Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
A.A.ZORLU
7 yıl önce - Sal 17 May 2011, 14:01
Emre Uslu: PKK, Bolu ve Karabük civarında yol kesecek


Kastamonu`da Başbakan`ın konvoyuna yönelik saldırıdan günler önce bölgeyle ilgili istihbaratlara dikkat çeken Emre Uslu, yeni bir iddiada bulundu.

Emre Uslu / Taraf /(+)


8 Mayıs günü Habertürk televizyonunda “Olduğu gibi” programına katılıp şunları söylemiştim: “Tunceli, sanırım Şırnak, çok emin değilim ama Van merkezli çatışmalar olabilir. 2. Ordu Komutanlığı’nın direktiflerinin ötesinde bir anlam yüklenerek operasyonlar düzenliyor bazıları. Üst komutanlık emrine uyulmadan, yetkiler aşılarak, nokta operasyon yapılması gereken yerlerde arama-tarama operasyonları yapıldığı duyumları aldım. Buradaki operasyonlar doğrultusunda gelecek şehit haberleri ve PKK‘lı ölümleri yoluyla gerilim arttırılacak.”Söylediğim çıktı maalesef ve tıpkı Kastamonu’da olanlar gibi bu bilgiyi de paylaştıktan birkaç gün sonra Şırnak’ta büyük bir operasyon yapıldı ve 12 PKK’lı öldürüldü. 12 PKK’lının öldürülmesinde de tuhaflıklar var. Yapılan açıklamada “PKK’lılar birliğe sızma girişimi yapılırken çıkan çatışma sonrasında öldürüldü” deniyor. Bu açıklama kendi içinde tuhaf. Bir birliğe sızma harekatı, ön hazırlığı olan bir harekattır. Bu grubun hazırlık sırasında, yani henüz faaliyete başlamadan yakalanmış ve öldürülmüş olması bir ihtimal. Yoksa hazırlığını tamamlamış ve sızma harekâtına başlayan bir grubun 12 üyesinin öldürüldüğü bir çatışmada karşı tarafın can kaybını bırakın, yaralı bile olmaması izaha muhtaç bir durum. Güneydoğu’da görev yapan yetkililer, Mart ayında Taraf‘ta yayımlanan bir habere dikkat çekiyor. Heron görüntülerine göre 19-20 Ocak 2011’de 12 kişilik bir PKK’lı grup Türkiye’ye sızıyor. Grup havadan 22 saat görüntüleniyor. Ancak Heron, yakıtının bitmesi üzerine merkeze geri dönüyor. Askeri yetkilinin iddiasına göre bu durumda görevlendirmeyle bölgeye ikinci bir Heron gönderilmesi gerekirken, bu yapılmıyor.

Konuştuğum yetkililer şu soruyu soruyor: 20 Ocak’ta sınırdan sızan PKK’lılar açık şekilde görüldüğü halde müdahale edilmemişti. Şimdi ne değişti de sınırın öte tarafındaki PKK’lılar etkisiz hale getiriliyor? Ocak ayında geçişlerine göz yumulan PKK’lı grup Kastamonu’da eylem yapan grup mu?

Gerek Kastamonu, gerekse de Şırnak’ta olan ve hatta Tunceli ve Van’da olacaklar aslında senaryosu birkaç yıl önce yazılmış ama Ergenekon soruşturmaları nedeniyle sahneye konmamış bir oyunun parçaları. Bu oyunun adı: AKP ve Gülen’i Bitirme Planı.

Oyunu siz de artık biliyorsunuz. Güneydoğu’da ve batıda aynı oranda gerilimi tırmandırarak BDP ve MHP’nin oylarını arttırmak. Zira bu oyunu yazanlar ve oynayanlar gerilimi tırmandırdıklarında BDP ve MHP’ye kayacak oyların AKP’den eksileceğini çok iyi biliyorlar. Bunu yaparkenki amaçları da AKP’nin Anayasa’yı değiştirecek bir oranda Meclis’e girmesini önlemek.

PKK Bolu ve Karabük civarında yol kesecekKastamonu operasyonundan sonra Şırnak’ta oyunun ikinci bölümü sahnelendi. Bu iki saldırının da olacağını önceden yazmış, söylemiş biri olarak şimdi oyunun üçüncü ve dördüncü bölümünü açıklayacağım. Bir tek umudum bu bilgiden sonra gereken önlemlerin alınması ve üçüncü ve dördüncü bölüm oynanmadan bu oyunun bozulması. Oyunun üçüncü bölümünde PKK önemli hedeflere saldırılar yapacak. Saldırı olasılığı yüksek hedefler arasında Bolu ve/veya Karabük civarında otoyol/yol kesme ve ses getirecek eylem yapacak. Yol kesecek PKK’lılar yine Kastamonu’da eylemi yapan kişiler. Bu kişilerin eylemden sonra daha batıya yöneldiği ve batıda da özelikle batıda gerilimi tırmandırıcı bir eylem olarak yol keseceği belirtiliyor.

Batıda yapılacak eylemin hazırlıkları Kastamonu’da yapılan eylemden hemen sonra başladı. Öncelikle Çorum’da köylülere teslim olan PKK’lı bu planın parçası olarak teslim oldu. Bu PKK’lı zaten ölümcül hasta olduğundan dolayı Kastamonu’dan doğuya doğru ilerledi ve Çorum’da teslim oldu. Verdiği bilgiler çerçevesinde de güvenlik birimlerini doğuya yönletmeyi hedefledi. Oysa Kastamonu eylemini yapanlar o teslim olduğunda çoktan daha batıya doğru ilerlemeye başlamıştı. Ayrıca Kastamonu’da eylem yapan PKK’lı unsurların teçhizat ve eğitimlerinin üst düzeyde olduğu ve PKK’daki eğitimlerin ötesinde bir elin bu gruba değmiş olabileceği de belirtiliyor. Bu grupla girilecek çatışmada kayıpların verileceği de ifade ediliyor. Bu bakımdan önümüzdeki günlerde Karabük-Bolu hattında PKK’lı unsurların eylemeleri ve hatta otoyol kesme eylemleri olursa şaşırmayacağım. Bu kısım yazılan ama henüz sahneye konmamış oyunun üçüncü bölümü.

Bu senaryoya dikkat çeken yetkililer PKK’lı grubun hareketli olduğu Ilgaz ve Bolu dağları arasındaki güzergahın Özel Kuvvetlerin eğitim alanı olduğuna dikkat çekiyor ve soruyor: “Özel Kuvvetlerin eğitim alanında aktif bir PKK’lı grubun Başbakan’a saldırması ve yol kesme palanı yapması normal mi?”

“Peki, bilgileri gazetecilere kadar gelen bu saldırıları devlet bildiği halde neden engelleyemiyor?” sorusunu yönelttiğimde verilen cevap çok net: “Bunları engelleyecek birimlerin içinde aktif bir grup özellikle Balyoz ve Ergenekon tutuklusu komutanlara sahip çıkma biçimi olarak müdahaleyi geciktiriyor ve hatta müdahale edecek unsurları da yanlış yönlendiriyor” deniyor. Buna örnek olarak Kastamonu’da Balyoz davasından tutuklanan komutanın yerine yeni komutan atanmasına, yani otorite boşluğu olmamasına rağmen, alttaki unsurlar işi ağırdan alarak “komutanlar tutuklandı güvenli zaafı oluştu” algısını yaygınlaştırmak istiyor iddiası mevcut.
 
 


zeki bütün
7 yıl önce - Sal 17 May 2011, 14:06

Alıntı:
Söylediğim çıktı maalesef ve tıpkı Kastamonu’da olanlar gibi bu bilgiyi de paylaştıktan birkaç gün sonra Şırnak’ta büyük bir operasyon yapıldı ve 12 pkk’lı öldürüldü. 12 pkk’lının öldürülmesinde de tuhaflıklar var. Yapılan açıklamada “pkk’lılar birliğe sızma girişimi yapılırken çıkan çatışma sonrasında öldürüldü” deniyor. Bu açıklama kendi içinde tuhaf. Bir birliğe sızma harekatı, ön hazırlığı olan bir harekattır. Bu grubun hazırlık sırasında, yani henüz faaliyete başlamadan yakalanmış ve öldürülmüş olması bir ihtimal. Yoksa hazırlığını tamamlamış ve sızma harekâtına başlayan bir grubun 12 üyesinin öldürüldüğü bir çatışmada karşı tarafın can kaybını bırakın, yaralı bile olmaması izaha muhtaç bir durum.
BU nasıl bir mantıktır. PKK lı şerefsizlerle çıkan çatışmada Asker ölmemesine yada, yaralanmamasına üzülüyor. Bu nasıl bir hezeyandır. Bu nasıl bir asker düşmanlığıdır.
Alıntı:
2. Ordu Komutanlığı’nın direktiflerinin ötesinde bir anlam yüklenerek operasyonlar düzenliyor bazıları. Üst komutanlık emrine uyulmadan, yetkiler aşılarak, nokta operasyon yapılması gereken yerlerde arama-tarama operasyonları yapıldığı duyumları aldım
Terörle mücadele eden güvenlik güçlerinin yaptığı operasyonlarda yetkiyi aştığını söyleyebilen bir adamın bunu iyi niyetle söyleyeceğine inanmıyorum. PKK lı teröristlere yapılacak genel yada, nokta operasyonlarında yetkinin sınırı ve ölçüsü nedir. ABD binlerce mil uzakta ve başka bir ülkenin (Pakistan) topraklarıonda nokta operasyonu yaparak ''Terörle mücadele'' ediyor ve bu meşru sayılıyor ama, TSK kendi ülkesinde veya çevre ülkelerde operasyon yaparsa yetkiyi aşıyor öylemi.......

En son zeki bütün tarafından Sal 17 May 2011, 14:17 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi


A.A.ZORLU
7 yıl önce - Sal 17 May 2011, 14:13

Alıntı:
Alıntı:
Söylediğim çıktı maalesef ve tıpkı Kastamonu’da olanlar gibi bu bilgiyi de paylaştıktan birkaç gün sonra Şırnak’ta büyük bir operasyon yapıldı ve 12 pkk’lı öldürüldü. 12 pkk’lının öldürülmesinde de tuhaflıklar var. Yapılan açıklamada “pkk’lılar birliğe sızma girişimi yapılırken çıkan çatışma sonrasında öldürüldü” deniyor. Bu açıklama kendi içinde tuhaf. Bir birliğe sızma harekatı, ön hazırlığı olan bir harekattır. Bu grubun hazırlık sırasında, yani henüz faaliyete başlamadan yakalanmış ve öldürülmüş olması bir ihtimal. Yoksa hazırlığını tamamlamış ve sızma harekâtına başlayan bir grubun 12 üyesinin öldürüldüğü bir çatışmada karşı tarafın can kaybını bırakın, yaralı bile olmaması izaha muhtaç bir durum.


Alıntı:

BU nasıl bir mantıktır. pkk lı şerefsizlerle çıkan çatışmada Asker ölmemesine yada, yaralanmamasına üzülüyor. Bu nasıl bir hezeyandır. Bu nasıl bir asker düşmanlığıdır.


benim bu yazdıdan anladığım kısaca sudur Ortada 3. kişi veya kişiler varki pekakayı içten gebertip halkı askeriyeye karşı kışkırtmakMeteHan!
7 yıl önce - Sal 17 May 2011, 14:18

Emre Uslu'nun istihabaratı iyi,Kastamonu saldırısını yazmıştı,Tunceli ve Şırnak operasyonunu yazmıştı çıktı.

Şimdide batı karadenizde pkk yol kesecek diyor.

Danışıklı dövüş gibi.

Her seçim öncesi aynı hikaye aynı senaryo ama milletimiz bu senaryolara karşı artık şerbetlendi.

Sandığın ucu görününce siyasete ve meclise istedikleri şekli verme sevdalısında olan bu işbirlikçi ortaklar yine hüsrana uğrayacak.

Allah belanızı versin.

Ciğeriniz ağzınızdan çıksın.


A.A.ZORLU
7 yıl önce - Sal 17 May 2011, 22:54

Kim demiş ergenekon yok diye yukardaki olaylar ve senaryolar tamamı ile ergenekon ürünüdür

Cemoli D18
4 yıl önce - Sal 24 Arl 2013, 18:30

http://www.ensonhaber.com/emre-usludan-sasirtan-t ...12-24.html

Bu tweet ne demek şimdi


 

Taraf'ın polis kökenli yazarı Emre Uslu'nun, "tersane" ile ilgili 3 gün önce attığı tweet paylaşım rekorları kırıyor.

10 ASKER ŞEHİT OLDU
Dün, İzmir'in Karşıyaka İlçesi'ndeki Alaybey Askeri Tersane'de bakımı yapıldıktan sonra denize indirilmek istenen 'TCG Değirmendere' adlı römorkör alabora olmuş, Genelkurmay acı haberi vererek 10 askeri şehit olduğunu, 17 personelin ise yaralı kurtarıldığını duyurmuştu.

KAZADAN 2 GÜN ÖNCE TWEET ATTI
Taraf yazarı Uslu, kazadan tam 2 gün önce öyle bir tweet attı ki görenleri şaşkına çevirdi. Emre Uslu, kazadan 2 gün önce sanki olayın gerçekleşeceğini biliyormuş gibi bir tweet attı. Uslu attığı tweet'te "Denizlerde fırtına çıkar da Karadeniz tersanelerindeki gemiler Yalova'ya götürülürse İzmir sallanır" dedi.Engin Topal

4 yıl önce - Sal 24 Arl 2013, 18:36

Twitteri oyuncak gibi kullanan bu insanlari ciddiye almiyorum ... her tarafa cekilebilecek sözleri Tarot kartlariyla fal bakan cirkin karilari hatirlatiyor insana ... resmen cilkini cikardilar ...

yusufyuşa23
4 yıl önce - Sal 24 Arl 2013, 18:40

Emre Uslu bir yerlerden besleniyor, bazı odaklar da kendisini kullanmanın karşılığı ona bilgi veriyorlar.
Benim kanım bu.
Bu sayede Emre Uslu prim yapıyor, attığı sıradışı twetlerle gündemde kalmayı başarabiliyor.
Alıntı:
Bu tweet ne demek şimdi


sefer bayraktar

4 yıl önce - Sal 24 Arl 2013, 18:47

Alıntı:
KAZADAN 2 GÜN ÖNCE TWEET ATTI
Taraf yazarı Uslu, kazadan tam 2 gün önce öyle bir tweet attı ki görenleri şaşkına çevirdi. Emre Uslu, kazadan 2 gün önce sanki olayın gerçekleşeceğini biliyormuş gibi bir tweet attı. Uslu attığı tweet'te "Denizlerde fırtına çıkar da Karadeniz tersanelerindeki gemiler Yalova'ya götürülürse İzmir sallanır" dedi.


ilk başta saçma sapan bir tweet gibi görünüyor ama adam geleceği ya dizayn ediyor ya ettiriyor,,,ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET