Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9
Farmir
12 yıl önce - Cum 18 Mar 2005, 06:03

from http://www.yenisafak.com.tr/e06.html
"İstanbul, bu yıl, turizmde dev projelere imza atacak.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 2004 Yılı Faaliyet Raporu'nu onayladığı Büyükşehir Meclis toplantısında konuşan Başkan Topbaş, İstanbul'u turizm merkezi yapmak için dev adımlar atacaklarını söyledi.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2005 yılını İstanbul açısından turizmde hamle yılı haline getireceklerini söyledi. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, yaptığı toplantıda, 2004 Yılı Faaliyet Raporu'nu onayladı. 245 Meclis Üyesi'nin katıldığı oylamada 195 üye kabul, 49 üye de red oyu verdi.
Başkan Vekili İdris Güllüce'nin yönettiği birleşimde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 2005 Yılı Faaliyet Raporu da görüşüldü. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş, yürütülen projeler hakkında da meclis üyelerine ayrıntılı bilgiler verdi. İstanbul'un birinci meselesinin ulaşım, ikincisinin de deprem olduğunu vurgulayan Başkan Topbaş, bu iki konuyu da eş zamanlı olarak ele aldıklarını ve çözümler ürettiklerini söyledi.
Haliç'teki tersaneler kaldırılacak.
İstanbul'u dünyaya taşımak için çok sayıda kentsel dönüşüm çalışması yapacaklarını ve birçok vizyon projesi üreteceklerini açıklayan Başkan Kadir Topbaş, Haliç'teki tersanelerin kaldırılacağını ve bölgenin turizm merkezi haline getirileceğini söyledi. Haydarpaşa Limanı'nın da İstanbul'un en ağırlıklı turizm merkezi olacağını kaydeden Başkan Topbaş, Küçükçekmece'de sahil ile göl arasında kalan ve 'kumsal' denilen arazinin de turizme açılacağını, ayrıca Kartal Çimento Fabrikası ile Taşokacakları Mevkii arasındaki arazide de bir vizyon projenin hayata geçirileceğini belirtti. Topbaş, Zeytinburnu'nda Port Projesi'ni hayata geçirerek, Akdeniz'e gelen gemileri İstanbul'a çekmeyi tasarladıklarını da ifade etti".

Halil
12 yıl önce - Cum 18 Mar 2005, 12:35

Planlar,projeler,tasarilar,yapilacaklar......
atik bos laflari birakip uygulmaya gecme vakti coktan geldide geciyor bile..
Ben artik temel atma toreni gormeden hic bir projeye inanmiyorum..
Galataport,Zeytinburnuport, zartport,zurtport.... kac senedir oyalayip duruyorlar..
ortada cok laf dolasiyor ama uygulamda pek fazla birsey yok..
Kongre,incentive turizmi-yolcu gemisi turizmi hakkinda atip tutanlar sütlücedeki kongre merkezini hala bitiremiyorlar, adam gibi bir yolcu gemisi limani hala yok..
Turizmdeki yeni trendlere ayak uydurmak bumudur??

altan 79
12 yıl önce - Cum 18 Mar 2005, 20:22

selam sercan,

videoyu indirene kadar bende akla karayi sectim.

baglanti bir-iki mb`den sonra kesiliyor. (iki defa 60küsür mb`ye ulasmi iken kesildi, )

Ama cözümü var, sonunda buldum:

1) kendine internet`ten "Free Download Manager 1.45" veya muadili ücretsiz bir program bulup bilgisayarina yüklemen lazim

2) bu program sayesinde baglanti kesilse dahi, otomatik olarak tekrar baglanip videoyu tümüyle indiriyor.

3) WIN Media player kullaniyorsan videoyu izleyebilmek icin avi-formata uyumlu yeni bir player temin ediyorsun, yine internetten ücretsiz olarak... (örnegin "divX")

4) EGER DivX player kullanirsan indirdigin videonun audio-stream`ini izlerken duyabilmek icin "AC3Filter ver 0.70b" indirip onu da yüklyüyorsun.

5) veeeee evet, nihayet geriye yaslanip, videoyu izlerken istanbul`un gelecekteki skyline´i karsisinda duygulanip, gözlerinden süzülen damlalarin klavyeyi mahvetmemesi icin özen gösteriyorsun.

chili
12 yıl önce - Cum 18 Mar 2005, 20:44

xvid formatında video bu yüzden xvid codec kurmanız lazım divx gibi bir codec yani bunuda k-lite codece paketle kurarak aşarsınız . ac3 ses codec de bu paketin içindedir zaten
nette kesintiler için de flashget indirin internetten onunla indirin 4 gb lık dvdyi 250 mb yapmak zorunda kaldık ki indirebilin ..
umarım beğenirsiniz .

Ali Riza

12 yıl önce - Cmt 19 Mar 2005, 03:16

Sizlere Istanbul 2010 renkli foto

(+)

www.sercan.de
12 yıl önce - Cmt 19 Mar 2005, 22:56

Zeytinburnu projesi (büyük resim)

http://img85.exs.cx/img85/7558/turkey1qz.jpg

Ali Riza

12 yıl önce - Pts 21 Mar 2005, 02:10

Istanbul 2010 devamini yapmaya calistim.

(+)

Kemal A
12 yıl önce - Prş 14 Nis 2005, 11:57

N'oldu bu Mipim projeleri, yine mi saman alevi ? hani Nisan başında bazı projeler realize olacaktı ? Fuar gitti kavga bitti mi oldu ?

ramazan_340
11 yıl önce - Cum 25 Ağu 2006, 16:41
bosphorus

ya bu proje harbiden çok hoşuma gitti bayıldım yani ama yapılması biraz zor görünüyo çünkü tükiyede prosüdür çok biliyosunuz ve bunu yapabilecek bi babayiğit çıkarmı valla param   olsa ben yapardım ama ne yaparsın fakirlik  

Deniz.Ylçnky
11 yıl önce - Cum 25 Ağu 2006, 18:06

Şöle bir 2005e gezintiyr çıktım ve birşeyi merak ediyorum
nooldu şu boğaz kulelerine iş kulesine

Bu arada İş kulesi DTİ lun  düşünüldüğü yerde diil mi?

sayfa 9
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet