Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
İstanbul MARMARAY ve Tüpgeçit
Sayfa: Önceki  1, 2, 3 ... 963, 964, 965 ... 1146, 1147, 1148  Sonraki
Ana Sayfa -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
emre yelkenci
9 ay önce - Cmt 02 Ksm 2013, 12:51

Kazlıçeşmeye yedikulenin sol tarafıdan giderken marmarayın üstüdeki köprüde yürüdüm ve yenikapıya doğru eski hattıın yenilendiğini önce tek sonra makasla iki kola ayrıldığıı gördüm orası manevra bakım parklama yada ne amaçla kullanılacak ilgisi olan varmı?

Mehmet Kasım
9 ay önce - Cmt 02 Ksm 2013, 13:36

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=670278823006983&set=a.111092635592274.9152.110650592303145&type=1&theater

nihat genç gezi esnasında "tayyip'in 2 ay vakti kaldı marmaray'ı açamayacak" demişti. hatırladınız mı?

niye 29 ekimde ısrar edildiğini anlamışsınızdır umarım.

ONUR MESELESİ BU. GURUR VE HAYSİYET MESELESİ. İZZET-İ NEFS MESELESİ

meric turkbikmaz

9 ay önce - Cmt 02 Ksm 2013, 14:00

Acaba İSPARK Marmaray'ın önünde duracak taksilerden de, uyduruk durak alanları oluşturup 1-2 lira alacak mı? Düpedüz soygun.

wedatben28

9 ay önce - Cmt 02 Ksm 2013, 14:12

http://www.sabah.com.tr/Cumartesi/Yazarlar/cintay/2013/11/02/marmaray-dedikleri-kadar-var-mi

Cumhuriyet'i taçlandıran, gurur veren bir iş...
Kazlıçeşme'den Tepe Nautilus'a sinemaya gelinebilir; hem de mahalle salonuna zor yetişilecek sürede!
Bazı vatandaşlar bozulmuş, manzara yok diye.
Üsküdar'dan Sirkeci'ye 4 dakikada gitmek daha fantastik doğrusu.
Bir müze istasyon olmuş. Çok büyük, ferah ve ihtişamlı..
New York'taki meşhur Grand Central Station'ı düşürüyor akla.
Hayal eden, tasarlayan, uygulayan, ortaya çıkaran herkese helal olsun.

Marmaray'dan mı korkacaksınız?
Hani sizin farklı tatlara, taze heyecanlara merakınız?
Değerli zaman yönetiminiz?
Nerde kaldı sizin yenilikçiliğiniz?

sabah / nur çintay

Ertan Akyüz
9 ay önce - Cmt 02 Ksm 2013, 15:42

Alıntı:
Aksaray - yenikapı bağlantısı neden halen açılmıyor?

Arkadaşlar son kez yazıyorum bir daha yazmayacam bu soruya cevap, Yenikapı bağlatısının yapılabilmesi için İstasyonu yapılması lazım, İstasyonun yapılabilmesi için M2 nin -2 deki istasyonun bitmesi lazım M2 nin istasyonu bitince üstüne M1 in istasyonu inşaa edilecek ve en son gördüğüm kadarıyla o bölümde daha çok iş var M2 için en az 5 ay, M1 için ise en az daha 1,5 yıllık iş var.
Alıntı:
menekşe iptal. haritada yer almaması lazım

Menekşe İstasyonun ise neden iptal edildiğini anlamış değilim, Basınköy e hitap eden tek istasyon, Bu istasyonun iptal edilmesiyle basınköy kaderine terk edilecek E-5 e muhtaç kalacak.
Alıntı:
bende kanarya ve soğuksu iptal,ikisinin ortasına yeni istasyon diye okumuştum
Bence Soğuksu istasyonun iptal edilmesinin sebebi tamamen oranın isminden dolayı Soğuksu istasyonu Cumhuriyet Mahallesine hitap ettiği için tayyipin zoruna gitmiş olmalı.
Diyelimki gerekçe düzlük olsun ama o da sağlam bir gerekçe değil, Avrupanın bir çok yerinde Kavisli modern istasyonlar mevcuttur ve çok ilgi çekerler.

murbin33
9 ay önce - Cmt 02 Ksm 2013, 15:47

Bence Soğuksu istasyonun iptal edilmesinin sebebi tamamen oranın isminden dolayı Soğuksu istasyonu Cumhuriyet Mahallesine hitap ettiği için tayyipin zoruna gitmiş olmalı.
Diyelimki gerekçe düzlük olsun ama o da sağlam bir gerekçe değil, Avrupanın bir çok yerinde Kavisli modern istasyonlar mevcuttur ve çok ilgi çekerler.

amma atmısın be arkadas...ne alaka basınıza tas dusse tayyıp zannedıyorsunuzççsoguksuda tabı ıstasyon olmaz kçcekmece soguksu bırbırıne cok yakın artı basınkoy nere menekse nere kac defa kullandın o ıstasyonu az ılerısınde florya var zaten

Ertan Akyüz
9 ay önce - Cmt 02 Ksm 2013, 15:55

Alıntı:
amma atmısın be arkadas...ne alaka basınıza tas dusse tayyıp zannedıyorsunuzççsoguksuda tabı ıstasyon olmaz kçcekmece soguksu bırbırıne cok yakın artı basınkoy nere menekse nere kac defa kullandın o ıstasyonu az ılerısınde florya var zaten

Sen oralarda yürümediğin için uydu haritasından hemen sallayıp tutman normal tabi!
Bi kere yürüyerek gitsene bakalım basınköy den Florya istasyonuna ezilme tehlikesi geçiriyon mu geçirmiyon mu?
Ayrıca Küçükçekmece senin dediğin kadar yakın değil Soğuksu istasyonu baz alıp yürü bakalım kaç dakka sürecek!

alim80
9 ay önce - Cmt 02 Ksm 2013, 16:04

Marmaray türbeye dönmüş durumda

5 dk önce çektiğim gelin ve damadın marmaray balayını hatıra fotosu

Cem D18
9 ay önce - Cmt 02 Ksm 2013, 16:15

Alıntı:
Cem bey araba kullanirsam nefen farketmiyor anlayamadim
Ornegin ben soyak goztepede oturuyorum
Unalan arabayla 3dk
Park ediyor zburnundaki isyerime toplam
30/40 dakikada ulasacagim
Henuz yurtdisinda oldugumdan
Hatti kullanamadim ama ptesi gunu
Tahminim bu zaman araliginda
Daha once metro kadikoy ido ile bakirkoy
Sonra otobusle zeytinburnu en kisa sure
60/90dakika
Arabayla gidis 2saat
Nasil astari pahali oluyor
Zamandan daha degerli bisi varmi
Vede ithal ettigimiz petrolu beyhude gunde 4 saat
Yakip bu ulkenin ekonomisine zararmi verelim

Saygilar

Burada hem fikirim lakin ne olursa olsun aracından inmeyenler var

Bu söylenilen mesafede araçla git gel zaman artı yakıt kaybı yüksek olur.
Bir çok istasyona otoparkı zorunlu hale getirseler

yıldırım

9 ay önce - Cmt 02 Ksm 2013, 16:26

Amacım karalamak değil ama şu anda Marmaray Üsküdar istasyonundayım ve sinyalizasyon sistemindeki arıza nedeniyle trenler burada kilitlendi kaldı. Hiçbir şey işlemiyor. Cepten resim yükleyemedim. İlerleyen saatlerde yollayacağım.

Bu tür aksaklıkların varolması gözardı edilemez. Düzgün işlemeyen bir sistemden fayda sağlanamaz. Bence bu haliyle açılması kesinlikle doğru değil.

En son yıldırım tarafından Cmt 02 Ksm 2013, 17:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM