Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
refikkk
6 yıl önce - Pts 01 Tem 2013, 18:24
Garip kalmış güzelliğimiz.

Güzel adana mın,garip kalmış bir güzelini yeteri kadar tanımıyor tanıtamıyoruz bence,türkiyemizin en güzel kumsalına,çocuklarınızı rahatlıkla yüzdürebileceğiniz bir denizine ,candan dost ve hoş görülü insanlarına sahip bu sahil ilçemizi nedense hep gözardı etmişiz yıllarca,zurnanın son deliği misali yol üzerinde olmayan bu ilçemizde hangi adanalı hemşehrilerimin hatırası,anısı,acı veya tatlı günleri olmamıştır,55 yıldan beri tanıdığım bu güzel ilçemiz mega kent olan adanamıza çok yakın olmasına rağmen, doğallığından,yaşamından, samimiyetinden,kirliliğinden, bakımsızlığından, imkansızlığından ödün vermemiştir.Köyümüzden traktörle geldiğimiz,şimdilerde park olarak kullanılan,eskilerde denize sıfır olan kiralık taş binalarda yazımızı geçirdiğimiz günler hala gözümün önünde,sahile yakın bir yerdeki su biriktirme deposundan büyüklerimin saatlerce bekleyip 2 bidon suyu almasını çocukluk coşkusuyla beklediğim günler hala zihnimdedir,her şeyi ile güzeldir karataşımız,taşı gibi bahtıda karadır,yılarca el uzatılmayışının,yaz gelince şenlenen,mevsim sonu buruklaşan bir güzeldir karataş,hep hemşehrilerinin ilgisini bekler ama hep bekler,bende 8 yaşımdan beri bildiğim ama adanada olmadığım için 55 yıldır beklediğim karataşımın bahtının ne zaman döneceğini bekliyorum.

melahat gençer
6 yıl önce - Çrş 03 Tem 2013, 15:03

Karataş güzel bir ilçesi Adana'nın. Bu kadar yakın olup da, bu kadar geri kalmış olması hem çok üzücü hem de üst düzey yöneticilerin hiç bir şey yapmamış olduğunu görmemize sebep olduğundan, can acıtıcı. sahil ve deniz açısından da güzel. balığı harika. ama bağnaz ve tutucu hala. ve teknoloji bile geride. yazıcı kullanabilmek için 3 ayrı yere gittim ne yazık ki. umarım büyükşehire bağlanır.

refikkk
6 yıl önce - Prş 04 Tem 2013, 20:59
Bağnaz ve tutucu sözüne katılmıyorum.

Güzel adanamızın,çokca güzel bir ilçesi olan karataş için tutucu ve bağnaz sözüne katılmam mümkün değil,kendi geleneksel yaşamlarını sürdürmek,geçmişlerinden ödün vermemek,yıllarca dışlanmanın verdiği ızdrabı içine atmak eğer bağnazlık ve tutuculuk ise diyeceğim bir şey yok,ama modernitenin,ilerici görüşün,insan haklarını ve özgürlüklerini özümsemiş insanların yaşadığı bu ilçemizi bu benzetmeyle yorumluyorsak diyeceğim bir şey yok.(Ben karataşlı değilim,adananın içindenim).Mersin belediye başkanı macit beyin,gs lı hasan şaş beyin adananın iftiharı ayhan karataş beyin ve bu gibi birçok tanınmış insanın karataşlı olduğunu da burada belirteyim.Karataşın yerli halkının nereden gelip karataşa yerleştiklerini ve geldikleri yerin modern yaşamını da biraz incelerseniz bu düşüncelerinizdede ne kadar yanılgılar içerisinde olduğunuzu veya olduğumuzu daha iyi anlarız gibime geliyor.Kısacası bizler karataşa ne verdik,nasıl baktık,yaz hezeyanlarımızı oralarda bırakıp yanımızda götürdüğümüz tüm olumsuzluklardan sıyrılıp adanaya dönünce unuttuk oraları değilmi? ama gönül isterki unutmayalım sevelim,sevgi ile besleyelim karataşımızı bakın nasıl değişecek her şey ve şunu unutmayalım"değişmeyen tek şey değişimdir"sağlıcakla kalın.

sayfa 3
ANA SAYFA -> ADANA