Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
ASKİ'den Dev Su Deposu


ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Atilla DÜNDAR
12 yıl önce - Prş 14 Eyl 2006, 10:46
ASKİ'den Dev Su Deposu


ASKİ Genel Müdürlüğü'nce, İvedik Su Arıtma Tesislerine 60 bin metreküplük ek su deposu yapıldı. Ankara'nın içme suyu ihtiyacını karşılayan ASKİ, İvedik Arıtma Tesislerinde mevcut 60 bin metreküplük su deposuna ilaveten yaptığı bu ek depo ile su depolama kapasitesi 120 bin metreküpe çıkarıldı.

ASKİ tarafından yapılan açıklamalarda barajlardan gelen ham suyun tesislerde belirli aşamalardan geçirildikten sonra arıtılarak bu depolarda biriktirildiğinii şehir içme suyuna takviye gerektiği zamanlarda bu suyun şehir içme suyu şebekelerine verildiği belirtildi.

Kaynak : Ankara Büyükşehir Belediyesi Yayın OrganıYapılan bu ek depo her şeyin normal seyrettiği dönemlerde Ankara için çok büyük rahatlık olacaktır. Ancak, daha belediye tarafından Ağustos ayı başında yapılan su sıkıntısı kapıda açıklamalarıyla gündeme getirilen barajlardaki su seviyelerinin çok düşük olması iki katına çıkartılan bu depolara dolacak suyun nereden geleceğini ve yaşanması muhtemel su sıkıntısına ne gibi bir önlem alınacağı halen açıklanmamıştır. Bir yandan su seviyesinin azlığından bahsederken, diğer yandan Ankara'nın her bir köşesindeki yeniden yapılandırma çalışmaları sırasında yapılan kazılar nedeniyle patlayan içme suyu borularından akan ve anında müdahale edilememesi nedeniylede boşa giden suları gördükçe vatandaşın da aklı bayağı karışmaktadır.

Hem suyun azlığından bahsetmek, hem su deposunun kapasitesini iki katına çıkartmak, hem temiz su hatlarını patlatıp suyun boşa gitmesine neden olmak. Sonra da abonelerin su faturalarına atık su bedeli altında ilavelerde bulunmak. Gerçekten çok düşündürücü değil mi?


cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet