Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
emre.ertem
14 yıl önce - Pzr 03 Eyl 2006, 14:06
[İST-A1.130] - Son Yağmurlar Sırasında, Bir İETT Otobüsünün İçinden İlginç Bir Görüntü

Bu resmi kendim çekmedim, bir forum sitesinde rastladım. Ayrıca yeni alınan otobüslerin bir çoğunun garajlarda tutulduğu ve eski otobüslerin servise çıkarıldığı da yazılmıştı. Ne kadar doğru bilmiyorum. Aramızda bu konuda bilgi verebilecek olanlar bulunuyor. Onlar bu konuda bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim.

Bu mesajdaki bilgiler yanlış diyerek eksi puan veren kişiye soruyorum:

Ne bilgisi vermişim ki nesi yanlış olsun. Varmı böyle bir şey diye soruyoruz. Biri de çıkıp derseki resimdeki durum olmaz çünkü otobüslerimiz sürekli bakım görüyor. O zaman bende diğer forumdaki yere yazarım böyle böyleymiş diye. Neye yanlış dedin de eksi verdin çok merak ediyorum.

Eray Falay
14 yıl önce - Pzr 03 Eyl 2006, 23:43

gerçekten komedi ya eski manlarda böyle yapılıdığını biliyordum ama ıkarusalrada mı geldi sıra yani bu araç yağmur suyunu bile artık içeri alıyorsa bu arçların daha hizmet etmesi için bir sebep yok demeki bu araçlar zaten dökülüyor daha 15 yaşında olmasına rağmen.

enes

14 yıl önce - Pts 04 Eyl 2006, 00:02

Asparagas bir haber olabilir, ya da şemsiyeyi tutan paranoyak bir vatandaş da olabilir.
Sonuçta fotoğrafta şemsiyeli kişinin yüzü görünmüyor, İETT'yi karalamak için bir düzen olabilir. Fotoğrafı çeken kişi de büyük ihtimalle haber amaçlı durumun ilginçliği için çekmiştir.

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Pts 04 Eyl 2006, 05:44

Şemsiyeyi tutan, fotoğrafı çekenin arkadaşı olabilir ve önceden danışıklı dövüş yapılarak bir kurgu hazırlamış olabilirler.  

Sırtına denk düşen camdaki muhtemel bir açıklık ya da tavandaki bir sızıntıdan dolayı, başka alternatifi kalmadığı için mecburen ve hakikaten şemsiyesini açmış olan bir vatandaş da olabilir.  

Etrafını takmayan bir genç olabilir (el yapısı ve üzerindeki kot pantolon, 20'lerde bir erkek olduğunu çağrıştırıyor). Dışarıda oldukça ıslanan şemsiyesini kapattığı anda suların üzerine akmasından çekindiği için ve de gideceği mesafe kısa olduğu için, şemsiyesini kapatmaya gerek görmemiş olabilir. Yanındaki genç kız da, müstehzi bir gülüş eşliğinde zemine bakıyor.    

Akın KURTOĞLU

ufuks_ufuks

14 yıl önce - Pts 04 Eyl 2006, 07:22

Ne ilginçtir ki şemsiye ıslak  değil bence bu komedi sitelerine gönderilmek için veya iett yi kötülemek için çekilmiş bir fotoğraf ben burda sadece kendi hallerine güldüm doğrusu

ümit 806

14 yıl önce - Pts 04 Eyl 2006, 08:42

Adam şemsiye yerine tavandaki damlaları çekseymiş ya da ikisini bir alsaymış daha iyi olurmuş.

Resim yalan ya da gerçek, değerlendiremiyorum fakat şemsiye de kuru gözüküyor. Ben tavanından su damlayan, hattâ floresanlarının içi su dolu Ikarus'lara çok rastladım.

metinyazari
14 yıl önce - Pts 04 Eyl 2006, 09:35

1994 yılında, (Mehmet Ali Ilıcak, Nazlı Ilıcak) ismi geçenlerin sahip ve kurucuları oldukları Akşam gazetesinin de bu şekilde ancak mizansen, palavra bir haberine şahit olmuştum. Habere göre, Rize Belediyesi'nin otobüsleri bakımsızdı ve üstleri delikti ve halk şemsiye ile yolculuk yapıyordu. O dönemlerde Rize'de yaşayan biri olarak bana göre bu haber mizansen olmasının ötesinde 1. sınıf iftira idi.

Aynı mizansen şimdi neden olmasın. Ha birileri belediyenin siyasi kimliği nedeniyle haberin mizansen ya da gerçek olmasıyla ilgili lehte veya aleyhte bir tavır içinde olabilirler. Bununla da ben ilgilenmem zaten.

kutlay34
14 yıl önce - Pts 04 Eyl 2006, 10:21

Arkadaş bence çok ama çok gereksiz bir başlık açmış... Fotoğraf fotomontajda olabilir... Kaynağı da belli değil fotoğrafın... Asparagas bir haberde olabilir... Ben bu başlığın kilitlenmesini istiyorum...

Burç

14 yıl önce - Pts 04 Eyl 2006, 10:27

şemsiye bozulmuş olabilir..
başlığın amacını anlayamayanlar çoğunlukta olduğu için kilitleyip,
daha önemli ulaşım sorunlarına konsantre olalım derim..

ANA SAYFA -> ULAŞIM