Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
serkancirak
12 yıl önce - Çrş 23 Ağu 2006, 19:52
[ANK » D1.06] Esenboğa Yolu Yetişmiyor [ULAŞIM]


“Ankara Şehiriçi Ulaşımı” ile ilgili olarak,
çeşitli altbaşlıkların gruplandırılarak listelendiği
yandaki indeksten faydalanabilirsiniz:
ANKARA KENTİÇİ ULAŞIM İNDEKSİ

ESENBOĞA YOLU YETİŞMİYOR

 - ADI TARTIŞILAN ESENBOĞA PROTOKOL YOLU 30 AĞUSTOSA YETİŞMİYOR
   -ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YETKİLİLERİ, YOLUN BÜYÜK
   BİR BÖLÜMÜNÜN TAMAMLANDIĞINI, ANCAK YOLUN BÜTÜNÜYLE
   AÇILIŞININ 30 AĞUSTOSTA GERÇEKLEŞTİRİLEMEYECEĞİNİ
   BİLDİRDİ.

  - GÖKÇEK, ''AÇILIŞ 22 EYLÜL'DE''
   
  Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından adı Recep Tayip Erdoğan Bulvarı olarak belirlenen ve birçok eleştiriye neden olan ve düzenleme çalışmaları süren Esenboğa Protokol Yolu'nun açıklandığı gibi 30 Ağustosta gerçekleştirilemeyeceğini bildirdi.
   14.5 kilometre uzunluğundaki tartışmalı  yolun yapımında 2 bin personel ve 500 iş makinesi, 24 saat vardiyalı olarak çalışıyor.
   Protokol yolunun, yalnızca Ankara'nın değil, Türkiye'nin prestiji olduğunu vurgulayan yetkililer, bu nedenle yolun yapımına başlanması için özel bir yasa çıkarıldığını anımsattı.
   Düzenleme çalışmaları öncesinde gidiş-geliş 4 şerit olan yolun, çalışmaların tamamlanmasının ardından 8 şeride çıkacağını anlatan yetkililer, yol güzergahında 3 köprülü kavşak, 3 derin kavşak, 4 yaya üst geçidi ve 1 adet araç köprüsü yapıldığını kaydetti.
   
   Yetkililer, yolda ayrıca konulan yeşil ışıklarla gece saatlerinde ağaçlar ve diğer bitkilerin aydınlatılacağını belirtti.
   Yolun tamamlanmasının ardından trafiğin rahatlayacağını kaydeden yetkililer, havalimanına daha kısa sürede ulaşılabileceğini anlattılar.
   Yolun bütünüyle trafiğe açılışının önceden açıklandığı gibi 30 Ağustosta gerçekleştirilemeyeceğini ifade eden yetkililer, bu nedenle açılışın ertelendiğini bildirdi.

--AÇILIŞ 22 EYLÜL’DE

  Bu arada Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Büyükşehir Belediyesi tarafından 'Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı' adı verilen Esenboğa Havaalanı yolunun, Başbakan Erdoğan tarafından 22 Eylül Cuma günü açılacağını söyledi.

www.ankaradayim.com


artık havaalanına gıderken bır ankaralı olarak guzel goruntuler gormek,yoldada sıkıntı cekmeden rahatlıla havaalanına gıtmek ıstıyorum


Erdal
12 yıl önce - Çrş 23 Ağu 2006, 21:22

ilk fiyasko, sirada Eskisehir Yolu fiyaskosu var.Acaba Melih Gökçek bu durumda TAV dan aldığı hibe otobüsü iade edecekmi.?

serkancirak
12 yıl önce - Çrş 30 Ağu 2006, 19:27
ANK-ESENBOĞA YOLU TAMAMEN AÇILDI


ESENBOĞA YOLU TAMAMEN AÇILDI

   -ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI GÖKÇEK, ESENBOĞA
   YOLUNUN TAMAMLANARAK TRAFİĞE AÇILDIĞINI BİLDİRDİ
   
   Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, protokol yolu olarak bilinen 15 kilometrelik Esenboğa Havalimanı Yolunun tamamlanarak trafiğe açıldığını bildirdi.
   Gökçek, yaptığı yazılı açıklamada, Ankara Çevre Yolu Köprüsü ve Esenboğa Havalimanı girişi arasındaki yol genişletme çalışmalarının tamamlandığını, yol üzerinde yapılan alt geçit, köprü ve kavşakların hizmet vermeye başladığını kaydetti.
   Yol çalışmalarının 3 ay gibi kısa sürede tamamlanarak araç trafiğine
açıldığını belirten Gökçek, 15 kilometrelik Esenboğa yolunu 4 şeritten 8 şeride çıkardıklarını ifade etti.
   Gökçek, çalışmaların çevre düzeni ve bazı rötuşlar dışında tamamlandığını, proje kapsamında yan bağlantı yolları ve peyzaj çalışmalarının ise en kısa sürede tamamlanacağını kaydetti.
   Esenboğa yolu üzerindeki Çubuk, Çankırı bağlantıları ile Pursaklar,
Karacaören, Saray ve yeni yerleşim alanlarına olan girişlerin modern ve güvenli hale geldiğini belirten Gökçek, yol kenarlarında yaya kaldırımları, otobüsler için de modern duraklar oluşturulacağını bildirdi.
   Yola sağlı sollu yeşil bantlar yapılacağını, yol boyunca ağaçlar
dikeleceğini kaydeden Gökçek, yeni aydınlatma direkleriyle aydınlatılacak yolun arka kısmında kalan yerlerin de yeşil ışıkla aydınlatılacağını bildirdi.

   www.ankaradayim.comErdal
12 yıl önce - Cmt 09 Eyl 2006, 22:29
Ankara'da kaza 1 ölü 4 yaralı


Ankara'da kaza 1 ölü 4 yaralı

 

İsmi Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı olarak değiştirilen ve yol yapım çalışmalarının devam ettiği protokol yolu üzerinde iki araç, inşaat halinde olan 10 metre yüksekliğindeki üst geçitten yarım saat arayla yere çakıldı. Gece saat 02.00 sıralarında Esenboğa'dan Ankara istikametine giden Ali Türkoğlu idaresindeki 06 AT 3194 plakalı kamyonet, içindeki 3 yolcusuyla birlikte karanlık olan yolda ilerlerken yapım aşamasında olan ve herhangi bir işaretlemenin olmadığı üstgeçitten aşağı düştü.

Yere çakılan kamyonet ters dönerken sürücü Ali Türkoğlu olay yerinde hayatını kaybetti. Kamyonette bulunan diğer yolcular Haydar Çolak, Çağrı Çolak ve Bekir Güler ise yaralandı. Yaralılara ilk müdahale kazayı gören belediye ekipleri tarafından yapıldı. Daha sonra olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaralıları hastaneye götürdü. Kazanın ardından üst geçitte önlem alınmaması ikinci bir kazaya davetiye çıkardı. İlk kazadan yaklaşık yarım saat sonra Serhat Kaya idaresindeki 06 K 0206 plakalı otomobil aynı noktadan yere çakıldı. Otomobil diğer kamyonetin yanına düşerken sürücü Serhat Kaya, kazayı şans eseri hafif sıyrıklarla atlattı. Yolun çok karanlık olduğunu ve herhangi bir işaretlemenin olmadığını belirten sürücü Serhat Kaya, "Havaalanından şehir merkezi istikametine doğru düz yolda devam ediyordum. Ne olduğunu anlamadım. Birden otomobilimle birlikte alt geçide uçtuk" dedi.

kaynak


----------------------------------------------------------------

Bende RTE Bulvarı açıldıktan sonra yolu kullananlardanım.Yol üzerinde aydınlatma, trafik işareti, yol çizgisi gibi şeyleri görebilen şimdiye kadar olmadı.Yol sadece üzeri tehlikelerle dolu asfaltdan ibaret ve bir süre daha tehlike saçmaya devam edecek.. Özellikle gece yolculuk yapanlar iki kere dikkatli olmalı...


Erdal
12 yıl önce - Cmt 09 Eyl 2006, 22:43

Üstteki Mesaji yazdıktan sonra  birde gördüm ki;

 ’Tamam’ yolda 2 kaza

Ankara’nın en yoğun yollarından biri olan Esenboğa yolunda, ışıkların ve bariyerlerin olmadığı üst geçitte, önceki gece üst üste iki kaza meydana geldi.


 


 


10 metre yükseklikteki köprüden aşağıya, art arda iki otomobil uçtu. Bir kişi öldü, ikisi ağır, dört kişi ise yaralandı. Kazanın meydana geldiği yol için Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek "Tamam" demiş ve trafiğe açılmıştı.

ON gün önce Ankara-Adana karayolunda büyük bir ihmal sonucu üç ailenin yok olmasına neden olan "ölüm çukuru"nun bir benzeri, yapımı tamamlanmadan ve işaretlemeler yapılmadan trafiğe açılan  Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı'nda ortaya çıktı. Ankara'nın en yoğun yollarından biri olan Esenboğa ile kent arasındaki karayolunda, bariyerlerin olmadığı üst geçitte, önceki gece üst üste iki kaza meydana geldi. 10 metre yükseklikteki köprüden aşağıya, art arda iki otomobil uçtu. Bir kişi hayatını kaybederken, ikisi ağır, dört kişi ise yaralandı.

KARANLIKTA UÇTULAR

İlk kaza, gece saat 02.00 sıralarında Pursaklar İlçesi’ne bağlı Recep Tayip Erdoğan Bulvarı üzerinde meydana geldi. Havaalanı yolundan kent merkezine giden Ali Türkoğlu, kamyonetiyle karanlık olan yolda herhangi bir işaret olmaması nedeniyle, yapımı devam eden alt geçitten 10 metre aşağıya düştü. Kaza sonrası kamyonetin içinde bulunan 41 yaşındaki Ali Türkoğlu hayatını kaybederken, araçta bulunan 40 yaşındaki Haydar Çolak, 15 yaşındaki Çağrı Çolak ve 57 yaşındaki Bekir Güler yaralandı. Yaralılara ilk müdahaleyi kazayı gören belediye çalışanları yaptı. Daha sonra gelen ambulanslarla yaralılar hastanelere kaldırıldı.

Yaralıların ambulansla gönderilmesinden kısa süre sonra ikinci kaza meydana geldi ve Serhat Kaya, otomobiliyle aynı şekilde yere çakıldı. Kazada otomobilin sürücüsü şans eseri hurda yığınına dönmüş otomobilin içinden hafif yaralı olarak kurtarıldı. Yolun çok karanlık olduğunu ve önlem alınmadığını belirten Serhat Kaya, "Havaalanından kent merkezi istikametine doğru düz yolda devam ediyordum. Ne olduğunu anlamadım, birden otomobilimle birlikte alt geçide uçtuk" dedi. Kazalarla ilgili soruşturma başlatıldı.

GÖKÇEK ONAY VERMİŞTİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bir hafta önce yaptığı açıklamada, Ankara Çevre Yolu Köprüsü ve Esenboğa Havalimanı girişi arasındaki yol genişletme çalışmalarının tamamlandığını, yol üzerinde yapılan alt geçit, köprü ve kavşakların hizmet vermeye başladığını söylemişti. Trafiğe açılan Tayyip Erdoğan Bulvarı’nın resmi açılışı önümüzdeki günlerde Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilecek.

Belediye yetkilileri kazaların dikkatsizlikten kaynaklandığını savunurken, görgü tanıkları kaza olan bölgede yeterli işaretlemeler olmadığını ve bariyer konulmadığını söylediler.

kaynak

--------------------------------------------

Sayın Başkan'a geceleri RAHAT uykular diliyorum....


Tuna Yersu
12 yıl önce - Cmt 09 Eyl 2006, 23:26

Kazalar olmus, insanlar olmus..kimin umurunda! Japonya' da 1996 buyuk Kobe depreminden sonra sehre su saglayamayan belediye baskani gorevini yerine getiremedigi icin uzuntusunden intihar etmisti..Insan hayati herseyden degeri, herseyin uzerinde..Sorumluluk sahibi, ciddi ve insan hayatina deger veren yonetimlerimiz olmasini dilerim..cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet