Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 10

Çerkezköy'den Düzce'ye Raybüs Tammı veya Hangi Şube Hatlarıyla gitmeli?
Çerkezköy'den Düzce'ye direkt gitmeli 55.4%  55.4%  [31]
Çerkezköy'den Bakırköy'e kadar gelmeli,Bakırköy'den Başka Raybüs'e aktarma yapıp Düzce'ye gidilmeli 8.9%  8.9%  [5]
Çerkezköy'den Söğütlüçeşme'ye kadar gelmeli,ordan aktarma ile Düzce'ye geçilmeli 12.5%  12.5%  [7]
Çerkezköy'den Gebze'ye kadar gelmeli,ordan aktarma ile Düzce'ye geçilmeli 10.7%  10.7%  [6]
Çerkezköy'den İzmit'e kadar gelmeli,ordan aktarma ile Düzce'ye geçilmeli 12.5%  12.5%  [7]
Toplam Oy : 56

Mehmet Kasım
4 yıl önce - Pts 16 Eyl 2013, 14:43

ilk etapta pendik adapazarı işletmesi olur. sanırım şubat-mart 2014'te başlar. sonra 2015 haziran'a kadar değişiklik olmaz. bu tarihe yaklaştıkça pendik halkalı hattı bitince yeniden değerlendirilir. tüpün durumu belirleyici olacaktır. bazı şeyleri tüp hizmete açılmadan söylemek zor. tüp nasıl işleyecek* şehiriçi treni kaç dakka da 1 çalışacak. teorik şeyler var ama uygulamada nasıl olacak. dolayısıyla 2015'ten sonra halkalı adapazarı işletmesini düşünmek gerek. halkalı çerkezköy arası yenileniyor. yenileme bitince çerkezköy adapazarı veya çorlu adapazarı gündeme gelmeli. ama adapazarı düzce için 2050'den önce gündeme gelmez.

emrenmert

4 yıl önce - Pts 16 Eyl 2013, 21:31

Gebze-Tekirdağ, Kapıkule-Tekirdağ, Halkalı-Kapıkule ve Çerkezköy-Adapazarı tren seferleri bir an evvel başlamalı. Ama Edirne-Halkalı yine eskisi gibi 5 saat sürmesin artık.

hamit nabi
4 yıl önce - Pts 16 Eyl 2013, 23:50

bugün (16.09.2013) saat13 00 civarında ıspartakule istasyonu istikametinde biz tam otoban köprüsündenden geçmekte iken aylar belkide yıllar sonra bu hatta tren gördüm.bir dizel loko boş vagonlarını çatalca yönüne doğru çekmekteydi,büyük ihtimal iş treni idi.
bunun gibi aylar önce geçtiğim ve kataner direklerine kadar sökülmüş olan sinekli istasyonundan pazar günü geçtiğimde aylar sonra hiç bir değişiklik saptayamadım.çatalca kesimi yada sinekliden sonra kapıkule yönü ne alemdedir hiç bilemiyorum...
anladım kadarıyla tüm bütçe ve ilgi eskişehir pendik arası çalışmalara ve marmaraya odaklanmış durumda iken burda bazı arkadaşlarımızın böyle ütopik sohbetleri hakkaten çok enteresan oluyor.arkadaşlar bırakın raybüs tekirdağdan düzce yemi gidecek,gebzeden edirneye mi gidecek hayallerinide mevcut hat 1 2 senede halkalıdan bahçeşehire kadar bile gelebilirse öpüp başınıza koyun

rıfat kalyancı
4 yıl önce - Çrş 18 Eyl 2013, 10:57

Arkadaşlar Tekirdağ istasyonundan başlayıp,istanbul-kocaeli illerinden geçip Sakarya'ya ve akabininde Düzce'ye kadar uzatılacak bölgesel ekspres hattıda 2015'e hazır edilirmi?

hamit nabi
4 yıl önce - Çrş 18 Eyl 2013, 23:17

arkadaşlar iş yoğunluğu ve aracı benim kullanmamam sebebi ile fotograf çekemiyorum,öncelikle bundan dolayı özür dilerim.bugünde kabakça istasyonu ve normal yola paralel uzanan demir yolunu takip ettim,akabinde çatalca istasyonundan da geçtik.sinekliden kabakça istasyonuna kadar tüm kataner direkleri sökülmüş.aynı şekilde çatalca istasyonu ve çevresinde de tüm kataner direkleri yerinde yoktu.düşüncelerim altüst oldu bu direkler neden sökülmüş acaba bu yollar başka güzergahtanmı geçirelercek yada çift hatta mı çıkartılacak,inanın anlaşılamaz birşeyler yapılmış fakat üzücü olan bu civarlarda hiç çalışan personel yada ekipman yoktu.bu yolların malesef daha yıllarca işleri var sanırım
ayrıca mimarisine bakarak tarihi bir değeri olduğunu düşündüğüm kabakça istasyonu bakımsızlıktan dolayı çok berbat bir haldeydi,çatısı kısmen çökmüş ne penceresi ne kapısı kalmıştı

emrenmert

4 yıl önce - Prş 19 Eyl 2013, 05:07

Pityon-Uzunköprü-Sirkeci hattında bütün istasyon ve garlar 19. yüzyıl sonundan kalma tarihi eserlerdir. Pehlivaköy-Kapıkule hattındaki istasyon ve garlar da 1960'larda inşa edilmiştir. Ama maalesef bugün birçoğu bakımsız ve yıkıntı halindedir.

bekirt34
4 yıl önce - Prş 28 Ksm 2013, 14:24

Tekirdağ-Adapazarı arasında direkt bölgesel ekspres kurulması düşünülüyormu,cihat bey bu konu ile ilgili biliyormu tcdd'li olarak.

sayfa 10
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM