Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
cevattok
11 yıl önce - Sal 05 Eyl 2006, 09:22
Karşıyaka Belediyesinden Süper Ot Yok Etme Sistemi

NASILMI çok kolay karşıyakada bütün yol ayrımındaki kavşaklara dikkatle bakın ya otlar birmetre olmuş birisi sıgara izmariti atsın diye bekleniyor yada işçiler kolayını bulmuş kendileri yakıyor bu kadar lakayıt bir belediye görmedim .girne caddesi kavşağı karşıyakanın en önemli ayrımı ama o güzelim ağaçları hep yakarak kuruttular oysa girne köprüsünün altında izmirin en çok suyunun bulunduğu koca artezyen var o yollar yapılırken günde 30*40 kamyon su çekilirdi üstünü kapattılar oysa belediye o suyu alıpta girne kavşağına boruları döşese otomatik sayaç koysada güzelim kavşak biraz şenlense inanın her  gördüğümde ?????????????????.

Zafer YİĞİT
11 yıl önce - Çrş 06 Eyl 2006, 15:20

Birçok yerinde yağmur suyu kanallarının etrafında koruma yokken, daha kaldırımsız onlarca sokak varken dünyanın parasını verip "imaj" diye anıt yaptıran belediyeden pek birşey beklememek gerek işin doğrusu...

sevil ege
11 yıl önce - Çrş 06 Eyl 2006, 18:33

O dert bir tek Karşıya da mı??? Hemen hemen her yer aynı... Yalnız Ürkmez Belediyesi çok titiz bu konuda onu da söyleyeyim.. Başkan kendi bile katıldı ot temizliğine... Tüm belediyelere örnek ola...

serdar izmir
11 yıl önce - Prş 14 Eyl 2006, 02:17

naldöken kavşağını çimlendirdiler ama girneyi ot götürüyor yeşile saygı yok .katlı pazar yerinin yanının yeşil alan biliyordum ama başkan değiştikten sonra çok katlı beton yıgını oldu.  

Ayhan
11 yıl önce - Prş 14 Eyl 2006, 02:21

evet katılıyorum karşıyaka-naldöken kavşağı çok güzel bence bir de gümüşpaladaki gecekondular olmasa daha iyi olacak.

Girne kavşağının ve de Anadolu Caddesi'nin bir şekilde düzenlenmesi gerek. İki belediyenin de el ele vererek Karşıyaka'yı adına yakışır biçimde güzelleştirmelerini diliyorum...

berhan1
11 yıl önce - Prş 14 Eyl 2006, 09:50

Yazacağım konunun otlarla pek ilgisi yok ama başlık enfilasyonuna yol açmak istemedim.
Konu çevreci bir konu ve Karşıyaka Belediyesi olunca dayanamadım.

Bu Belediyede bir Şehir Bölge Planlamacısı çalışmıyormu?Hiçmi yenilikler takip edilmiyor.Konak meydanından sonra İlçenin vitrinine yapılmaya çalışılan makyaj 6 yaşındaki çocuğun annesinden habersiz yüzünü gözünü boyamasına benzemeye başladı.

1 - Adliye-Kaymakamlık-Maliye arasındaki meydana(boşluğa)mozaik kaplandı.(Hangi devirdeyiz.

2- Karşıyaka Çarşı girişi-İskele önü-Anıta kadar uzanan deniz kenarına karo taşı döşendi.

Nejdet Düzen

11 yıl önce - Sal 19 Eyl 2006, 10:17

Cevat Tok'a bu konu başlığı için teşekkür ediyorum. Ot yangınları sadece Karşıyaka değil tüm İzmir'in sorunu. Sadece ot yansa iyi, otla beraber güzelim ağaçlarda yanıyor.Gaziemir-Çevre yolu kavşağında ot yangınlarını önlemek için, damlama sistemi ile otları yeşil tutmaya çalıştılar. Ama bu sene tüm borular çalışmıyor. Yine ot yangınları her yeri kavurdu.
Karşıyaka Belediye'sinin savrukluğu beni çok üzüyor. Berhan'ın yazdığı gibi bu devirde karo taşı, mozaikmi kaldı. İlk yağmurda karolar yerinden oynayacak. Üzerine basıldığında etrafa çamur sıçratacak.
Bir de Karşıyaka Belediyesinin Bayraklı-Turan kavşağında bir şelalesi var. Bir yıldır devam eden inşaat ve sonuçta bir çirkinlik abidesi. Umarım bir günde su aktığını görürüz.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet