Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı
Bugünün Saraylısı [Dizi]

Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Mehmet!

10 ay önce - Pzr 10 Ksm 2013, 01:10
Bugünün Saraylısı [Dizi]


Bugünün Saraylısı

Kökleri saraya dayanan Katiboğlu ailesi maddi anlamda zor günler geçirmektedir. Kuyumculuk mesleğini atalarından devralan "Saraylı Bey" lakaplı Ata Kâtiboğlu, ailenin iki asırdır ikamet ettiği yalıyı satışa çıkarmak durumunda kalır. Statülerini kaybetmek üzere olan karısı Üftade ve kızı Feride bu durumdan oldukça hoşnutsuzdur. Yalıya beklenmedik, sürpriz bir alıcı çıkar. Hayatında Kayseri'deki bağ evinden başka bir yer görmemiş olan genç, güzel ve milyoner Ayşen, "Bugünün Saraylısı" olarak yalıya yerleşir. Yalının bu şekilde el değiştirmesiyle herkes şoke olurken, Ayşen'le beraber herkesin de hayatı değişecektir.

Yönetmen: Kudret Sabancı

Oyuncular

Oyuncu (Karakter)


Selçuk Yöntem (Ata Kâtiboğlu)


Nazan Kesal (Üftade Kâtiboğlu)


Cansu Tosun (Ayşen Yılmaz)


Ali Ersan Duru (Fatih Soysal)


Metin Coşkun (Yaşar)


Serhat Teoman (Savaş Ataman)


Gülenay Kalkan (Rezzan)


Dilşad Çelebi (Neslihan)


Mehmet Mehmedov (Atıf)


Hikmet Karagöz ( )


Hamit Demir (Usta)


Derya Durmaz (Saliha)

Onur Tuna ( )
Gözde Çığacı ( )
Alihan Arıcı ( )
Tevfik Erman Kutlu ( )
Umay Anadolu Kabaoğlu ( )


Serdar Barlas
5 ay önce - Pzr 23 Mar 2014, 00:20

19. Bölüm bitiyor, diziye ilgi yok galiba forumda. Hiç mesaj atılmamış.

Bomba patladı bu bölümde. Ata'nın Ayşen'in gerçek babası olduğunu Rezzan öğrendi. Rezzan,Savaş'ın babası ile evli iken Ata'ya aşık olmuş bir kadın. Savaş da bunun farkında ve hem annesinin Ata'ya olan aşkı hem de babasının ölümünden sorumlu tuttuğu Ata'dan intikam almak için her yolu deniyor.

Ata Bey de neymiş öyle. Bir tarafta hizmetçi --gerçek aşkı-- Asuman (Ayşen'in annesi) , bir taraftan işçisinin karısı Rezzan, diğer tarafta kendi karısı Üftade. Paylaşılmaz bir adam

Dizi, adını aldığı romanla hiç alakası yok. Gerçi bu uyarlama değil esinlenme. Ama karakter isimleri dışında romanla hiç alakası kalmadı. Ata, Ayşen, Yaşar, Üftade, Feride, Atıf karakterleri romanda var.

Romanla ilgili uyarlama 80'lerin sonlarında TRT'de dizi olarak yayınlanmıştı. Sema Yunak, Ayşen rolünde, Ahmet Mekin ise Ata Efendi rolündeydi.


cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET