Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
BaRıS57
8 yıl önce - Prş 11 Mar 2010, 21:24
Sinop, "Enerji Merkezi" Olma Yolunda

Hükümetin Nükleer Santral ve Nükleer Teknoloji Merkezi Yapması Yönünde Karar Verdiği Sinop'ta, Diğer Enerji Santralleri Noktasında da Önemli Adımlar Atıldı.
Hükümetin nükleer santral ve nükleer teknoloji merkezi yapması yönünde karar verdiği Sinop'ta, diğer enerji santralleri noktasında da önemli adımlar atıldı.
Sinop'ta yapılan ve yapılmakta olan enerji santralleri
-Sinop inceburun mevkine nükleer santral
-Ayancık,Erfelek ve Gerzeye birer termik santral
-Ayancık hidroelektrik santrali
-Boyabat'a Türkiyenin 5. büyük barajI
Ayrıca Sinop açıklarında dünyanın en büyük petrol arama platformlarından biri petrol arıyor.Petrolun % 80 ihtimalle buluncağı umuluyor.

Yakup

8 yıl önce - Prş 11 Mar 2010, 23:04

Türkiyenin en büyük baraji olsaydi, haber ilgi cekerdi, ama 5. büyük pek bisey ifade etmiyor bence..

ama yinede siradan güzel bir baraj...

BaRıS57
8 yıl önce - Cmt 13 Mar 2010, 00:57

haberde önemli olan yer barak değil zaten nükleer santral türkiyede iki tane olacağı için önemli bir haber ilerleyen zamanlarda bir boeing uçağı nükleer santrala çarparsa ne olur bilmek için bir boeing düşürecekler o kadar büyük proje yani

sencer55
8 yıl önce - Cmt 13 Mar 2010, 03:10

Sinop'lular memnun mu bilmiyorum, hariçten de gazel okumak istemiyorum ama her yönüyle bu kadar güzel bir şehri turizm merkezi yerine enerji merkezi olarak düşünemiyorum. Sinop'ta limanda kahvaltımı yaparken ya da Gerze'de çay bahçesinde çayımı yudumlayıp o güzelim denizi ve manzarayı seyrederken fonda termik santralı , nükleer santralı hayal bile edemiyorum. Ne diyelim...Yapacak birşey yok....Hayırlı olsun...

yusuf mert üstün
5 yıl önce - Pts 20 May 2013, 15:08

Ben sinop'luyum ancak istanbul'da yaşamaktayım ve ayrıca bir lise öğrencisiyim . benim için sinop istanbul'daki kalabalıklardan ve coğrafyası iklimi güzel ancak beton yığnınına dönüşümüş bir şehirden yazında olsa kaçarak o güzel şehirde rahatlamaktır . ama bu güzelim şehre 3 adet termik demek Türkiyenin bir akciğerini dünyanın bir oksijen kaynağını kaybetmesi demektir.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET