Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
SABRİ BİLGİN
11 yıl önce - Cum 01 Eyl 2006, 16:42

Alıntı:
Bursa'yı mağdur etmeyeceklerini beyan etmiş.

Mağdur etmemekten kastı Bursa'dan alınan Kambiyo Müdürlüğü'nün yerine Bursa'ya Eximbank'ın bir şubesini açmaktan ibaret.Ayrıca bürokratlarından Kambiyo Müdürlüğü'nün kapatılma gerekçesini istediğine de inanmıyorum,çünkü kapatılmadan önce haberi olduğu inancındayım.Ne yani bir Bakan,kendi alanı ile ilgili bir faaliyeti yapıldıktan sonra mı öğreniyor! Sanıyorum dün Bursalı gazeteciler onu biraz sıkıştırınca böyle cevap vermeyi uygun bulmuş.Ben görüntülerde yüzündeki mahçubiyeti belki de suçluluğu demeliyim okudum.

Kamil Büke
11 yıl önce - Cum 01 Eyl 2006, 16:59

Bir önceki mesajımda yeralan bugünkü Bursa Hakimiyet'teki haberin tamamı okunduğunda Sn.Bakanın aslında çok zorda olduğu anlaşılıyor. Burada iki ayrı konu var. Bursa'daki Kambiyo Müdürlüğünün kapatılması ve İzmir'in Uludağ İhracatcılar Birliğinden ayrı birlik kurma talebi. Kurallara göre İzmir bu gerekliliği yerine getirmiş. Korkarım 2 tane gol yiyeceğiz sonuçta......

http://www.bursahakimiyet.com.tr/in.php?is=haber& ...mp;im=7159

Alıntı:
"Otomotiv yan sanayi, Ege'de, oldukça gelişmiş bir görünüme sahip. İhracatçı birliğinin kurulabilmesi için '1 milyon doların üzerinde ihracat rakamına ulaşan 50 firma' koşulunu yerine getirmiş durumdalar. Bursa'dan önce İzmir'deydim. İzmirli sanayiciler, benden müjdeli haber beklediler. Ancak ben onlara bekledikleri müjdeyi vermedim. Belli ihracat limitini aşan her ilden gelebilecek 'birlik' talebini teknik açıdan karşılama olanağımız yok.

En son Kamil Büke tarafından Cum 01 Eyl 2006, 19:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Batur

11 yıl önce - Cum 01 Eyl 2006, 17:18

Alıntı:
Korkarım 2 tane gol yiyeceğiz sonuçta......

O zaman durumun 1-1 olması gerekir , çünkü Kambiyo Müdürlüğü’nün Bursa’da kalması için gerekenler fazlasıyla mevcut (Türkiye ihracat ikincisi)   .

Emre Alkor
11 yıl önce - Cmt 02 Eyl 2006, 14:48

Alıntı:
"Otomotiv yan sanayi, Ege'de, oldukça gelişmiş bir görünüme sahip. İhracatçı birliğinin kurulabilmesi için '1 milyon doların üzerinde ihracat rakamına ulaşan 50 firma' koşulunu yerine getirmiş durumdalar.

Yazısına karşılık neden bölünmenin gerçekleşmediğine uib kaynaklı şu açıklama biraz daha yararlı olur

Alıntı:
Bakan’ın bahsettiği şart, son iki yıl içinde 1 milyon dolarlık ihracat yapan 50 firma şartıydı. Kağıt üzerinde bu 54 firma gözüküyor ama benim UİB Genel Sekreteri İbrahim Okur'dan aldığım bilgi, makina aksamları ihracatının da bazı firmalarca otomotiv olarak gösterilmesi. Rakamlar tam ortaya dökülse aslında bu şart bile yerine gelmiyormuş.

doğrusunu yanlışın bilemeyiz söylenene göre böyle bi durum varmış.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet