döneminde il sınırları içerisinde şölen ve konserler tertip edilerek onca paraları çarçur edenler, kış aylarına girdiğimiz şu günlerde ve eğitim yılının başladığı eylül ayında acaba kaç kişiye giyecek, kaç öğrenciye eğitim araç ve gereçleri gibi yardımlarda bulundular. Bulundularsa neden konserler kadar halk arasında gündeme gelmediler. Çünkü, şölenler göze hitap eden, insanları sanatçılarla buluşturan eğlenceler. Halkın hoşlanacağı türden faaliyetlerin genele hitap etmesi belediyelerin daha çok şak şak almasına sebeptir.

Büyükşehir Belediye Başkanı ile Keçiören Belediye Başkanı arasındaki çekişmenin bir sonucudur aslında bu tip olaylar. Büyükşehir Belediyesi bir şölen düzenledi mi, arkasından Keçiören Belediyesi de mutlaka bir şölen tertiplemiştir.

Biz hizmet istiyoruz.... Biz alkış bekleyen, oy uğruna paralar harcayan belediyeler ve başkanları istemiyoruz.

Biz şu kış aylarında sokaklarda çamurlar içerisinde kalmak istemiyoruz. Biz yağmurlarda caddeleri geçebilmek için çırpınmak istemiyoruz. Biz yapılan bunca boş masrafların sonradan vatandaşın sabit faturalarından ödettirilmesini de istemiyoruz.

BİZ ASLINDA BÖYLE BELEDİYE BAŞKANLARI İSTEMİYORUZ....

damla y
11 yıl önce - Cum 22 Eyl 2006, 21:32

Gerçekten size can-ı gönülden katılıyorum.Gereksiz masraf diye buna denir.Daha faydalı yardımlar yapmak varken neden böyle mantıksız bir şey yapıldı anlayamadım.Ayrıca bir belediye bu şekilde bir reklamla ne elde etmek ister onu da çözmüş değilim.Böyle bir organizasyona harcanan parayla,Keçiören'in eksikleri tamamlanabilirdi ya da dediğiniz gibi yardıma muhtaç bir çok kişiye faydaları dokunabilirdi.Ne diyelim ki;belediyeye kazandırdığımız paraların böyle şeylere harcandığını görmek kanımıza dokundu.

Fatih Ozbatur

11 yıl önce - Cum 22 Eyl 2006, 22:36

Hasan'ın söylediklerine, hissettiklerine yürekten katılanlardan biriyim.
Keçiören, hiç bulunmadım orada. Ama iyi ki sen ve senin gibi düşünenler var oralarda Hasan.
Kanımca bu belediye anlayışı Keçiören'i yönetenlerin başına bir işler örecek.
Bir vakte kadar mı desem, üç vakte kadar mı. Falcılığa gerek de yok aslında. Orada Hasanlar'ın çoğalmasına ihtiyaç var. Cok olun Hasanlar, çok olun ki bu tür belediyecilik anlayışına asıl tekme boksunu biz yapıp nakavt edelim bu zihniyeti.

Fatih Ozbatur

Nazli Atak

11 yıl önce - Pts 25 Eyl 2006, 17:10

Yeğenim Ankaradan yeni geldi ve onun anlattıklarına dayanarak bu gösteride milletvekillerininde konuk olarak yer aldığını öğrendim.

Hasan18

11 yıl önce - Sal 26 Eyl 2006, 20:48

Benim düşünce ve görüşlerime destek veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Aklın yolu birdir derler , çok doğru demekki bu tip tespitlerde paydamız ortak.
Bu gösteriyi milletvekillerininde seyretmesi olayı daha da feci hale getiriyor.
Ben bu konuyla ilgili bir vurgu daha yapmak istiyorum. Bu tür içi boş şovlarda Türk milliyetçiliği istismarıda yapılıyor . Daha önce adını duymadığımız ve kimsenin tanımadığı ,Sadece televizyonlarda boy gösteren bir adam dünya şampiyonu diye lanse ediliyor ve ringe ödül vermek için giren belediye başkanı da Türk Bayrağını sallayarak hamaset nutukları atıyor.
Özet olarak belediye , belediyeciliğini yapmalı diyorum.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet