Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bugünün Saraylısı [Dizi]


ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Mehmet!
4 yıl önce - Pzr 10 Ksm 2013, 01:10
Bugünün Saraylısı [Dizi]


Bugünün Saraylısı

Kökleri saraya dayanan Katiboğlu ailesi maddi anlamda zor günler geçirmektedir. Kuyumculuk mesleğini atalarından devralan "Saraylı Bey" lakaplı Ata Kâtiboğlu, ailenin iki asırdır ikamet ettiği yalıyı satışa çıkarmak durumunda kalır. Statülerini kaybetmek üzere olan karısı Üftade ve kızı Feride bu durumdan oldukça hoşnutsuzdur. Yalıya beklenmedik, sürpriz bir alıcı çıkar. Hayatında Kayseri'deki bağ evinden başka bir yer görmemiş olan genç, güzel ve milyoner Ayşen, "Bugünün Saraylısı" olarak yalıya yerleşir. Yalının bu şekilde el değiştirmesiyle herkes şoke olurken, Ayşen'le beraber herkesin de hayatı değişecektir.

Yönetmen: Kudret Sabancı

Oyuncular

Oyuncu (Karakter)


Selçuk Yöntem (Ata Kâtiboğlu)


Nazan Kesal (Üftade Kâtiboğlu)


Cansu Tosun (Ayşen Yılmaz)


Ali Ersan Duru (Fatih Soysal)


Metin Coşkun (Yaşar)


Serhat Teoman (Savaş Ataman)


Gülenay Kalkan (Rezzan)


Dilşad Çelebi (Neslihan)


Mehmet Mehmedov (Atıf)


Hikmet Karagöz ( )


Hamit Demir (Usta)


Derya Durmaz (Saliha)

Onur Tuna ( )
Gözde Çığacı ( )
Alihan Arıcı ( )
Tevfik Erman Kutlu ( )
Umay Anadolu Kabaoğlu ( )Serdar Barlas
4 yıl önce - Pzr 23 Mar 2014, 00:20

19. Bölüm bitiyor, diziye ilgi yok galiba forumda. Hiç mesaj atılmamış.

Bomba patladı bu bölümde. Ata'nın Ayşen'in gerçek babası olduğunu Rezzan öğrendi. Rezzan,Savaş'ın babası ile evli iken Ata'ya aşık olmuş bir kadın. Savaş da bunun farkında ve hem annesinin Ata'ya olan aşkı hem de babasının ölümünden sorumlu tuttuğu Ata'dan intikam almak için her yolu deniyor.

Ata Bey de neymiş öyle. Bir tarafta hizmetçi --gerçek aşkı-- Asuman (Ayşen'in annesi) , bir taraftan işçisinin karısı Rezzan, diğer tarafta kendi karısı Üftade. Paylaşılmaz bir adam

Dizi, adını aldığı romanla hiç alakası yok. Gerçi bu uyarlama değil esinlenme. Ama karakter isimleri dışında romanla hiç alakası kalmadı. Ata, Ayşen, Yaşar, Üftade, Feride, Atıf karakterleri romanda var.

Romanla ilgili uyarlama 80'lerin sonlarında TRT'de dizi olarak yayınlanmıştı. Sema Yunak, Ayşen rolünde, Ahmet Mekin ise Ata Efendi rolündeydi.


nedimussoy

3 yıl önce - Sal 14 Ekm 2014, 14:19

Bugünün Saraylısı dizisi ekranlara veda ediyor.

Yeterli reytingleri alamayan Bugünün Sarayalısı dizisi yayından kaldırıldı.

Serhat Teoman, Selçuk Yöntem, Cansu Tosun, Nazan Kesal ve Gözde Çığacı gibi ünlülerin rol aldığı, Atv ekranlarında ikinci sezonuyla ekrana gelen ve geçen cumartesi 36.bölümü yayınlanan dizi, final yapıyor.

İkinci sezonuyla büyük reyting kaybı yaşayan dizinin başrol oyuncusu Cansu Tosun, sosyal medya platformu Twitter’dan dizinin bittiğini, emeği geçen herkese teşekkür ettiğini yazdı.

Bu hafta final yapacak herhalde. Geçen sezon raitingleri iyi idi, yeni sezonda düştü.Misafir 16a

3 yıl önce - Pts 20 Ekm 2014, 15:28

O gereksiz Atıf karakterini ısrarla dizide tuttukları için, ben dahil çok kişi diziyi izlemeyi aniden bıraktı. Final bile yapamadı. Küt diye iptal oldu.

Yapılması gereken, Feride'nin düşük yaptığı bölümden itibaren yeniden çekip (sonraki bölümler yok mahiyetinde olsun), başka kanala geçmek olmalı.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET