Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
Kutlu Singil

14 yıl önce - Pts 05 Hzr 2006, 17:48

ben yedim o cezayi...

ustelik gece gec saatlerde oralarda kimseciklerde olmuyor... 33 milyonu pasa pasa geciriyorlar plakaya...

ustelik gordugum kadariyla pek bir faydada saglamis degil...

dahasi, istanbul'un geri kalanindaki cildirtici trafigi cozmeden marifetmis gibi koprulere saldirmakta cok anlamsiz..

yasar22
14 yıl önce - Prş 29 Hzr 2006, 16:55

Dün akşam Avrupa yakasına bir arkadaşımla geçmiştim.İkitelli'den gelirken Çekmeköy'de oturan arkadaşımı bırakmak için 2. köprü yolundan devam ettim.Okmeydanı sapağını geçince tahminen Seyrantepe polis lojmanları hizasında trafik durma noktasına geldi.Sarıyer sapağına kadar ağır aksak şekilde -ki yoğun bir kamyon, TIR, otobüs mevcudiyeti vardı- gelebildim.Bu arada belirteyimki saat 00:15 yani geceyarısını çeyrek geçiyordu.Aslında 1. köprüyü kullancaktım ama merak ettiğimden Sabancı kulelerinin arkasından 2. köprünün girişindeki Etiler katılımı yoluyla girişe geldim.Bilmeyenlere bu girişle direk OGS geçişine geliyorsunuz.Köprü üstünde muazzam bir kalabalık vardı.Trafiğin başladığı noktadan köprü girişine kadar tahminen 5 km. yol sıkışmış bir haldeydi.Ne OGS nede KGS taşımak 2. köprüde özellikle ağır taşıtların yasağının bittiği saat 22:00 den sonra fayda etmiyor.Sanırım yarım saatte bu arayı geçip köprüye ulaşamazsınız.Gece belli saatten sonra 2. köprüyü kullanmayı planlayan arkadaşların bunu muhakkak dikkate almaları kendi faydalarına.

bulent222
14 yıl önce - Prş 29 Hzr 2006, 17:29

Uygulama ilk başladığında en azından hafta sonlarında 1. köprü rahatlamıştı, ama artık bir farkı kalmadı. Herkes OGS veya KGS aldı, aynı trafik 7 gün devam ediyor.

yasar22
14 yıl önce - Cum 30 Hzr 2006, 00:52

2. Köprüde sıkışıklığın giderilmesi için öncelikle nakit gişe sayısı arttırılmalı.2. köprüyü kullanan ağır vasıtalar şu an için OGS kullanamıyorlar.Sadece otobüsler OGS den yararlanabiliyor.Kamyonlar vede TIR lara hala inatla OGS satılmıyor.Ayrıca yasak uygulamasının saatleride sorun yaratıyor diye düşünüyorum.Eskiden yasak akşam 21:00 e kadardı.Sonradan 22:00 ye çıkarıldıki lojistik alanında çalışan biri olarak bu yasaktan bayağı etkileniyoruz.Ağır vasıta araçlarına KGS satılıyor fakat buda tahminen kredi kartına bağlandığı için talep görmüyor.Kamyonların büyük çoğunluğunun bireysel kişilere ait olduğunu vede devamlı olarak İstanbul'a gelmediklerini düşünürsek KGS kartlarının yol üstündeki büyük benzin istasyonları vb. gibi yerlerde satılması belki biraz talep yaratır.Yasak saatlerinin çok iyi planlanmamasına birde sayısı az olan nakit gişelerini ekleyince gece 2. köprüde yığılma bir türlü önlenemiyor.Anlamadığım karayolları yetkilileri buradaki sıkışıklığı görmüyormu.Köprüden geçmek için asgari yarım saat beklendiğini düşünür vede biriken abartsız 1000 den fazla aracın kaplumbağa hızıyla ilerlerken bu süre içinde yaktıkları yakıtı hesaplarsanız 2. köprüdeki nakit gişelerinin azaltılmasının zararını görebilirsiniz.Umarım acilen önlem alınır.Daha öncede belirttiğim gibi akşam saat 23:00 den sonra 2. köprüyü kullanmamaya özen gösterin.En azından sinir küpü olmazsınız.Yada OGS niz varsa Etiler çıkışından direk köprüye çıkın.

Eray Falay
14 yıl önce - Prş 31 Ağu 2006, 17:20

tabiki olmaz 1.köprüden kaldırılan nakit gişeleri yüzünden orayı kulananlar ogs kgs aldı ve onları kullanıyor 2.köprüde gece gündüz sürekli trafik oluyor birde kaza oldu mu hiç çekilmiyor zaten

sayfa 6
ANA SAYFA -> ULAŞIM