Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Burç

12 yıl önce - Cmt 23 Eyl 2006, 08:01

Yani aslında Yunanları denize döken Ingilizlerdi öyle mi?    
Hem de yanlışlıkla Türk zannettikleri için?  

"Yahu bu Türkler niye Anadolu'dan yüzerek kaçmaya çalışıyor acaba?" diye hiç mi düşünemediler?

sitenin en komik mesajlarından birisi oldu bu iddia.


Murat Erol 4
12 yıl önce - Cmt 23 Eyl 2006, 10:40

Çok güldüm. O zaman, denize dökülüp  yüzme bilenlerin karaya çıktıktan sonra kurulan AEK takımı da ingiliz takımı mı? ,   hahaha (şelçuk abinin kulaklarını çınlattım)

okan555
12 yıl önce - Sal 26 Eyl 2006, 00:00
Yunanlılar


Aslında yazılanlarda gerçek payı var çünkü aceleyle sandallarla İngiliz ve Fransız gemilerine sığınıp İzmir'den kaçmaya çalışan Rumlar İngiliz gemilerine tırmanmaya çalışıyorlar İngilizler ellerindeki uzun sırıklarla ellerine vurarak denize düşürüyorlardı.

Aşağıdaki alıntıda yanlış olan bilgi ise İngilizler bunların Türk olduğunu sanmıyordu tersine bal gibi Rum olduklarını biliyorlardı.

Prof. Dr. Bilge Umar'ın "İzmir'de Yunanlıların Son Günleri" kitabının 329. sayfasında, tanınmış Türk yazarlarımızndan ve o anda İzmir'de bulunan Yakup Kadri Karaosmanoğlu'nun bir alıntısı vardır.

-"Sanki kayıklara binip de nereye gidecekler? Karşıki gemilerden (İngiliz ve Fransız) medet umuyorlar. Fakat oraya gidenler bile tersyüzü geri dönüyorlar. Gemiler merdivenlerini kaldırmış, iskelelerini çekmiş, hiçbirini almıyor. Zavallılardan bazıları zincirlere tırmanıp zorla girmeye çalışıyorlarmış; fakat tayfalar uzun sırıklarla ellerine vura vura hepsini denize düşünüyormuş. Asıl denaet (Alçaklık, adilik), medeniyeti ve insaniyeti kimseye vermeyen Avrupalılar'da. Hem bîçarelerin başlarını belaya soktular, hem de şimdi akibetlerine karşıdan seyirci kalmak istiyorlar."  

İşte emperyalist devletler böyledir önce barış içinde yaşayan milletleri, halkları gaza getirler, birbirine düşürürler. Baktılar ki işler diledikleri gibi yürümüyor ellerini çekiverirler.

Alıntı:
Fakat Ingiliz askerleri onları Türk sanıp tekmeleyip hatta öldürerek geri püskürttüler.Haliyle denize döküldüler.
Alexandros

12 yıl önce - Sal 26 Eyl 2006, 12:40

Acilan basliktan oldukca uzaklastik sanirim.

Iki ay evvel bir baslikta bunu yazdim :

Alıntı:
Tuslara basmaya baslamadan evvel bir dusunun BU BOLGEDEKI TUM MEMLEKETLER AYNI KAZANDA KAYNIYOR ve AHCI VEYA AHCILAR KEPCEYI ISTEDIKLERI YONDEN VE ISTEDIKLERI ZAMAN VE ISTEDIKLERI BICIMDE KARISTIRLAR.


Yunanistani 1. Dunya harbinde Anadoluya yolliyan kimdi ? (Yokki Yunanistan istemiyordu, ama cikarlari olmasaydi, onsuzda (Yunan ordusundan bahsediyorum) isgale basliyabilirdiler.

Cikarlar degistikten sonra Ingiliz, Italyan ve Fransiz isgal kuvvetleri pasa- pasa bir mermi dusmeden Turkiyeden ayrildilar ve yerine iki komsuyu birbirine dusurten kim ? (Sanirim mahallemizin muhtari degil.) Iki toplumun kardesliginden bahsetmiyecegim cunku her iki taraftada bazi kisiler bu kelimeye karsi korkunc alerjileri vardir.

Anadolu Rumlarini  vapurlara bindirmiyen kimdi Turklermi yoksa Emperyalist guclermi ?

Kibrista Turkiyeyi ve Yunanistani garantor yapanlar kimdir ? Turkiyeye ve Yunanistana bu garantorluk sevdasi, bu golge oyunu bu kadar sene butcelerimizen alinan paralar kimin cebine girdi? Yollara , okullara, hastahanelere ve alt yapiya para harcayimiza habire Istakoz gibi girtlagimiza kadar gereksiz silahlar doluyuz.

Turk ordusuna Kibris Turk azinligini korumasi icin cikarmaya izin veren ve  yesil isik yakan kimdi ?

Adada Turk ve Yunan askerinden baska kimin askeri veya askeri ussu var ?

Turk ordusunu Kuzey Iraka sokmiyan kimdir ?

Kibrisi AB'ye aldiktan sonra, Turkiyeye "Ya Kibrisi Cumhuruyetini tani ve limanlarini ac veya Ab'ye girmesin diyen kim ?


Her seferinde Egenin karsi tarafindan selamlar diye yazmak istiyorum, ama ben bu topraklarin insaniyim. Aslinda belki bedenim yabanci diyarda ama emin olun kalbim ve ruhum Istanbul icin carpiyor. (anliyana)

Hoscakalin Alexandrossayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet