Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Volkan__34
4 yıl önce - Cum 11 Ekm 2013, 20:56

Eski isimler geri verilebilir.Bunda bir sakınca görmüyorum.Ama Xeceriye diye bir şeyi kimse okuyamaz.Resmi dil Türkçe ise bu hangi harfe karşılık geliyorsa o şekilde yazılmalı.Heceriyeyse Heceriye olmalı.W,Q,X gibi harflere gerek yok.Okunmasını imkansız hale getiriyor ve bence ikinci dile zemin hazırlıyor.

Hakan_ank89
4 yıl önce - Cum 11 Ekm 2013, 21:04

İsim değişince ne oldu diye sormak lazım köy halkına? Televizyonda görüntüleri izlerken şaşırdım, sanki köye bir yatırım yapıldı ya da hizmet geldi. Toplanmışlar tabelayı değiştiriyorlar, şimdilik köyümüzün eski adını Türkçe olarak yazdık. Aslında Kürtçe olarak orijinalini yazsak daha iyi olurdu dedi bir tanesi.

Bunlarla uğraşılacağına o köye girdi sağlayacak bir çaba içerisinde bulunulsa köy halkı faydalanırdı, tabelaya X harfi girince akşam daha mı rahat uyudular, tüm sorunlar çözüldü mü çok merak ediyorum.

veysel_d
4 yıl önce - Cum 11 Ekm 2013, 21:14

Alıntı:
Toplanmışlar tabelayı değiştiriyorlar, şimdilik köyümüzün eski adını Türkçe olarak yazdık. Aslında Kürtçe olarak orijinalini yazsak daha iyi olurdu dedi bir tanesi.

"hacer" ismi arabca degilmi? hacer, "-iye" ise arapca ekleme degilmi?

adamlar arab alfabesini latin alfabesine cevirmisler, kendi telaffuzuna göre yazmislar. "new york" sehrini "nu york" olarak yazarsam türkce isimmi oluyor simdi? veya "nu yorx"

huseyin suat
4 yıl önce - Cmt 12 Ekm 2013, 11:29

ne oldu basiniz gögemi erdi köylerinizin eski ismi verildide bunlar bos seyler daha faydali islerle ugrasalim

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET