Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Selahattin
11 yıl önce - Pts 07 Ağu 2006, 18:23
Ankara Hasanoğlan'da Yangın [GÜNCEL]Bizzat İçinde idim

Ankara'da Yangın!!

Yukardaki linkte de ayrıntıları görmüşsünüzdür.

Söndürme işine bende bizzat katıldım.Belediye'den yapılan anons ile arabaya atladığımız gibi küreklerle yangın yerine vardık.

Hızla yardıma koştuk.Elimizden geldiği kadar yardımda bulundum.

Alıntı:
Çevre ve Orman Bakanlığına ait 1 helikopter, 2 yangın söndürme uçağı, 10 arazöz, 1 dozer, 2 greyder, 50 yangın işçisi, Hasanoğlan ve Ankara itfaiyeleri ile askerler ve vatandaşların desteğiyle söndürülmeye çalışılıyor.

Bazı anlar olduki insan gücü bile yetmedi.Rüzgarın bazen yön değiştirmesi ile kontrol altına almak zor oldu.

Fotoğraflar az sonra yükleyeceğim.Şu an hala az bir bölgede dumanlar çıkıyor.Belediyeden bir arkadaştan aldığım bilgiye göre yangın büyük oranda söndürülmüş.

Kimseye Orman Yangını yaşatmasın.Hele bizim gibi İç Anadolu Bölgesinde böyle özverilerle kurulmak istenilen Ormanlara.Yanan yer Ağaçlandırma Sahası idi.

En son Selahattin tarafından Pts 07 Ağu 2006, 19:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

serhan erel

11 yıl önce - Pts 07 Ağu 2006, 18:34

60 ha bir alan söz konusu ve gerçekten büyük bir alan. Ankara'yı bilenler için Altınpark büyüklüğünde bir alan yanmış maalesef...eğer haber linkinde verildiği gibi orman işçilerinin yemek yapmak için orman içerisinde ateş yakmaları gibi bir akılsızlık söz konusu ise daha da üzüntü verici.    ormanlarımız can damarlarımız ve ufak bir orman yangınında bile içimiz cız ediyor...LÜTFEN BİRAZ DAHA DİKKATLİ OLALIM...seyir halinde ya da çevremizde bir orman yangını belirtisi varsa hemen 177 - YANGIN İHBAR HATTI'nı arayalım...

Selahattin
Selahattin
11 yıl önce - Pts 07 Ağu 2006, 19:26

Asıl ormanlık olan bölge.

(+)

(+)

(+)

Uydudan elimden geldiği kadar bölgeyi göstermek isterim.

(+)

Yanan yerler yeni dikim sahalarının olduğu taraf.Tam bilgi alamadım ama inşallah asıl ormanlık tarafta da yangın sıçramamıştır.

onurterzi
11 yıl önce - Sal 08 Ağu 2006, 16:29
..

Şükür ki ormanlık alana ulaşmadan yangın söndü.

Selahattin
11 yıl önce - Prş 10 Ağu 2006, 20:28

Konu ile ilgili Hürriyet Ankara ekinde çıkan haber.

(+)

selda.z
11 yıl önce - Prş 31 Ağu 2006, 23:05
hepimize geçmiş olsun...

yangının olduğu gün Hasanoğlandaydım ve yanan ağaçlar için çok üzüldüm
yazık oldu senelerin emeğine.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet