Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı
« önceki   123 ... 525354 ... 575859   sonraki »
Ana Sayfa -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
bulent kucuk

12 ay önce - Cmt 26 Ekm 2013, 00:48

2 pist arasinda 1140 metre aciklik olacak bu da tum inis kalkislarda ayni anda 2 A380 bile olsa birbirlerini etkilemeyecek.
Orhanli ve birmes san sitesi arasinda ki bos arazi de kamulastirilmis,uzun vadede kargo terminalinin bu alana kaydirilmasi dusunuluyormus.

kami suyutmaz
11 ay önce - Cmt 09 Ksm 2013, 08:57

http://kokpit.aero/iste-yeni-sabiha-gokcen

Göktürk44
11 ay önce - Pzr 17 Ksm 2013, 22:07

Sabiha Gökçenden Bursaya en ekonomik ve kolay nasıl ulaşılabilir arkadaşlar istanbula daha önce gelmediğim için hiç bilmiyorum istanbulu hertürlü her şekilde kaç saatte olursa olabilir vaktimiz var yeterki istanbulu bilmediğimiz için sorun yaşamayalım. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

kami suyutmaz
10 ay önce - Cum 29 Ksm 2013, 17:37

http://kokpit.aero/sabiha-gokcen-yeni-baglanti-yolu

MENDERES NAÇ
10 ay önce - Cmt 30 Ksm 2013, 16:41

(+)

(+)

Karaman Ahmet

10 ay önce - Pzr 01 Arl 2013, 23:13

Alıntı:
Dev uçaklar için yapılacak 2.pistin inşaatı başlıyormuş.Yeni pistin açılmasıyla kapasitenin yıllık 70 milyon yolcuya çıkması bekleniyor.

Alıntı:
Sabiha Gökçen genişletiliyor

İstanbul'un Anadolu yakasında bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı genişletilecek. Havalimanında bulunan 3 bin metre uzunluğundaki piste paralel olarak 3 bin 500 metre uzunluğunda yeni bir pist inşa edilecek. Havalimanında hizmet veren mevcut kule yıkılarak yenisi yapılacak. 2015 yılına kadar pistin tamamlanması ile birlikte havalimanının yolcu kapasitesi 30 milyondan 70 milyona çıkacak. Pist Türkiye ve çevresindeki ülkelerde Airbus A380'in inebileceği tek pist olacak.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ), İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı 2. Pist ve Mütemmimleri İnşaatı Çevresel Etki Değerlendirme Başvurusu'nu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na gönderdi. Cihan Haber Ajansı'nın ulaştığı rapora göre Sabiha Gökçen Havalimanı'nda kapasite artırımına gidilmesi çalışmaları kapsamında ikinci pist ve mütemmimleri inşaatı yapılacak.

BİR PİST VE İKİ APRON

İstanbul Anadolu yakasının doğusunda ve Boğaziçi Köprüsü'nün 28 kilometre güney doğusunda yer alan havalimanında 06/24 yönünde konumlandırılmış 45 metre genişlikte 3 bin metre uzunluğunda bir pist bulunuyor. Ayrıca havalimanında 4 apron ve pistlere ait taksirutlar yer alıyor. Proje kapsamında Sabiha Gökçen Havalimanı'na yeni bir pist, 2 apron ve pistlere ait taksirutlar inşa edilecek. Ayrıca kule, kargo binası, kurtarma ve itfaiye hizmetleri (RFFS), mevcut yakıt deposunun genişletilmesi, E 5- TEM otoyol bağlantı yol tüneli, kemikli dere derivasyon tüneli, ana gaz dağıtım borusunun yönlendirilmesi, elektrik hattının yönlendirilmesinin yapılması planlanıyor.

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda mevcut piste paralel olacak şekilde 3 bin 500 metre boyunda 60 eninde ikinci bir pist yapılacak. Bağımsız operasyonlu paralel pist, A380 dahil tüm uçaklara hizmet verebilecek.

http://www.ahaber.com.tr/Ekonomi/2013/04/25/sabih ...sletiliyor

Herkez 3. havaalanina odaklandi, fakat aslinda 30 milyondan 70 milyona kapasite büyütülmesiyle ve cevre ülkeler ile beraber Türkiyede A380 Airbus ucaklarinin inebilecegi tek spite sahip olacagi gercegi ile aslinda 2015 yilinda bitmesi öngörülen Sabiha Gökcen havalimanindaki kapasite büyültme calismalarida cok önemli.

muratmaden34

10 ay önce - Pts 02 Arl 2013, 00:33

Alıntı:
http://kokpit.aero/sabiha-gokcen-yeni-baglanti-yolu

Linkteki site neye hizmet ediyor bilmiyor ama yayınladıkları harita saçma sapan, daha tem ile e5 in yerini bilmiyorlar, güneyden geçen e5'e tem demişler, kuzeyde işaretledikleri yerinde E5 ile bir ilgisi yok uydukentin içi.

Yeni açılan yol falan yok kurtköyde sabiha gökçene çok yakın bir lokasyonda yaşıyorum var olan normal bir caddeyi kasdedip yeni bir yolmuş gibi yayınlamak neye hizmet anlamadım.

Sabiha Gökçene yeni pist olayı ile ilgilide kısa vadede biteceğini hiç zannetmiyorum, bir ara çok yoğun hafriyat kamyonu görüyordum ama Maltepe sahil yolu dolgu projesi başladığından beri hareket çok azaldı. Yapılan işlemde zaten sadece hafriyat dökmek, geçen hafta Sabiha Gökçenin içindeki Habom şantiyesine girdim ve yeni pist ile ilgili hiç bir şey görmedim.

3. havaalanı bunada sekte vuracaktır diye düşünüyorum.

bulent kucuk

10 ay önce - Pts 02 Arl 2013, 01:34

Hafriyat çalışmaları pist kotunu ayarlamak içindi. Büyük ölçü de bitti. Sırada pist ihalesi var, yapılacak pist Türkiye şartlarında oldukça iddialı bir proje, uzun bir karayolu tüneli, kadıköy moda dan görülebilecek kontrol kulesi vs sonucu büyük bir merakla bekliyorum.

MuratAATBB
10 ay önce - Pts 02 Arl 2013, 02:45

Sabiha Gokcen'i rayli sisteme baglanacak mi?
IETT'ten otobus gidiyormu oraya?

Sezgin Cengiz

10 ay önce - Pts 02 Arl 2013, 04:11

Alıntı:
Yeni açılan yol falan yok kurtköyde sabiha gökçene çok yakın bir lokasyonda yaşıyorum var olan normal bir caddeyi kasdedip yeni bir yolmuş gibi yayınlamak neye hizmet anlamadım.

Lütfen insanları yanlış bilgilendirmeyelim veya emin olmadığımız birşeyi yorumlamayalım. Siz Kurtköy'de yaşadığınız için bilmeyebilirsiniz ama geçenlerde Yakacık tarafında bir akrabama gittim ve Kartal Cezaevi'nden biraz aşağısından geçen bir yolun düzenlendiğini gördüm. Yol Sabiha Gökçen Havalimanı için düzenleniyormuş. Paylaştığınız linkte bahsedilen resimdeki kırmızı çizgi ile belirtilen yoldan bahsediyorum.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM