Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
ozturk can
12 yıl önce - Sal 29 Ağu 2006, 20:36

Hep bir safsata vardır ya bazılarının dilinde işte; doğu ve güneydoğuda geçim sıkıntısı var bu yüzden oradaki insanlar bu yüzden bölücülüğe prim veriyorlar.yardım ediyorlar alakası yok. adamların aklında hep o düşünce var inkar etselerde VATAN TOPRAKLARININ BİR KISMINI ele geçirip bir devlet kurma hayalidoğuda güneydoğuda olan son model arabalar batıda yok.hiç düşük model araba yok her tarafta en kral mekanlar işletmeler hep doğu ve güneydoğu kökenlilerin elinde.esas batılı aç perişan karadenizli perişan.orta anadolulu aç.die verilerine göre hakkarideki ekonomik sorunlar bileciktede ,artvindede,gümüşhanedede ekonomik sorun var.bakanların bile çoğu kürt kökenli hala ortada açız işşisiz diye bir bardak suda fırtına koparıyorlar gelin bakalım batıdaki insana açmı aç değilmi.ama amaç o değil karışıklık çıkarmak.gayrı meşru işlerin bir çoğu bu  insanlar tarafından yapılıyor.gasp,kapkaç.kırsızlık,yankesiciliğin çoğuda.geçenlerde resmi bir rapora yansıdı bu yaptıkları yasadışı ve çirkince işlerden kazanılan paralar pkkya gönderilip o paralarla KAHRAMAN ASKERİMİZİ .POLİSİMİZİ öldürdükleri silah ,mühimmat.vs malzemeyi satın alıyorlarmış.ya bu ülkenin varlığını kabul ederler yada giderler .yıllardır bu ülke bunların yüzünden ilerlemedi çünkü bunlarla mücadele etmeye harcandı bu ülkenin trilyonlarca parası zaten kullandıkları su elektrik hep kaçak türkiyede en fazla kaçak bu bölgelerde bizde kendi kulandığımız elektriğin suyun parası yetmiyor gibi birde onların kullandıklarını ödüyoruz. geçenlerde elektrik kesintisi yapıldı halbuki elektrik kesintisi yapılan yerler  en fazla elektrik su parası tahsil edilen bölgeler.sizmisiniz az kaçak kullanan parayı zamanında ödeyen.neymiş sorunları varmış ne sorunu be bizden kral hayatları yaşantıları var.kim sana ye iç çoçuk yap diyor ama maksat başka nüfus çoğalsın ki ülkeyi daha rahat ele geçirsinler.işi aşı olmadığı için dağa çıkıyormuş koca bir yalan ee neden o zaman batılı kuzeylisi güneylisi açım işşizim diye dağa çıkmıyor çıkmaz çünkü hain değil.yemek yediği çanağa pislemez.onuruyla yaşar.yeter artık bıktık bunlardan ülkenin üstüne çöreklendiler kene gibi yapıştılar defolun gidin.istemiyoruz sizin gibi vatan hainlerini !!!

01Hakan01
12 yıl önce - Sal 29 Ağu 2006, 20:41

Alıntı:
Kusura bakmayın ama bir tırnak işareti içindeki cümle ile bunları çıkartmak okuyanlar için o kadar kolay olsaydı, tırnak içersinde birkaç kelime ile ansiklopedi bile yazılabilirdi!

Bunu Türkiye'de yaşayan veya en azından Türkiye'de olup bitenileri takip eden ve bu konular ile ilgilenen herkes bilir.

Kürtler'in "özgürlük ve haklar" söylemi ile ne kastedilidiğini herkes bilir...buna kürtlerde dahil.

Karakan
12 yıl önce - Sal 29 Ağu 2006, 20:44

Söyledikleriniz doğru olabilir. Maalesef yurt dışında yaşamaktayım ve bazı konulardan uzakta kalıyoruz.

01Hakan01
12 yıl önce - Sal 29 Ağu 2006, 20:50

Nacizane tavsiyem, kendinize biran önce Türk kanallarını izleyebileceğiniz bir anten kurmanız olacaktır.

Daha önce de kürt teröristlerine gerilla demenizle ilgili bir durum olmuştu.

Karakan
12 yıl önce - Sal 29 Ağu 2006, 21:25

Gerilla???? Bu terimi kullandığımı hatırlıyamıyorum. Bana bu cümleyi bulmanızı rica edeceğim. Türk televizyonları konusuna gelince, imkan değil vakit meselesi. Neyse şahsi konularla dağılmayalım.

Bu arada AB nin kürt asıllı vatandaşlar için istediği demokratik haklara filan gelince, bazı konularda ben bile fikir değiştirmeye başladım ve bunun sebebi kendi kendime şu soruyu sormamla başladı:

- Bu ülkede PKK bu kadar insanın canına kıydı ve hala kıymaya tam hız devam etmekte...olduğu halde:

Niçin bu ülkede yaşayan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı geçinen milyonlarca kürt ayağa kalkıp, DUR YETER! demiyorlar?
Bu ne biçim vatan, millet sevgisi?
Bunlar madem ki biz Türk vatandaşıyız diyorlar o zaman kendi içlerinden çıkan bu teroristleri neden protesto etmiyorlar?
Ediyorlar'da ben mi duymuyorum buradan?

Bana bunun cevabını verirseniz memnun olurum.

Nur Banu
12 yıl önce - Sal 29 Ağu 2006, 21:32

Arkadaşlar...
Dün de Marmaris'te üç ses bombası patlattılar.. 21 yaralı var.  Bombanın birini yolcu  minibüsüne, diğerlerini çöp kutularına koymuş alçaklar... Sokaklar bomboş, az da olsa rezarvasyon iptalleri var.  

Bunları yapan; ya pkk ya da hizbullah.. Biz bunlardan kurtulamıyacakmıyız?

Karakan
12 yıl önce - Sal 29 Ağu 2006, 21:47

Bunları yapan elbette PKK ama bunları yurt içinde saklayanlar kimler?
Bu haydutlara lojistik yardımı veren ahlaksızlar, kansızlar kimler?

Tekrar soruyorum. Kürt asıllı milyonlarca vatandaşımızdan niye ses, tepki gelmiyor?
Ben mi sağır oldum?

01Hakan01
12 yıl önce - Çrş 30 Ağu 2006, 14:10

Alıntı:
Gerilla???? Bu terimi kullandığımı hatırlıyamıyorum. Bana bu cümleyi bulmanızı rica edeceğim.

Bu konunun tartışıldığı sayfa adresini burayamı koyayım yoksa özeldenmi ileteyim? O zamanki adınız "Karabudak" idi ve yine yurtdışıda yaşadığınız icin bu gibi kavram yanlışlıkları yaptığınızı belirtmiştiniz.

Alıntı:
Bu arada AB nin kürt asıllı vatandaşlar için istediği demokratik haklara filan gelince, bazı konularda ben bile fikir değiştirmeye başladım ve bunun sebebi kendi kendime şu soruyu sormamla başladı:

- Bu ülkede PKK bu kadar insanın canına kıydı ve hala kıymaya tam hız devam etmekte...olduğu halde:

Niçin bu ülkede yaşayan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı geçinen milyonlarca kürt ayağa kalkıp, DUR YETER! demiyorlar?
Bu ne biçim vatan, millet sevgisi?

Aslında sorduğunuz sorulara doğru bir şekilde kendiniz cevaplandırmışsınız.

teomann
12 yıl önce - Çrş 30 Ağu 2006, 18:52

Uydusu olan izlemiştir yabancı haber kanalları Antalya ve Marmaris'te olan patlamaları haberler sıralamasında hep başa koyarak gösterdi.Bu da Türk Turizmine bir darbe anlamına geliyor ne yazıkki.

Karakan
12 yıl önce - Çrş 30 Ağu 2006, 19:34

Hakan size şunu belirteyim:

Siddet ile herşeyin düzelebileceğine inanmıyorum. Fakat bazı zamanlar şiddete, şiddetle cevap vermek zorunda olunuyor. Mesela bu dönem öyle bir dönem fakat... Yine'de kendi kendime ve sizlerle birlikte bütün bunların muhasebesini yapmaya çalışıyorum.
Demokrasi'yi benimsemek ve ayni zamanda milliyetçi sağduyuyu kaçırmamak ve bunları belirli, dengeli bir çizgide birleştirmek gerçekten çok zor.

Ezip geçeriz hepsini. Devletimizin bunu gerçekleştirecek gücü var fakat benden kimse bu kadar kolay fikirler yürütmemi beklemesin. 21. yüzyılın medeni Türkiyesi kürt sorununa daha başka çarelerle yaklaşabilir mi diye düşünüyorum.

Daha doğrusu gönlümün değil, aklımın gerektirdiği yönde hareket etmek istiyorum. Bir yanda demokrasi gibi insancıl değerler, diğer yanda ise milliyetçi hislerim. Su Allahın Belası PKK bizleri gün geçtikçe insancıl değerlerimizden uzaklaştırıyor ve milliyetçi, vatansever hislerimizi katılaştırıyor.

Ister Bakanı, ister Milletvekili, ister devlet memuru, isterse güvenlik görevlisi veya tüccarı olsun, TC nüfus kağıdı olan her kürt asıllı vatandaşın, bu VATAN'a karşı görev zamanı gelmiştir. Bu dökülen kanlara cevap olarak en azından sokaklara dökülüp, bir miting hazırlayarak mesela, PKK ya dünyanın gözü önünde LANET yağdırmalıdırlar.
Buna halen tepki göstermeyen BAKAN veya MILLETVEKILI başta olmak üzere benim gözümde VATAN HAINI dir.

sayfa 3
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET