Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Hurdacılar Sitesi yandı


ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
serkan_
12 yıl önce - Sal 19 Eyl 2006, 10:06
Hurdacılar Sitesi yandı


Ankara'da Hurdacılar Sitesi yandı  


Ankara Yenimahalle'de bulunan Hurdacılar Sitesi'nden büyük çaplı yangın çıktı. Alev alev yanan sitede itfaiye ekiplerinin yangını saatler sonra güçlükle söndürebildi.  


Başkent'te Hurdacılar Sitesi'nde gece saatlerinde başlayan yangın, sabaha kadar devam etti. Çok sayıda itfaiye ekibinin müdahale ettiği yangında ölen ya da yaralanan olmadı.
Ankara Yenimahalle'de bulunan Hurdacılar Sitesi'nde gece saat 04:30 sıralarında yangın çıktı. Lastiklerin depolandığı kısımda başlayan yangın, kısa sürede hurdalığın büyük bir kısmını sardı.

Hurdalıkda görevli bekçilerin ihbarı üzerine yangın yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Kısa sürede yangın yerine ulaşan itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. İtfaiye erlerinin alevlere müdahalesi sırasında zaman zaman patlamalar yaşandı.

Hidrojen tüplerinin bulunduğu kısma sıçrayan alevler çok sayıda patlamanın yaşanmasına neden olurken itfaiye erleri ve çevredekiler patlamalar sırasında etrafa fırlayan demir parçaları nedeniyle korkulu anlar yaşadı.

Sabahın erken saatlerine kadar süren yangın, saat 07:00 sıralarında kontrol altına alındı. Yangının tamamen söndürülerek soğutma çalışmalarının devam ettiği bildirildi. Yangında ölen yada yaralanan olmazken büyük çapta maddi hasar oluştu. İtfaiye yangının çıkış nedenini araştırıyor. Polis ekipleri yangınla ilgili soruşturma başlattı.

www.ankarahaber.com


cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet